Dudak Dolgusu Kaç Ay Kalır?

BlogDudak Dolgusu Kaç Ay Kalır?
Dudak Dolgusu Kaç Yaşında Yapılır?

Son yılların en popüler medikal estetik prosedürlerinden dudak dolgusu daha canlı, hacimli ve etkileyici dudaklara sahip olmanın en pratik ve garantili yoludur. Bu nedenle daha güzel ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler dudak dolgusu ile istedikleri etkiyi sağlayabilmektedir. 

Dudaklara hacim kazandırmak için sık uygulanan bir medikal estetik prosedür olan dudak dolgusu kapsamında doğala yakın dolgu maddeleri dudaktaki belirli noktalara enjekte edilir. Dolgu maddesi enjeksiyonu sayesinde istenilen şekle ve daha çekici görünüme sahip dudaklara kavuşmak mümkündür. Dudak dolgusu enjeksiyonundan etkili, doğal ve yüzün geri kalanıyla uyumlu sonuçların elde edilebilmesi için uygulama kişi özelinde planlanmalı, enjeksiyon noktaları ve uygulanacak doz belirlenmelidir. Böylece daha çekici, simetrik ve feminen görünümlü dudaklara kavuşma imkanı elde edilebilir.

Dudakların zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybolan hacminin geri kazandırılması noktasında dudak dolgusu enjeksiyonu en etkili yöntemdir. Dudakların zaman içinde hacim kaybetmesi, tıpkı yüzün diğer bölümlerinde olduğu gibi doğal bir durumdur. Doğal olmakla birlikte kişinin estetik açıdan memnuniyetsizliğine neden olabilen bu durumun giderilmesi amacıyla dudak dolgusu enjeksiyonuna sıklıkla başvurulur. 

Dudak Dolgusu Nedir?

Yaş almaya bağlı olarak dudaklarda oluşan hacim kaybının giderilmesi, daha estetik görünümlü dudaklara kavuşulması, alt ve üst dudakların oranının uyumlu bir şekilde artırılması amacıyla dudak dolgusundan faydalanılabilir. Dudak dolgusu kişi özelinde ihtiyaca göre dudakların iç kısımlarına ve çevresine enjekte edilebilir. Böylece dudakların istenilen hacme sahip olması ve istenilen estetik görünüme kavuşulması sağlanır. 

Güzel ve çekici dudaklar genel olarak alt dudağın üst dudaktan üçte bir kadar daha dolgun bir yapıda olmasıyla karakterizedir. Gülümseme sırasında diş etlerinin görünmemesi istenir. Dudakların genişliği, hacmi, simetrisi, alt ve üst dudaklar arasındaki orantı da güzel dudaklarda aranan unsurlardandır.

Doğal nedenlerle ince bir dudak yapısı olan ya da yaş alma sonucu dudakları incelen kişilerin yüzlerinde yorgun ve mutsuz bir görünüm oluşur. Bu durumun giderilmesini sağlayan en etkili yöntem dudak dolgusudur.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan etkili ve doğal sonuçlar alınması için öncelikle kişinin yüz yapısıyla uyumlu olacak bir dudak tasarımı yapılması gerekir. Dudak dolgusu enjeksiyonu yapılacak olan kişini dudaklarından aşağı doğru sarkma varsa dudak dolgusu enjeksiyonuyla bu görünüm giderilebilir. 

Dudak dolgusu enjeksiyonu kapsamında genellikle hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılır. Ortalama 12 ila 18 ay arası kalıcılığa sahip olan dudak dolgusu enjeksiyonunda kalıcılık süresi uygulama yapılacak kişinin yapısal özellikleri, çevresel etkenler, enjekte edilen dolgu maddesi miktarı, kullanılan dolgu maddesinin özellikleri ve kişinin mimik kullanım alışkanlıkları gibi etkenlere göre değişebilir. Bununla birlikte dudak dolgusu enjeksiyonu düzenli olarak tekrarlanırsa kalıcılık süresi zaman içinde uzayabilir.

Dudak dolgusu kişi özelinde planlanması gereken bir prosedür olduğundan enjeksiyon her hastada dudağın aynı noktalarına yapılmaz. Yani standart bir uygulama yoktur. Prosedür kişi özelinde planlandığı ve uygulandığı takdirde en doğal ve etkili sonuçların alınması mümkündür. Dudak yapısı herkeste birbirinden farklı olduğundan dudak dolgusu enjeksiyonunun yapılacağı noktalar da kişi özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere göre belirlenir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklarının şeklinden ve boyutundan hoşnutsuz olan kişiler arasında son derece popüler olan dudak dolgusu enjeksiyonu dudaklarda arzı edilen görünümün yakalanması kadar dudaklardaki deformasyonların giderilmesinde de etkili bir yöntemdir.

Yaş almaya bağlı olarak hacim kaybı oluşan dudaklara yapılan dudak dolgusu enjeksiyonu dudak çevresinin daha canlı, genç ve dinamik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Böylece estetik açıdan daha iyi bir orantı yakalandığı gibi dudaklardaki biçim bozukluklarının giderilmesi de mümkün olur. 

Dudak dolgusu enjeksiyonunu genellikle dudaklarının sahip olduklarından daha çekici ve hacimli olmasını isteyen kişiler tercih eder. Pratik ve konforlu bir medikal estetik prosedür olduğundan kişinin günlük hayatında kesinti yaşanmasına neden olmaz. Enjeksiyon bölgesine hacim kazandırma özelliğinden dolayı ağız çevresinde ve yüzün farklı bölgelerinde gençleştirme sağlanması için sıklıkla dermal dolgu enjeksiyonundan faydalanılır.

Dudak dolgusu enjeksiyonu planlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin doğal görünümünden uzaklaşmamak olmalıdır. Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra profilden ya da abartılı bir görünüm oluşmamasına özen gösterilmelidir. Kişiye özel tasarım ve planlama yapılması alt ve üst dudak arasındaki uyumu sağlamanın, etkili ve doğal sonuçlar almanın en garantili yoludur. Dudakların yeniden şekillendirilmesinin istendiği durumlarda dudak şekli, kişinin yüzüyle en uyumlu olacak şekilde belirlenmelidir. Diğer yandan dudak dolgusu enjeksiyonu yapılacak hastalarda enjekte edilecek dolgu maddesinin yüksek dozda olmaması çok önemlidir.

Dudak dolgusu enjeksiyonunun yapılacağı noktalar belirlendikten sonra uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. Böylece çok fazla sinir sonlanması olduğundan hassas bir yapıda olan dudak bölgesine yapılacak enjeksiyon sırasında hastanın konforunun artması sağlanır. Çok ince uçlu iğneler ya da kanüller aracılığıyla dolgu maddesi enjeksiyonu gerçekleştirilir. Bu sayede dudaklar dolgunlaştırılabilir, dudaklara simetri kazandırılabilir ve dudaklar yeniden boyutlandırılabilir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?