Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

BlogGençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

H100 aşısı olarak da bilinen gençlik aşısı, son zamanların en popüler medikal estetik prosedürleri arasında yer alır. Başarılı bir kokteyl olan gençlik aşısı, diğer anti-aging tedavilerine göre çok daha zengin olan içerikleriyle optimum fayda sağlayan bir medikal estetik prosedür olarak öne çıkar.

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için, cilt bakımı uygulamalarının bir rutin haline getirilmesi gerekir. Ancak günlük hayatın yoğunluğu başta olmak üzere pek çok neden, cilt bakım rutininin aksaksız bir şekilde uygulanmasını engeller. Gençlik aşısı, düzenli ya da yeterli olmayan cilt bakım uygulamalarının neden olması olası hasarı minimize etmeye yardımcı olur.

Gençlik aşısı yaş almaya bağlı olarak ciltte ortaya çıkan eksiklikleri gidermek isteyen kişilerin kullanımına uygun bir kokteyldir. Cildin yaş alma dolayısıyla eskisi gibi sentezleyemediği amino asit, mineral, vitamin ve peptit gibi çeşitli yapı taşlarının; cilt altına hazır olarak verilmesini sağlayan gençlik aşısı aynı zamanda cildin nem kapasitesinin artırılmasına yardımcı olur. Cilt tüm ihtiyaçlarının giderilmesiyle birlikte; genç, canlı ve elastik bir görünüm kazanır.

Gençlik aşısı kokteyli içinde hyaluronik asitin yanı sıra, cilt için en önemli maddelerden biri olan mannitol de bulunur. Bu yüzden gençlik aşısı, günümüzde uygulanan diğer cilt gençleştirme tedavilerine göre çok daha etkili ve faydalıdır. Bunun nedeni, gençlik aşısının içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde cilt dokularının ömrünü uzatma ve ödem söktürücü etkiye sahip olma özellikleridir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı; yaş almaya, genetik etkenlere ve daha pek çok faktöre bağlı olarak ciltte ortaya çıkan sarkmaları ve kırışıklıkları giderme amacıyla uygulanır. Etkili bir medikal estetik prosedür olan gençlik aşısı el üzeri, yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgelerine uygulanabilme özelliğine sahiptir. Zaman içinde yaşanan kolajen kaybına bağlı olarak ciltte sarkma ve gevşeme görülmesi olağan bir durumdur. Gençlik aşısı enjeksiyonu sayesinde cilt hem ideal nem düzeyine hem parlak bir görünüme sahip olur. Gençlik aşısı aynı zamanda kolajen üretimini tetikler. Böylece bir yandan cildi tedavi ederken, diğer yandan yaş alma belirtilerinin azaltılmasına katkıda bulunur. 

Gençlik aşısının uygulanması konusunda bir yaş sınırı yoktur. Daha genç, canlı ve parlak bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen farklı yaş gruplarındaki kadınlara ve erkeklere gençlik aşısı yapılabilir. Diğer yandan gençlik aşısı prosedürü genellikle 30 yaş üzerindeki kişiler tercih etmektedirler. Bunun nedeni, 30 yaşından sonra ciltte nem kaybı görülmeye başlanmasıdır. Nem kaybının da etkisiyle belirginleşmeye başlayan ince çizgiler ve kırışıklıklar gençlik aşısı ile giderilebilir.

Gençlik Aşısının Faydaları İle Cildinizi Yenileyin

Yaş alma başta olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak ciltte elastikiyet kaybı yaşanması riski bulunur. Cilt nem kaybına bağlı olarak, cansız bir görünüme sahip olur. Buna bağlı olarak ciltte ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Gençlik aşaması bu süreçte uygulanmaya başladığında gerek kadınların gerek erkeklerin daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. 

Gençlik aşısı, cildin yaşlanmanın etkilerinden ve belirtilerinden önemli ölçüde arındırılmasını sağlayan etkili bir anti-aging yöntemi olarak tanımlanabilir. Gençlik aşısı bir yandan cildi yapılandırır, diğer yandan cilde parlaklık kazandırır ve cilt elastikiyetini artırır. Böylece cilt daha duru ve genç bir görünüm kazanır. Gençlik aşısı, içindeki özel bileşenler sayesinde cildin yaşlanmayla mücadelesinde önemli bir rol üstlenir ve genç kalmasına yardımcı olur. 

Gençlik aşısının içindeki hyaluronik asit, kolajenin yapı taşlarından biri olarak cilt için en önemli maddelerden biridir. Cildin sağlıklı ve sıkı kalmasını sağladığı gibi, bir yandan da cildin nem dengesinin korunması sürecini destekler. Buna bağlı olarak ciltte kırışıklık oluşum hızı yavaşlatılabilir.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısının içerisinde uygulama yapılan kişide alerjik reaksiyonlar gelişmesine yol açabilecek riskli bir madde bulunmadığından, güvenli bir prosedür olarak kabul edilir. Gençlik aşısının uygulanmasıyla birlikte ciltte hacim, canlılık, parlaklık kazanma ve yapılanma süreci başlar. Gençlik aşısının enjekte edilmesiyle birlikte elde edilen etkilerin görünür hale gelmesi genellikle 15 günlük bir süreyi gerektirir.

Gençlik aşısı enjeksiyonundan önce uygulama bölgesi temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Anestezi etkisi sağlandıktan sonra cilt dezenfekte edilerek, enjeksiyona hazır hale getirilir. Gençlik aşısı enjeksiyonu uygulama bölgesinin tamamına 1’er cm aralıklarla ve çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. İşlemden önce lokal anestezi yapıldığı için hastanın acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu değildir.

Gençlik aşısı enjeksiyonundan sonra hastanın günlük hayatı kesintiye uğramaz. Enjeksiyona bağlı olarak geçici şişlikler ve kızarıklıklar görülmesi olağan bir durum olarak kabul edilebilir. Uygulama bölgesinin 4 saat boyunca suyla temas ettirilmemesi, bölgeye kozmetik ürün sürülmemesi ve makyaj yapılmaması önerilir. Yine bu süre boyunca sahne, solaryum ve hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulması, spor aktivitelerine ara verilmesi önemlidir. Tüm bunların yanı sıra güneş ışınlarına doğrudan maruziyetten kaçınılmalıdır.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?