İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Blogİğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?
İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır

Son derece hassas bir yapıya sahip olan cilt pek çok dış faktörün etkisiyle karşı karşıyadır. Günlük yaşamda sıklıkla maruz kalınan bu faktörlerden etkilenmemek için cildin tüm ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılanmalıdır. Yaş alma, güneşin zararlı ışınları, doğum lekeleri, kilo alımıyla birlikte yağlanma gibi birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.

Bu tür faktörlerin ciltte neden olduğu olumsuz etkileri gidermek için evde uygulanabilecek basit yöntemlerden çeşitli kozmetik ürünlerin kullanılmasına kadar farklı alternatifler gündeme gelse de, teknolojik cihazlar çok daha etkili ve kalıcı çözümler sunarak öne çıkar. Özellikle son zamanlarda farklı amaçlarla kullanım sıklığı artan mezoterapi tedavisi cildin orta tabakasını yenileme etkisiyle cildi onarmaya yardımcı olur. Mezoterapi tedavisinin en önemli özelliği farklı cilt ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmesi ve her yaş grubunda başarılı bir şekilde uygulanabilmesidir. Kişi özelinde planlanan, alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanan mezoterapi tedavisi sayesinde cilde ihtiyacı olan bakımın sağlanması söz konusu olabilir.

İğnesiz mezoterapi tedavisi ciltteki kolajenin yenilenmesine ve cilde elastiki yapısının geri kazandırılmasına yardımcı olur. Acısız ve ağrısız bir tedavi olan iğnesiz mezoterapi, konforlu ve pratik bir yöntem olarak sıklıkla tercih edilir. Hastalar iğnesiz mezoterapi tedavisinin ardından iğne kaynaklı herhangi bir yan etkiyle karşılaşmaz. 

İğnesiz mezoterapi tedavisinde cilt altındaki kolajen ve elastin yapıları uyarılır. Bunun sonucunda cildin yeniden hücre üretmesi süreci teşvik edilir. Ciltteki lekeleri, kırışıklıkları, ince çizgileri ve mat görünümü ortadan kaldırma amacıyla uygulanabilen iğnesiz mezoterapi tedavisi sırasında basınç uygulanarak deri altına itilen ürünler cildin güçlendirilmesini sağlar. 

İğnesiz mezoterapi tedavisi her hasta özelinde planlanır. Yapılan cilt değerlendirmesi sonucu ciltte hangi vitamin ve minerallerin eksik olduğu belirlenir. Cildin ihtiyacı olan bileşenler kullanılarak bir bileşen hazırlanır ve bu bileşim basınç yöntemiyle cilt altına itilir. İğnesiz mezoterapi tedavisinin kişi özelinde mevcut rahatsızlıklara uygun olacak şekilde ypıalması, tedavinin başarı oranını artıran unsurlardan biridir.

İğnesiz Mezoterapi Uygulaması Nasıl Yapılır?

İğnesiz mezoterapi tedavisinin başarılı olması için alanında uzman ve deneyimli doktorlardan hizmet alınmalıdır. Kısa süre içerisinde pratik bir şekilde gerçekleştirilen tedavi öncesinde mutlaka cilt analizi yapılmalıdır. Doktorun gerçekleştirdiği analiz, hastanın cildinin ihtiyacı olan bileşenlerin tespit edilmesini sağlar. İğnesiz mezoterapi tedavisi, hastanın talebine göre masajla uygulanabildiği gibi mikro iğneleme cihazlarıyla kolayca kombine edilebilen iğnesiz bir yöntem olma özelliğine sahiptir.

İğnesiz mezoterapi sırasında kullanılan cihaz sayesinde hedef dokulara solüsyon transferi, herhangi bir enjeksiyon söz konusu olmadan sağlanır. Uygulanan yöntem sayesinde iğneli mezoterapi tedavisine göre daha homojen bir dağılım yapılması mümkün olur. Uygulama sırasında cilt açısından gerekli olan vitamin, mineral ve enzimlerin hedef dokularla buluşturulması sağlanır. 

İğnesiz mezoterapi uygulaması genellikle 30 dakika içine tamamlanır. İşlemin ardından tedavi edilen bölgeye yaklaşık 10 ila 15 saat boyunca su değdirilmemesi gerekir. Olası bir su temasının önlenmesi için saçlar dahi yıkanmamalıdır. Ayrıca tedavinin ardından en az 4 saat süreyle makyaj ürünü kullanılmaması önerilir. İğnesiz mezoterapi tedavisinin kaç seans şeklinde uygulanacağı, hastanın durumuna ve giderilmek istenen cilt problemine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kişi özelinde değişiklik göstermekle birlikte iğnesiz mezoterapi tedavisi genellikle 1 ila 6 seans arasında uygulanır.

İğnesiz Mezoterapi Tedavisinin Faydaları Neler?

İğnesiz mezoterapi tedavisinin pek çok farklı faydası vardır. Bu prosedür öncelikle cilde antiaging yani yüz gençleştirme etkisi sağlar. Aynı zamanda ciltteki erken yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Yaş almayla birlikte görülen cilt sarkmalarını ve kırışıklıklarını büyük ölçüde azaltır. 

İğnesiz mezoterapi prosedürü ile yüz ve boyun bölgesinde lifting etkisi sağlanabilir. Göğüs ve boyun alanlarında dekoltenin düzeltilmesi ve sıkılaştırılması sürecine katkı sağlar. Buna ek olarak yüz ve göğüs bölgesindeki elastikiyet kaybını gidermek için de iğnesiz mezoterapi tedavisinden faydalanılabilir. 

Sağladığı faydalar nedeniyle iğnesiz mezoterapi sıklıkla kullanılan medikal estetik prosedürler arasındaki yerini almıştır. Daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyen pek çok kişi gelişen tıbbi teknolojilerin hayatımıza dahil ettiği bu tedaviden faydalanmaktadır. İğnesiz mezoterapi, halk arasında güzellik tabancası olarak da adlandırılır. Ciltte kolajen oluşumunu destekleyen tedavi, cilde sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Tedavi kapsamında, cildi gençleştirmek ve mevcut cilt sorunlarını oluşturma amacıyla özel olarak hazırlanan karışımların elektroporasyon tekniğiyle deri altına transfer edilmesi sağlanır. 

İğnesiz mezoterapiyle cilde vitamin, mineral, bakır, çinko, selenyum, hyaluronik asit ve antioksidan gibi bileşenler cilde iğne kullanılmadan transfer edilir. Uygulanan tedavi ve cilde verilen özel bileşenler sayesinde cildin yenilenmesi, canlanması ve cilt lekelerinin giderilmesi süreci desteklenebilir. Tedavi sırasında ağrı kullanılmadığı için uygulama bölgesinde kanama, morarma, kızarıklık ya da ağrı görüşmez. 

Cilt kalitesini artırma özelliğine sahip olan iğnesiz mezoterapi tedavisi, estetik amaçlarla sıklıkla uygulanır. Özellikle cilt hassasiyeti ya da iğne fobisi olan kişiler için iğnesiz mezoterapi işlevsel bir çözüm sunabilir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?