Elmacık Dolgusu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

BlogElmacık Dolgusu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?
Elmacık Kemiği Dolgusu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Evrensel güzellik anlayışı kriterleri denilince ilk akla gelenlerden biri yüksek ve belirgin elmacık kemiklerine sahip olunmasıdır. Yüksek elmacık kemiklerine sahip olmak yüzün en geniş kısmının gözlerin hemen altında olması ve yanağın hafif bir şekilde kemiğin altına girmesi anlamına gelir. Buna bağlı olarak yüzde, bu görünümü vurgular özellikte hafif gölgeli bir görünüm oluşur. Elmacık kemiği dolgusu sayesinde estetik cerrahi prosedürlere gerek kalmaksızın daha yüksek görünümlü elmacık kemiklerine sahip olunur.

Belirgin ve yüksek elmacık kemikleri bazı kişilerin doğuştan sahip oldukları bir özelliktir. Bununla birlikte yaş alma sürecine bağlı olarak destek dokusu kaybolabilir ve elmacık kemikleri şeklini kaybetmeye başlayabilir. Elmacık kemiği dolgusu sayesinde elmacık kemiklerinin şekli belirginlik kazanır ve bu görünümün vurgulanması sağlanır. Bunun doğal bir sonucu olarak yaş alma ya da kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olarak elmacık kemiklerindeki kaybolmuş olan görünümün geri kazandırılması sonuçta kişinin istediği görünümü elde etmesi sağlanır.

Elmacık kemiği dolgusu prosedüründe hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir ve vücutla uyumlu özelliğe sahiptir. Elmacık kemiği dolgusunda kullanılan dermal dolgu maddeleri de hyaluronik asit içerikli olduğundan vücut ile uyumluluğu üst seviyededir. Hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddelerinin elmacık kemiği bölgesine enjekte edilmesiyle elmacık kemiklerinin hacmini artırmak mümkündür. Buna ek olarak uygulama bölgesindeki ince çizgiler ve kırışıklıklar giderilir. Böylece daha taze ve genç bir yüz görünümü elde edilebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Bu Noktaları Göz Ardı Etmeyin 

Yaş alma, hızlı kilo alıp verme ve aşırı kilo kaybı gibi durumlara bağlı olarak elmacık kemiklerinde meydana gelen hacim kayıplarının giderilmesi ve yüzün eski formunun geri kazandırılması elmacık kemiği dolgusu ile mümkündür. Elmacık kemiklerinin daha belirgin ve hacimli bir görünüm kazanması yüze V formu kazandırılmasını, daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilmesini, yüzdeki ince çizgilerle kırışıklıkların düzeltilmesinde önemli bir unsur haline gelir. 

Elmacık kemiği dolgusunda kullanılan dermal dolgu maddelerinin içinde yer alan hyaluronik asit ciltte doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu nedenle enjekte edildiği bölgede yabancı madde hissi yaratmaz. Elmacık kemiği dolgusunun mutlaka bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip olan doktorlar tarafından yapılması gerekir. Bu sayede uygulamanın ardından kişide doğal ve etkileyici bir görünüm elde edilebilir.

Elmacık kemiği dolgusunun en önemli avantajları arasında kısa sürede uygulanabilmesi, ağrısız, acısız ve pratik bir işlem olması gelir. Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonunun sonuçları uygulamanın ardından hemen fark edilebilir. Bu nedenle iyileşme süresine gereksinim duyulmaz ve günlük yaşamda bir kesinti söz konusu olmaz. Cerrahi bir prosedür uygulanması söz konusu olmadığından hastanın konforu uygulama sırasında da sonrasında da üst düzeyde olur.

Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu yapıldıktan sonra uygulama bölgesinde, enjeksiyona bağlı olarak kızarıklık ve ödem oluşması doğal bir durum olarak kabul edilir. Bu durumun giderilmesi için hafif bir buz kompresi uygulanması fayda sağlayabilir. Kızarıklık, şişlik, morluk ve hassasiyet gibi geçici durumlar kısa bir süre içinde kendiliğinden düzelir.

Elmacık dolgusu enjeksiyonu yapıldıktan sonraki ilk 24 saat içerisinde alkol tüketilmemesi çok önemlidir. Bunun en önemli nedenlerinden biri alkolun ödem artırıcı etkisinin olmasıdır. Yine dolgu işlemini izleyen ilk birkaç gün boyunca su tüketiminin artırılmasına özen gösterilmelidir. Bu süre içerisinde ağır egzersizler yapmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu yapıldığı gün yüzüstü uyumamak gerektiği unutulmamalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yan Etkiye Neden Olur mu?

Elmacık kemiği dolgusu tüm medikal estetik prosedürlerde olduğu gibi mutlaka alanında deneyimli ve uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir prosedürdür. Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip doktorlar tarafından ve güvenilir ürünlerin doğru tekniklerle uygulanması halinde herhangi bir yan etki yaşanması söz konusu değildir.

V şeklinde simetrik bir yüze sahip olmak doğal gençlik ve güzelliğin en önemli unsurlarından biri olarak kabul edilir. Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu yüzün V şeklinin vurgulanmasını bu sayede genç bir görünümün ön plana çıkarılmasını sağlar. Kişi özelinde planlanan elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu nazolabial kıvrım çizgilerini yumuşatır, tüm yüze gençlik kazandırır. Elmacık kemiklerinden birinin diğerine göre daha çıkık göründüğü durumlarda aradaki asimetriyi gidermek için elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonundan faydalanılır. Böylece yüzdeki asimetri giderilir ve yüze simetrik bir görünüm kazandırmak mümkün olur.

Elmacık kemiği dolgusu daha belirgin ve yüksek elmacık kemiklerine kavuşma ve yüzün V şeklinin vurgulanması amacıyla uygulanır. Kilo kaybı ve yaş alma gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hacim kaybının giderilmesi için çok etkili bir medikal estetik prosedürdür. Elmacık kemiği dolgusunun en büyük avantajı yüzün doğal konturlarını eski haline getirmesi, nazolabial kıvrımları yumuşatması ve elmacık kemiklerindeki asimetrinin düzeltilmesine katkı sağlamasıdır.

 

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?