Altın İğne Kalıcı mı?

BlogAltın İğne Kalıcı mı?

Güzellik ve estetik dünyasında son yılların en popüler yöntemlerinden biri olarak öne çıkan altın iğne, yaşlanmanın beraberinde getirdiği etkileri azaltma ve cilt gençleştirme amacıyla uygulanır. Altın iğne yaptırmak isteyen çoğu kişinin gündeminde ise altın iğnenin ömrü vardır. Bu nedenle, altın iğne kalıcı mı merak edenler bu konuda sıklıkla araştırma yapıp bilgi edinmek ister.

Altın iğne yani fraksiyonel radyo frekans uygulaması temel olarak bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Ciltteki yaşlanma etkilerini ve deformasyonlarını gidermek, cilt lekelerini ve kırışıklıklarını azaltmak, cildi daha canlı, genç ve parlak bir görünüme kavuşturmak için altın iğne tedavisinden faydalanılabilir.

Altın iğne seanslarının kaç seans uygulanması gerektiği, diğer bir deyişle altın iğne tedavisiyle hedeflenen cilt görünümüne kaç seans sonunda ulaşılabileceği hasta özelinde cilt deformasyonlarının düzeyine göre değişebilir. Altın iğnenin etkisi ve ömrü uygulama süresine bağlı olmakla birlikte kalıcılık süresinin genellikle 10 ila 12 ay arasında olduğu ifade edilebilir.

Altın İğne Kesin Sonuçlar Sağlar mı?

Altın iğne tedavisi yara izlerini gidermekten cilt gençleşmesine kadar pek çok farklı avantaj sağlar. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanan altın iğne tedavisi ile ciltteki akne ve yara izlerini ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Altın iğne tedavisi ciltteki kolajen üretimini tetikleyip canlılık sağlasa da, doğal yaşlanma sürecinin durdurulması ve beraberinde getirdiği etkilerin kalıcı olarak giderilmesi söz konusu değildir. Ancak altın iğne tedavisi ciltteki yaşlanma sürecinin yavaşlamasına yardımcı olabilir 

Altın İğne Etkisi Ne Zaman Başlar? Kaç Seansta Etki Eder?

Altın iğne tedavisinin etkisi kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Altın iğne temel olarak ciltteki doğal yenilenme ve onarım mekanizmalarını harekete geçiren, cilt gençleşmesini sağlayan bir tedavi olma özelliğine sahiptir. Uygulama sonrası etkiler genellikle tedaviden sonraki birkaç hafta içinde gözle görülür bir hal alır. Altın iğnenin etkisi uygulanan tedavi sayısına ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilse de, söz konusu etki genellikle 3 ila 4 seansta ortaya çıkar.

Altın iğnenin etkisi 6 ay ila 12 ay arasında değişir. Beslenme, yaşam tarzı alışkanlıkları, cilt bakımı ve ek uygulamalar sayesinde altın iğne etkilerinin daha uzun sürmesi sağlanabilir. Altın iğne tedavisinin etki süresi aynı zamanda tedavinin alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından, kişi özelinde doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması ile de uzayabilir. 

Altın İğne Yılda Kaç Kez Yapılmalı?

Altın iğne uygulamasının yılda 2 ila 3 kez tekrarlanması mümkündür. Hızlı bir iyileşme süreci söz konusu olduğu için kişinin konforunu sağlayan prosedürlerden biri olarak kabul edilir. Altın iğne tedavisinin düzenli olarak yapılması durumunda 2 seans uygulamayla kırışıklık görünümü önemli ölçüde azaltılabilir ve cildin yenilenmesi süreci desteklenebilir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte altın iğne tedavisinin yılda 3 kez yapılması fayda sağlayabilir.

Uygulama amacına bağlı olarak altın iğne tedavisinin ilk seansları 2 ay arayla yapılabilir, daha sonra ise 3 ila ay arasında tekrarlanabilir. Bu sayede altın iğne tedavisinden optimum fayda sağlanabilir. Her bireyin cilt yapısı, cilt sorunları ve altın iğne tedavisine verdiği yanıt birbirinden farklıdır. Bu nedenle altın iğne tedavisine verilecek yanıt ve altın iğne ömrü kişi özelinde değişebilir. 

Altın İğne Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Altın iğne uygulaması ile pek çok cilt deformasyonunun tedavi edilmesi mümkündür. Bu nedenle, cildi yenilemeye ve gençleştirmeye yönelik süreçlerde altın iğne tedavisinden sıklıkla faydalanılır. Altın iğne tedavisinin gündeme geldiği belli başlı durumlar şu şekilde sıralanabilir:

-Ciltteki ince kırışıklıkları gidermek

-Yara ve yanık izlerini tedavi etmek

-Sivilce ve akne izlerini gidermek

-Gıdı, boyun ve dekolte bölgesinde bulunan kırışıklık görünümünü gidermek

-Zaman içerisinde ciltte meydana gelen yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak

-Çeşitli nedenlere bağlı olarak göz çevresinde ortaya çıkan morlukları iyileştirmek

-Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak

-Hamilelik ve kilo alıp verme sürecinde yaşanan değişiklikler sonucu ortaya çıkan çatlak görünümünü azaltmak

-Güneşin zararlı ışınlarından ve çeşitli faktörlerden kaynaklanan lekeleri gidermek

-Vücutta sarkma olan bölgelerin tedavisini gerçekleştirmek

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın iğne, kişinin cilt durumuna göre planlanan seanslar şeklinde uygulanır. Tedavinin kaç seansta tamamlanacağı, seansların hangi aralıklarla uygulanacağı ve ne kadar süreceği hasta özelinde belirlenir. Tedavi öncesi uygulama bölgesi temizlenir, sedasyon etkili kremler yardımıyla anestezi uygulanır. Bu sayede uygulama sırasında acı ya da ağrı hissedilmesi önlenir. Krem etki edip bölge uyuştuktan sonra uygulamaya başlanır. Cilt altına radyo dalgaları verilerek altın iğne ile fraksiyonel radyo frekans işlemi gerçekleştirilir.

Altın iğne uygulaması, hedef bölgenin özelliklerine göre ortalama 35 ila 40 dakika içinde tamamlanır. Hastalar uygulamanın ardından günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilir. Tedavi edilen bölgede kızarıklık oluşması söz konusu olabilse de, bu tür yan etkilerin geçici olduğu unutulmamalıdır. Tedavinin etkisi ilk seansın ardından hemen görülmeye başlayabilir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?