Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

BlogElmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?
Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu, cerrahi olmayan bir prosedür olarak elmacık kemiği büyütme ameliyatına karşı etkili bir alternatiftir. Elmacık kemiği dolgusu yönteminde dermal dolgu malzemeleri kullanılır. Kullanılan dermal dolgu malzemeleri vücutta doğal olarak bulunan, eklemleri ve cilt dokusunu yağlama görevini üstlenen hyalüronik asit içerikli olduğundan insan vücudu için hiçbir zararı yoktur.

Yanaklar, elmacık kemikleri ve yaşlanmayla birlikte kaybolan çene hacminin geri kazandırılması ve bu bölgelerin daha yüksek bir şekilde konumlandırılması amacıyla uygulanan etkili bir prosedürdür. Kişi özelinde planlanan ve uygulanan elmacık kemiği prosedürü yanak bölgesinde daha pürüzsüz, dolgun ve genç bir görünüm sağlar. 

Elmacık kemiği dolgusu yönteminden etkili sonuçlar alınabilmesi için doğru noktalara ve doğru dozlarda enjeksiyon yapılmalıdır. Abartılı uygulamalar doğal güzelliği ve görünümü etkileyerek istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Genç ve doğal bir görünüme sahip olunmak istenirken doğallıktan uzak, kaba bir görünümle karşı karşıya kalınabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda yüz estetiği kapsamında en çok uygulanan prosedürlerden biri olan elmacık kemiği dolgusu sayesinde estetik, doğal ve orantılı bir görünüm elde edilebilir. Başarılı ve doğal sonuçlar alınabilmesi için kişinin sadece genç görünmesinde değil öz güveninin tazelenmesinde de önemli bir rol üstlenir.

Yaş alma, genetik etkenler ve dramatik kilo kaybı gibi faktörlere bağlı olarak elmacık kemiğinde zaman içinde çökme oluşabilir. Sonuçta yüzde yorgun, üzgün ve sağlıksız bir ifadeyle karşılaşılır. Elmacık kemiği dolgusu söz konusu görünümü ortadan kaldırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme ve cilt görünümüne gerginlik kazandırma noktasında etkilidir.

Yüz hatlarıyla elmacık kemiği uyumunu sağlamak için tercih edilebilecek en etkili prosedürlerden elmacık kemiği dolgusu kapsamında çökme yaşanan alanlara dolgu maddesi enjekte edilir. Böylece elmacık kemiklerinin yüz hatlarıyla uyumlu olacak şekilde belirgin ve çıkık bir görünüm alması sağlanır.

Elmacık kemiği dolgusu yüzde simetri sağlanacak şekilde yapılması gereken bir medikal estetik prosedür olduğundan uygulama sırasında hasta oturur pozisyonda olmalıdır. Elmacık kemiği dolgusunun ilk adımı uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülmesi ve bölgede uyuşma etkisinin elde edilmesidir. 

Bölgesel uyuşma etkisi sağlandıktan sonra önceden belirlenen noktalara, belirlenmiş dozlarda dolgu maddesi ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Her iki elmacık kemiğine toplamda 2 ml dolgu maddesi enjekte edilmesi genellikle istenilen hacmin sağlanması için yeterli gelir. Bazı durumlarda ek doz uygulanması yoluyla yüzde oluşan ifadenin belirginleştirilmesi gerekliliği oluşabilir.

Ek doz uygulaması genellikle ilk enjeksiyondan 2 hafta sonra yapılır. Bu süre enjekte edilen dolgu maddesinin bölgeye yerleşmesi için yeterlidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan ek doza ilişkin planlama daha doğru bir şekilde yapılabilir ve elmacık kemiği dolgusuyla elde edilen etkinin kalıcılığı artırılır.

Elmacık Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Elmacık kemiklerinin belirgin ve iyi tanımlanmış olması hem gençliğin hem güzeliğin evrensel sembollerinden biri olarak kabul edilir. Ameliyatsız bir prosedür olan elmacık kemiği dolgusu elmacık kemiklerine istenilen hacmi kazandırmanın ve çıkık elmacık kemiği görünümü elde etmek için gereken konturu sağlamanın en etkili yoludur. Genetik olarak belirgin elmacık kemiklerine sahip olmayan ya da elmacık kemikleri hacmini yaşla birlikte kaybetmiş olan kişilerde yüze denge, canlı ve genç bir görünüm kazandırılması için elmacık kemiği dolgusu tercih edilebilir.

Yaş almayla birlikte yüz şeklinde değişiklik oluşan ya da daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen kişilerde elmacık kemiği dolgusu ile istenilen sonuçları almak mümkündür. Yaş almayla birlikte cilt elastikiyetini ve hacmini kaybeder. Bunun sonucunda çıkıntılı ya da dolgun görünen yanaklar sarkık ya da düz bir görünüme sahip olur.

Elmacık kemiği dolgusu, elmacık kemiğini çevreleyen bölgedeki hacim kaybının geri kazandırılmasını amaçlar. Bunun için enjekte edilen dermal dolgu maddeleri yalnızca yüz hacmini geri kazandırmakla kalmaz. Aynı zamanda yüze daha genç ve taze bir görünüm kazandırır. Ayrıca yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde de önemli bir rol üstlenir.

Sadece yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak uygulanmayan ve son derece popüler bir prosedür olan elmacık kemiği dolgusu yüze daha belirgin bir yapı kazandırır. Bu sayede estetik açıdan daha iyi görünen bir profile sahip olunabilir. Elmacık kemiği dolgusu sadece uygulama yapılan bölgede yoğunluk yaratmakla kalmaz. Yüz bölgesinde lifting etkisi yaratarak cildin toparlanma sürecine de önemli bir katkı sağlar. 

Elmacık kemiği dolgusu ile elmacık kemiği bölgesi istenilen dolgunluğa kavuşabildiğinden daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilebilir. Doku kaybı nedeniyle yanak bölgesinde ortaya çıkan boşluklara elmacık kemiği dolgusu ile istenilen hacim kazandırılır. Burun ve dudak arasında yer alan nazolabial çizgiler elmacık kemiği dolgusu ile iyileştirilebilir. Aynı zamanda göz altındaki çukurluklar ve morluklar da minimize edilebilir. Kişi özelinde yapılan planlama ve uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen uygulama sonucunda burun şekli ön plana çıkarıldığı gibi alın ve çene çıkıklığında denge yakalanabilir.

İletişim Formu

    Post a comment

    Gönder & Send
    TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
    EN: Hello, How may I help you?