İğnesiz mezoterapi nedir? Nasıl yapılır?

Blogİğnesiz mezoterapi nedir? Nasıl yapılır?

Cilt, günlük yaşamdaki faktörlerden etkilenmemek için sürekli bakım istemektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi, zararlı güneş ışınları, doğum lekeleri, kilo alımı ile beraber yağlanma gibi birçok etken cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu problemlerin ciltteki etkileri, evde uygulanabilecek birkaç yöntem ile giderilmeye çalışılsa da teknolojik cihazlardan alınacak fayda her zaman daha kalıcı ve fazladır. Özellikle son dönemlerde sıklıkla adından söz ettiren mezoterapi tedavisi, cildin orta tabakasını yenileyerek onarılmasına yardımcı olmaktadır. Her yaş grubu için başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bu tedavi, cildin ihtiyacı olan bakımı en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. 

İğnesiz mezoterapi, ciltte kolajen yenilemesini sağlayarak, elastiki yapısını yeniden kazandırma amacı taşımaktadır. Bu yöntem, işlem gören kişinin ağrı ve acı hissetmeden tedavi olmasını sağlamaktadır. Hasta, tedavi sonrasında iğne kaynaklı hiçbir yan etkiyi yaşamamaktadır.

İğnesiz mezoterapi yönteminde cilt altında bulunan kolajen ve elastin yapıları uyarılarak, cildin yeniden hücre üretmesi sağlanmaktadır. İğnesiz mezoterapi sayesinde; cilt lekeleri, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cildin mat görüntüsü ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda tedavi sırasında uygulanan basınç ile deri altına itilen ürünler cildi daha da güçlendirmektedir.

İğnesiz mezoterapi tedavisi, doktor kontrolünde kişinin rahatsızlıklarına uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Cilde yapılan testler sonucunda, cildin vitamin ve mineraller bakımından eksikliği belirlenerek, ihtiyacı olan bileşen hazırlanmakta ve basınç yöntemi kullanılarak deri altına itilmektedir.

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

Daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlayan mezoterapi tedavisi, sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Mezoterapi, gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde günümüzde iğnesiz bir şekilde yapılabilmektedir. Halk arasında güzellik tabancası olarak da adlandırılan iğnesiz mezoterapi, ciltte kolajen oluşumunu destekleyerek, cilde sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile cildi gençleştirmek ve sorunlarını ortadan kaldırmak adına özel olarak hazırlanan karışımlar elektroporasyon tekniği ile deri altına transfer edilmektedir.

İğnesiz mezoterapi tedavisi ile cilt bölgesine; vitamin, mineral, çinko, bakır, selenyum, hyaluronik asit ve antioksidanlar gibi bileşenler iğnesiz bir şekilde transfer edilmektedir. Bu tedavi sayesinde ciltte yenilenme, canlanma gözlemlenmekte ve ciltte yer alan lekeler de yok edilmektedir. Tedavi sırasında iğne kullanılmadığı için uygulanan bölgelerde morarma, kanama, kızarıklık ya da ağrı gözlemlenmemektedir.

Cilt kalitesinin daha da artmasını sağlayan bu tedavi yöntemi, estetik tedavi alanında son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de hassas cilde sahip olan ya da iğnenin yan etkileri ile uğraşmak istemeyen kişiler için iğnesiz mezoterapi etkin ve faydalı bir tedavi olmaktadır.

İğnesiz Mezoterapi Ne İşe Yarar?

İğnesiz mezoterapinin birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle cilde antiaging yüz gençleştirme tedavisi uygulamaktadır. Bu uygulama ciltteki erken yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan sarkma ve kırışıklıkları büyük ölçüde azaltmaktadır. Yüz ve boyun bölgesinde ise lifting etkisi yaratmaktadır. Göğüs ve boyun alanlarında dekolteyi düzeltmede ve sıkılaştırmada yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yüz ve göğüs bölgesindeki elastikiyet kaybı da giderilmektedir.

İğnesiz mezoterapi aynı zamanda yara ve iz tedavisi için de tercih edilmektedir.  Bel ve bacak bölgelerinin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Yaşam koşullarına ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan göz altı torbaları da iğnesiz mezoterapi tedavisi ile ortadan kaldırılmaktadır. Çok sık kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlakların onarımı da iğnesiz mezoterapi ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda yaz aylarında güneşin etkisinden dolayı oluşan sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır. Yüzün sahip olduğu yorgun ve mat görünüm iğnesiz mezoterapi tedavisi ile yok olmaktadır. Bu gibi pek çok işlevi bulunan iğnesiz mezoterapi uygulaması; daha sağlıklı, taze, genç ve parlak bir cilde sahip olabilmek için tercih edilen tıbbi bir yöntemdir.

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

İğnesiz mezoterapi için öncelikle alanında uzman ve profesyonel olan kişilerden destek alınmalıdır. Tedavi kısa sürede ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. İğnesiz mezoterapi uygulaması şu şekilde yapılmaktadır;

  •       Tedaviye başlamadan önce yapılması gereken ilk şey, cilt analizidir. Doktor tarafından yapılan analiz sonrasında hasta cildine gerekli olan bileşenler tespit edilmektedir.
  •       İğnesiz mezoterapi, hastanın talebine bağlı olarak masajla uygulanabilen ya da mikro iğneleme cihazlarıyla da rahatlıkla kombine edilen iğnesiz bir tedavi yöntemidir.
  •       Cihaz sayesinde hedef dokulara enjeksiyon olmadan transfer sağlanmaktadır.
  •       Bu yöntem sayesinde iğneli mezoterapiye göre daha homojen bir dağılım elde edilmektedir.
  •       İşlem sırasında cilt için gerekli olan vitamin, mineral ve enzimler, hedef dokular ile buluşturulmaktadır.
  •       Her iğnesiz mezoterapi işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.
  •       İşlem sonrasında hasta tedavi edilen bölgeyi, 10 ila 15 saat suya değdirmemelidir. Herhangi bir su temasını engellemek adına saçlar bile yıkanmamalıdır. Minimum 4 saat boyunca herhangi bir makyaj ürünü kullanılmamalıdır.
  •       Uygulanacak tedavi, hastanın durumuna ve müdahale edilecek cilt problemine bağlı olarak 1 seans ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir.

 

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?