H100 Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

BlogH100 Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?
H100 Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsan vücudunun sağlığını koruyabilmesi için pek çok farklı koşulun bir arada sağlanması gerekir. Bunlardan biri sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulanmasıdır. Vücut sağlığının korunabilmesi için karbonhidrat, yağ, protein gibi tüm besin gruplarının düzenli ve dengeli bir şekilde alınması gerekir. Vücudun sağlık açısından bu maddelere ihtiyaç duyması gibi cildin de sağlığını koruyabilmesi için düzenli olarak alması gereken bazı maddeler vardır. 

Belirli bir yaştan sonra cilt kolajen kaybına uğrar ve cilt daha soluk bir görünüm alır. Ayrıca ciltte gevşeme ve sarkma ortaya çıkar. Bu aşamada cildin daha sağlıklı olabilmesi için birtakım takviyelere gereksinim duyulur. H100 aşısı son dönemlerde daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için sık tercih edilen takviyelerden biridir.

Gençlik Aşısı Nedir?

H100 aşısı aynı zamanda gençlik aşısı olarak da bilinir. Zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak bazı kayıplar yaşayan cildin soluk ve gevşek görünmesini engellemek için gençlik aşısı enjeksiyonundan sıklıkla faydalanılır. H100 gençlik aşısı cilde ihtiyacı olan nemliliği yeniden kazandırmasının yanı sıra cildin sıkılaşmasını sağlama görevini de üstlenir. Böylece cildin gevşek bir yapıya sahip olmasını önler. 

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısı enjeksiyon yoluyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Uygulama bölgesine ince uçlu iğneler aracılığıyla H100 aşısı enjekte edilir. Enjeksiyon sonrası bölge daha parlak bir görünüme sahip olur. Boyun, gıdı, yüz ve dekolte bölgelerinin yanı sıra ellere de H100 aşısı yapılabilir. H100 aşısı kısa süre içerisinde gerçekleştirilen bir medikal estetik prosedürdür. Uygulama sırasında acı ya da ağrı hissedilmez. Bununla birlikte enjeksiyona bağlı olarak cilt üzerinde kızarıklık meydana gelmesi olasıdır.

H100 Aşısı Faydaları Nelerdir?

H100 aşısı cildin nefes almasını aynı zamanda daha genç ve dinamik bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu özellikleri nedeniyle cilt açısından pek çok farklı faydaya sahiptir. H100 aşısının bileşenleri arasında bulunan hyaluronik asit cildin hava almasına ve onarılmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda cildin nemlendirilmesini sağlayarak cilt elastikiyetini iyileştirir. 

H100 aşısı yüz bölgesinde zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hafif dereceli çizgilerin ve kırışıklıkların ortadan kaldırır ya da görünümünü iyileştirir. Yüz dokusunu sıkılaştırır. Aynı zamanda deri altındaki kas dokularını destekler ve sarkmaları önler. Tüm bunların yanı sıra hücre yenilenmesi sürecine de yardımcı olur.

Gençlik aşısı daha sıkı bir cilt görünümü elde edilmesine ve ciltteki kırışıklıkların açılmasına katkı sağlar. Deride sıkılaşma etkisi yaratarak daha genç ve daha canlı bir cilt görünümüne sahip olma imkanı sunar. Yaş alma başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde yüzde ortaya çıkan kırışıklıklar ve mimik çizgileri H-100 aşısı enjeksiyonuyla açılabileceği gibi daha derin bir hale gelmelerinin engellenmesi de söz konusu olabilir.

H100 Aşısının Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

H100 aşısının yani gençlik aşısının en önemli özelliği hyaluronik asit bileşeni sayesinde derinin su tutmasını bunun sonucunda nem kapasitesinin artmasını sağlamasıdır. Kırışıklıkları azaltma ve deriyi sıkılaştırma gibi etkileri vardır. H100 aşısı enjekte edildikten sonra yüzde yukarı doğru yapılanma ve hacim kazanmasıyla birlikte etkisini göstermeye başlar. 

H100 aşısı enjeksiyonunu izleyen 7 gün içinde ciltte dikkat çeken bir parlaklık ve canlanma ortaya çıkar. Bu durum aylar ilerledikçe artar ve görünürlük kazanır. H100 aşısı etkisinin daha uzun süreli olmasını sağlayan temel etkenlerden biri enjeksiyon yapılan kişinin günde en az 2 litre su içmesidir. 

Ayrıca H100 aşısının içerisinde bulunan ACP kırışıklık açıcı bir etkiye sahiptir. Bu etki her ne kadar hemen fark edilir olsa da IAL’nin etkisi genellikle 24 saat içinde ortaya çıkar. H100 aşısı enjeksiyonundan sonra tedavinin etkisinin gözle görülür bir hal alması için yaklaşık 15 güne ihtiyaç vardır. 

H100 Aşısından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilde uygulanan medikal ve cerrahi prosedürlerin her birinde olduğu gibi H100 aşısı enjeksiyonunun başarılı olması için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. H100 aşısı enjeksiyonunu izleyen ilk 24 saat spor yapılmaması gerekir. İlk 48 saat içinde ağır spor aktivitelerden uzak durulması çok önemlidir. Doktorun belirtmiş olduğu süre boyunca sauna, hamam ve buhar banyosu gibi ortamlar ile aşırı sıcak suyla banyo yapmaktan ve aşırı sıcaktan uzak durmak da dikkat edilmesi gereken diğer etkenlerdendir. 

H100 aşısı enjeksiyonunu izleyen erken dönemde dikkat edilmesi gereken diğer etken doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınmamasıdır. Bu süreçte doktorun önerdiği güneş koruyucu ürünler kullanılmalı ve ilgili güneş koruyucu ürünler cilde uygulanmadan güneşe çıkılmamalıdır.

Tüm bunların yanı sıra uygulama bölgesine sert masaj yapmaktan kaçınılmalı ve yüzüstü yatılmamalıdır. H100 gençlik aşısı enjeksiyonunun ardından uygulama bölgesin buz uygulanmalı ayrıca bol miktarda su içilmelidir. Alkol ve sigara tüketimi söz konusuysa bırakılmalı ya da mümkün olduğunca kısıtlanmalıdır.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?