Gıdı Lipoliz Ne Zaman Etkisini Gösterir?

BlogGıdı Lipoliz Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Gıdı lipoliz; çene ile çene altındaki yağ birikmesi ve sarkması sonucunda oluşan kötü görüntüyü gidermek adına uygulanan bir lipoliz çeşididir. Vücuda enjekte edilen lipoliz, yağ hücreleri zarının geçirgenliğini artırır. Böylelikle parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok edilir. Bu yöntem yağ hücrelerini azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda çoğalmayı da büyük ölçüde engellemektedir. Bu özelliği sayesinde belirlenen bölgedeki yağlanma tamamen ortadan kaldırılabilir.

Gıdı lipoliz uygulaması sonrasında gıdı sarkması engellenir. Tüm çene hattı daha belirgin bir görünüme kavuşur. Özellikle gıdıdan dolayı yaz aylarında oluşan terleme ve pişik problemi yüksek derecede engellenir. Yöntem sonrasında ciltte herhangi bir gevşeme ve sarkma görülmemesi de kullanıcılar tarafından olumlu bir şekilde değerlendirilir.

Lipoliz tedavisinin etkisini tam olarak gösterebilmesi için kişinin tedaviyi düzenli olarak birkaç seansta alması gereklidir. “Kişi kaç gıdı lipoliz seansı almalıdır?” sorusuna cevap vermek gerekirse; seans sayısı tedavinin uygulanacağı kişinin problemine uygun belirlenmektedir. Seanslar genellikle yapılan iğnelerin etkisine göre 4-6 hafta aralıklarla gerçekleştirilmektedir.

Yağlanmanın olduğu bölge tam olarak belirlendikten sonra soğutucu sprey ya da anestezi özelliği bulunan bir krem sayesinde uyuşturulur. 10 – 13 mm boyutu olan bir enjektörlerle yağın tespit edildiği alana PPC maddesi enjekte edilir. İlk seans sonrasında bölgede yanma, kızarıklık ve ya kaşıntı gözlemlenebilmektedir. Fakat bu etkiler, yaklaşık 24 ila 48 saat içerisinde ortadan kalkar. İlk seansın sonuçları, 2 ya da 3’üncü haftadan sonra yavaş yavaş görülmeye başlamaktadır. Bu süre içinde etkiler görülmeye başlansa da çene altındaki yağların erimesi uzun bir süre daha devam etmektedir. 

Gıdı lipoliz kalıcı mı?

Gıdı başta olmak üzere doğum sonrası kalan yağ kitlelerine, kollara, karına, bele, kalçaya, basen ve bacak bölgesine lipoliz uygulayarak, yağlanma sorununun önüne geçilebilmektedir. Cilt, sürekli kurumaya ve incelmeye meyilli olan bir yüzeydir. Özellikle de yaşlanma ile birlikte güneş ışınlarının etkisi, ölü hücreler ve fazla kilolar nedeniyle cildin formu bozulur. Gıdı lipoliz tedavisi sonrasında dengeli beslenme programı ve düzenli egzersizler uygulandığında takdirde bu sorunlara kalıcı çözüm bulunur.

Gıdı bölgesinde oluşan yağlanmaların en büyük nedeni fazla kilo, kötü alışkanlıklar, sigara içme, zayıf beslenme gibi kişinin yaşam tarzına bağlı olan sebeplerdir. Dolayısıyla gıdı lipoliz tedavisinin kalıcılığı da işlem gören kişinin yaşam tarzına göre değişiklik gösterebilmektedir. İşlemin kalıcılığı genellikle 5 ila 10 sene arasında değişmektedir.

Kişinin çok sık kilo alıp vermesi, aşırı kilo alması, sağlıksız beslenmesi, sigara içmesi ve yaşının ilerlemesi gibi etkenler gıdı lipoliz işleminin kalıcılık süresinin azalmasına sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı gıdı lipoliz işlemi geçiren kişinin özellikle kilo kontrolüne dikkat etmesi ve sağlıklı beslenmeye dayalı bir yaşam çizmeye özen göstermesi gerekmektedir.

Gıdı lipoliz sonrası dikkat edilmesi gerekenler?

Gıdı lipoliz işlemi sonrasında iyileşme kolay ve hızlı gerçekleştiğinden kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem sırasında tedavi olan kişiye genellikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Yaklaşık 20 dakika süren işlem sonrasında kişi, kısa süre içerisinde taburcu edilir.

Lipoliz tedavisi ile yağların eritilmesi ve vücuttan atılması gayet doğal süreçlerle ilerlemektedir. Yapılan iğneler yağın geçirgenliğini artırarak, karaciğer tarafından daha kolay bir şekilde parçalanmasını sağlar. Bu yağ hücreleri, tekrardan oluşmaz. İşlem sonrasında herhangi bir deforme durumu olmadığından dolayı, ekstra maske takılması gerekmez. Dikkat edilmesi gereken birkaç etken dışında, tedavi olan kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Gıdı lipoliz işlemi sonrasında tedavi edilen kişinin, 5 ya da 7 gün boyunca hem gece hem de gündüz daha sonra ise 2 hafta boyunca sadece gece gıdı masajı yapması gereklidir. Böylece gıdıda yok edilen yağlar sonucunda oluşan ödem, kolay ve sorunsuz bir şekilde yayılarak, kaybolur. Aynı zamanda masaj ile hızlanan kan dolaşımı sayesinde deri sıkılaşarak, yerine kolayca uyum sağlar. Böylelikle herhangi bir deri sarkması problemi ile karşılaşılmaz.

Gıdı lipoliz işlemi sonrasında genellikle ağrı görülmese de kimi hastalarda hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaların, ağrı kesici içerek problemi ortadan kaldırabilmesi mümkündür. Tedavi sonrasında gıdı kısmında oluşan ödem ve morluk yaklaşık 1 hafta içerisinde kendiliğinden ortadan kalmaktadır.

Özellikle işlem sonrasında gıdı bölgesine 2 gün boyunca su değdirilmemelidir. Aynı zamanda işlem sonrasında güneşlenmek ya da hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlarda bulunmak doktorlar tarafından önerilmemektedir. Ayrıca vücudu yoracak şekilde yüksek tempolu sporlardan da kaçınılması gerekmektedir.

Gıdı lipoliz işlemi sonrasında yağ yakımı karaciğer tarafından gerçekleştirilmektedir. Karaciğeri yormamak adına bir süre alkol alınmamalıdır. Aynı zamanda aşırı sağlıksız beslenme ve kilo alma gibi durumlarda, sorun tekrar edeceğinden dolayı kişi, işlem sonrasında yeme alışkanlıklarını da düzene sokmalıdır. Gıdı lipoliz tedavisi sonrasında bölgede gözlenen azalmaya ve toparlanmaya bağlı olarak diğer seans günü verilmektedir. 

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?