İğnesiz Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Blogİğnesiz Mezoterapi Ne İşe Yarar?
İğnesiz Mezoterapi Ne İşe Yarar

İğnesiz mezoterapi ile mezoterapi prosedürü arasındaki fark, iğne kullanımı noktasında ortaya çıkar. İğnesiz mezoterapi tedavisi kapsamında, sağlıklı bir cilt için gereksinim duyulan vitamin, mineral ve enzimler özel bir cihaz teknolojisiyle cildin alt katmanlarına ulaştırılır. İşlem sırasında kullanılacak ürünler deri içine iletimi iğne yerine elektroporasyon ile sağlandığından, iğneli işlemi tercih etmeyen hastalar için işlevsel bir çözüm sunabilir.

İğnesiz mezoterapi, cilt gençleştirme uygulamaları kapsamında sıklıkla tercih edilir. Bu yöntem sayesinde yüz, boyun, dekolte ve ellere lifting etkisi sağlanabilir. Göğüs, boyun ve dekolte bölgesi gibi alanlardaki ince kırışıklıkları gidermeye ve cildin sıkılaşmasını sağlamaya yardımcı olabilir. 

Melasma, post enflamatuar hiperpigmentasyon ve yara iyileşmesi sonrası ortaya çıkan lekelerin tedavisinde iğnesiz mezoterapi prosedürü uygulanabilir. Göz çevresi bölgesini gençleştirmek, bölgedeki morlukları ve ince çizgileri gidermek için yapılabilir. Ayrıca cildi gençleştirmek, sıkılaştırmak ve bölgeye ışıltı kazandırmak için iğnesiz mezoterapi uygulanabilir. Ciltteki sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek, sigara kullanımının neden olduğu cilt hasarlarını ve güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan cilt sorunlarını gidermek için iğnesiz mezoterapi yöntemine başvurulabilir.

Yüz, dekolte bölgesi, göğüs, kollar, bacaklar ve karın bölgesindeki elastikiyet kaybını gidermek; yüzde ve vücuttaki skar ve yara izleri ile çatlakları onarmak için iğnesiz mezoterapi yapılabilir. Akne tedavisi ve akne sonrası oluşan izlerin ortadan kaldırılması için iğnesiz mezoterapi tedavisinden faydalanılabilir. Ayrıca iğnesiz mezoterapi tedavisi ile yüzdeki mat ve yorgun görünümün giderilmesi söz konusu olabilir.

İğnesiz mezoterapi sağladığı faydalar ile kişinin daha genç, sağlıklı, taze ve iyi görünen bir cilde sahip olmasına yardımcı olur. Cilt tonundaki eşitsizlik, hasarlı görünüm, kuruluk, ince çizgiler ve lekeler iğnesiz mezoterapi ile tedavi edilebilir. İğnesiz mezoterapi tedavisine başvurularak vücudun çeşitli bölgelerindeki elastikiyet kaybı ve çatlaklar tedavi edilebilir.

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Cilt analizi yapılarak ihtiyaçların belirlenmesinden sonra kişinin iğnesiz mezoterapi tedavisine uygun olup olmadığı tespit edilir. İğnesiz mezoterapi tedavisi elektroporasyon prensibiyle uygulanır. Uygulama sırasında kullanılacak olan kokteyllerin cilt altına enjekte edilmesi söz konusu değildir. Bunun yerine özel bir cihaz kullanılır ve elektriksel akımla basınç yaratılarak kokteylin deri altına transfer edilmesi sağlanır. 

İğnesiz mezoterapi tedavisi 20 ila 30 dakikalık seanslar şeklinde uygulanır. Genellikle 4 ila 6 seans şeklinde planlanmasına karşın, kişi özelinde mevcut cilt urumu ve hedeflenen sonuçlara göre değişiklik gösterebilir. Seanslar arasında 1 ila 4 hafta süre bırakılabilir.

İğnesiz mezoterapi tedavisinin etkisi genellikle 2. seans itibarıyla ortaya çıkar. Uygulamadan sağlanan sonuçların kalıcılık süresi, seansların ve rutin cilt bakım süreçlerinin düzenli olarak yerine getirilmesiyle 1 yıla kadar uzatılabilir.

İğnesiz Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İğnesiz mezoterapi tedavisinden sonraki 10 ila 15 saat süreyle cilt suyla temas ettirilmemelidir. Tedaviyi takip eden ilk 8 saat duşa girilmemelidir. En az 4 saat süreyle herhangi bir makyaj ürünü kullanılmamalıdır. Ayrıca uygulama sonrası erken dönemde, cildin suyla temasını önlemek için saçlar yıkanmamalıdır. 

İğnesiz mezoterapi tedavisinden sonra kanama, şişlik ve morluk gibi problemler ortaya çıkmaz. Cilt yüzeyinde enjeksiyonun neden olabileceği herhangi bir çizik kalmaz. İğne fobisi olan kişiler iğnesiz mezoterapi sayesinde ciltlerine derinlemesine bakım yaptırabilir.

İğnesiz mezoterapi ile bileşenlerin deri altına homojen bir şekilde dağıtılması sayesinde başarılı ve etkili sonuçlara ulaşılabilir. Ciltteki matlık, leke ve kırışıklıklara karşı kalıcı etki sağlanabilir. İğnesiz mezoterapi tedavisi ciltte kolajen üretimini tetikleyerek hızlı ve kalıcı etki sağlayabilir. Güçlü bir antiaging tedavi olarak kabul edilen iğnesiz mezoterapi sonrası kırışıklıklardan kurtulmak ve daha ışıltılı bir cilde sahip olmak gibi faydalar sağlanabilir. 

Kimler İğnesiz Mezoterapi Yaptırabilir?

İğnesiz mezoterapi, enjeksiyon yoluyla uygulanan yöntemlere karşı hassas ve toleranssız olan kişiler açısından son derece konforlu bir yöntem olarak öne çıkar. İğnesiz mezoterapi hızlı ve etkili sonuçlar sağladığından genç ve sağlıklı bir cilde kısa sürede kavuşmak isteyen kişiler için tercih edilebilecek bir yöntemdir. 

İğnesiz mezoterapi hassas cilt tipine sahip olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Cilt üzerinde kırışıklık, lekelenme, çatlak ve akne oluşumu gibi problemleri olan kişilere uygulanabilecek etkili bir yöntem olma özelliğine sahiptir. 

İğnesiz mezoterapi tedavisiyle cildin nem dengesinin sağlanması, cilt tonlamasının ve renk bütünlüğünün optimize edilmesi, göz altı halkalarının giderilmesi, cilt lekelerinin yok edilmesi, cilt sarkmalarının giderilmesi, cildin ve yüzün toparlanması gibi faydalar sağlanabilir. Anti aging yüz bakımı ve akne tedavisi amacıyla da iğnesiz mezoterapi tedavisine başvurulabilir.

İğnesiz mezoterapi tüm cilt tiplerine uygulanabilir ve herhangi bir yan etkisi olmayan bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Özel sağlık sorunları bulunan kişiler dışında hemen herkese iğnesiz mezoterapi yapılabilir. Hamilelere, emzirme dönemindeki kadınlara, şeker hastalarına, kanser tedavisi görenlere, cilt hastalıkları ve alerjisi olanlara iğnesiz mezoterapi uygulanması önerilmeyebilir. Bu nedenle, her hasta özelinde yapılan değerlendirmelerin ardından prosedüre uygunluk kararı verilir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?