H100 Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

BlogH100 Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Bileşenleri arasında yoğun miktarda hyalüronik asit ve amino asitler bulunan H100 gençlik aşısı cilt gençleşmesinde önemli rol oynayan son derece etkili bir kokteyldir. H100 gençlik aşısının içeriğinde en güçlü antioksidanlardan ve nem tutuculardan biri olan mannitol çok yüksek oranda bulunur.

H100 gençlik aşısı yaş alma ya da genetik etkenlere bağlı olarak kişinin cildinde ortaya çıkan sarkmalar ile kırışıklıkların giderilmesinde önemli rol üstlenen medikal estetik prosedürlerden biridir. Hyaluronik asit zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte azalmakta olup dışarıdan takviye edilmesi sonucu cilde parlaklık, nem, canlılık ve esneklik kazandırmak mümkündür.

Hyaluronik asitin yanı sıra ciltteki kollajen de zaman içinde azalmakta olup bunun sonucunda ciltte sarkma ve gevşeme meydana çıkar. H100 gençlik aşısı cilde enjekte edildiğinde cilt daha nemli ve parlak bir görünüm kazanır. Aynı zamanda ciltte yeni kollajen üretimini tetikleme görevini de üstlenir.

H100 gençlik aşısı titizlikle geliştirilmiş formülündeki özel bileşenler sayesinde cilde pek çok fayda sağlar. Cilde enjekte edildikten sonra hyaluronik asitin aktivasyonunu devam ettirerek dokudaki ömrünün uzatılmasına yardımcı olur. Yaş almayla birlikte ciltte oluşan kırışıklıkların ve mimik kullanımından kaynaklanan çizgilerin açılmasına yardımcı olur. Derinin sıkılaşmasında ve daha diri bir görünüme sahip olmasında etkili bir rol oynar.

Bunlara ek olarak H100 gençlik aşısı ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırma, deri altındaki kas dokusunu destekleme, deri sarkmalarının azalmasını sağlama, cildin su tutma kapasitesini ve nemlenmeyi artırarak dokuları tamir etme, cildin biyolojik onarım sürecini hızlandırma, ciltteki leke görünümünü azaltma ve yeni leke oluşumunu önleme gibi çeşitli faydalar sağlar. 

H100 gençlik aşısının yarattığı lifting etkisi ile cilt yukarı yönde olacak şekilde kendisini toparlar. Yıllar içinde ciltte azalan kollajen üretimi yeniden tetiklenir. Kırışıklıkların giderilmesine katkı sağlayarak yaşlanma karıtı koruma etkisi yaratır.

H100 Gençlik Aşısı Hangi Bölgelerde Kullanılır?

H100 gençlik aşısı el, yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kullanılabilmektedir. H100 gençlik aşısının temel bileşeni hyaluronik asittir. Hyaluronik asit ciltte su tutma görevini üstlenen dokuların onarımını sağlayarak cildin nem oranını yükselmeye ve cilt elastikiyetinin artmasına yardımcı olur. Mannitolün ödem çözme, anti-oksidan ve hyaluronik asitin cilt dokularındaki ömrünü uzatma etkisi vardır. 

Kollajen bir büyüme faktörüdür. H100 gençlik aşısının formülündeki pro kollajen peptit ve diğer bir büyüme faktörü olan hexapeptide-8 mimik çizgilerinin ve ciltteki kırışıklıkların açılmasında önemli rol oynar. pentapeptide-18 ise kaslardaki kasılma oranını düşürerek kırışıklıklarına açılmasına katkıda bulunur. Dmae %3.5 cilt altındaki kas dokusunu destekler. Antioksidan etkiye sahip olmasının yanı sıra cildin sıkılaşmasına ve cilt sarkmalarının azalmasına yardımcı olur. 

Organik silica kollajen ve elastik Fibrilleri artırır ve cilt tonunun düzeltilmesine katkıda bulunur. B1 ve B6 vitaminleri antioksidan etkisiyle cildin yaşlanma sürecini yavaşlatma etkisin sahiptir. Amino asitler ise ciltteki hücre yenilenmesini artırmaktadır.

H100 Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 gençlik aşısı uygulaması mutlaka bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip doktorlar tarafından yapılmalıdır. H100 gençlik aşısının uygulanacağı bölgeye lokal anestezik etkili krem uygulanır. Daha sonra cilt altına H100 aşısı enjekte edilir. Uygulama bölgeye 1’er cm aralıklarla yapılır. Uygulamadan önce lokal anestezi yapıldığı ve ince uçlu iğneler kullanıldığı için ağrı ve acı hissi yok denilecek kadar azdır. İşlem ortalama 30 dakika içinde tamamlanır. 

H100 gençlik aşısı el üzeri, yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. Bununla birlikte her cildin özellikleri ve her ciltte görülen yaşlanma belirtileri, elastikiyet kaybı, cildin ihtiyaçları ve tedaviden beklentileri farklıdır. Buna bağlı olarak her hasta özelinde belirlenen ihtiyaca uygun olarak seans sayısı, seans sıklığı ve tedavi süresi belirlenir.

Cildin gençliğini koruduğu durumlarda 2 ya da 3 haftalık aralıklarla 2 seans genellikle yeterli olur. Orta yaştaki ciltlerde ise yine 2 ila 3 haftalık aralıklarla 2 ya da 3 seans H100 gençlik aşısı uygulaması yapılması tercih edilir. Yıpranmanın ve yaşlanma etkilerinin fazla olduğu ciltlerde ise 1 ila 2 haftalı seanslarla 3 ila 5 seans uygulama yapılması söz konusu olabilir. 

Her hasta özelinde cilt ihtiyaçlarına göre belirlenen seansların uygulanmaya başlamasıyla birlikte ciltte dikkat çekici değişiklikler meydana gelmeye başlar. H100 gençlik aşısının içindeki en güçlü antioksidanlardan biri olan mannitolün en önemli özelliği aşının dokudaki etkisini ve kalıcılığını artırmaktır. Bunun için ciltte suyu tutan dokuları onarır ve cildin daha çok elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.

H100 gençlik aşısı uygulaması yapıldıktan sonraki ilk gün spor yapılmaması, izleyen 2 gün ise ağır spor hareketlerinden uzak durulması gerekir. Hamam ve sauna gibi sıcak yerlerden kaçınmak ve aşırı sıcak suyla banyo yapmamak gerekir. Ayrıca uygulama yapılan bölgenin doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaması konusunda gereken özen gösterilmelidir. Güneş ışınlarından koruma sağlamak için doktorun önerdiği güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

İletişim Formu

    Post a comment

    Gönder & Send
    TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
    EN: Hello, How may I help you?