Kurumsal SEO Hizmetlerinde Simur Digital Uzmanlığından Yararlanın

Kurumsal SEO Hizmetlerinde Simur Digital Uzmanlığından Yararlanın

simur digital

Arama motoru optimizasyonu yani SEO web sitelerinin optimizasyonuna dayanan kapsamlı bir süreçtir. Çevrimiçi kullanıcılar arama motorları üzerinden organik arama yaparak yüksek potansiyele sahip müşteriler haline gelirler. Kullanıcıların çok büyük bir kısmı, aradıkları ürünler ve hizmetlerle ilgili yaptıkları aramalar sonucu karşılarına çıkan web sitelerinden genellikle ilk sıralarda listelenenleri ziyaret etmeyi tercih ederler. Bu alışkanlık aynı zamanda SEO çalışmalarının bu kadar önemli olmasının temel nedenidir. SEO çalışmalarıyla web sitelerinin optimize edilmesi, web sitelerinin sıralamasını yükseltmeyi ve organik trafiğini artırmayı amaçlar.

Günümüzde pek çok marka ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden satmak için kurumsal SEO danışmanlığı kapsamında sunulan avantajlardan faydalanmayı tercih eder. Ürün ve hizmetleri internet üzerinden doğru kitleye ulaştırmak ve satmak için yapılması gereken SEO hizmetlerinden faydalanmaktır. Atalay Sıdar tarafından kurulan Simur Digital SEO ve kurumsal SEO hizmetleri sayesinde iş ortaklarına ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlama ve satış sürecini gerçekleştirme, bu sayede müşterilerine ve potansiyel müşterilerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlar.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetlerinden kar amacı gütmeyen web sitelerinin de faydalanması mümkündür. Bu sayede web sitesinin organik trafiğini yükseltebilirler ve hedef kitlelerine etkili bir şekilde ulaşabilirler. Kurumsal SEO çalışmaları temelde standart SEO çalışmalarından farklıdır. Kurumsal firmaların arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesi için kurumsal SEO çalışmalarından faydalanması gerekir. Atalay Sıdar ve Simur Digital bünyesindeki uzman ekip, kurumsal SEO hizmetleriyle iş ortaklarının kurumsal hedeflerine ve bütçelerine uygun bir yol haritası çıkarır. Bu çalışmanın temel amacı iş ortaklarının hedefe ulaşmasını sağlamaktır. Simur Digital uzmanları iş ortaklarının web sitesindeki hem site içi hem site dışı çalışmalarını analiz eder, oluşturdukları yol haritası üzerinden marka özelinde kapsamlı bir SEO raporu hazırlar. Hazırlanan SEO raporu göz önünde bulundurularak ilgili web sitesinde yapılması gereken düzenlemeler ile değişiklikler üzerinde çalışır.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Kurumsal markaların arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması amacıyla uygulanan kurumsal SEO çalışmaları, marka bilinirliğinin artması noktasında kritik bir rol üstlenir. Arama motorları üzerinden ilgili anahtar kelimeleri arayan kullanıcılar, başarılı SEO çalışmaları uygulanan web sitelerini sektörel rakiplerine göre çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirler.

Dünya genelinde internet kullanımının giderek artması, markaların dijital dünyada büyüyen pazar payını artırmak için SEO hizmeti almasını gerektirir. Simur Digital bünyesinde hizmet veren uzman ekip, kurumsal iş ortaklarının web sitelerinin arama motoru botlarınca daha hızlı ve kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra arama motoru botlarına, ilgili web sitesinin SEO uyumlu olarak hizmet verdiğini gösterir.

Arama motoru üzerinden gelen kullanıcıların web sitelerinde istedikleri içerikleri kolayca bulması, okuması ve sayfalar arasında rahatça gezinmesi kullanıcı deneyimini oluşturur. Özellikle mobil cihazlar üzerinden gelen kullanıcıların ilgili web sitesi üzerinde kolayca gezinmesi için mobil uyumluluğa dikkat edilmelidir.

Kurumsal SEO Çalışmaları Nelerdir?

Atalay Sıdar önderliğindeki Simur Digital’in uzman ekibi kurumsal SEO danışmanlığı sürecinde ilk olarak iş ortaklarının hedeflerini, beklentilerini ve ihtiyaçlarını değerlendirerek planlama yapar. Öncelikli hedef markanın hedeflediği başarının yakalanmasını sağlayacak stratejiler geliştirmektir.

Anahtar kelime süreci kurumsal SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biridir. Çünkü anahtar kelimeler web sitelerinin hedef kitleye ulaşmasında kritik bir öneme sahiptir. Kullanılan anahtar kelimeler arasında, aranma hacmi olmayan ve organik trafiğe katkıda bulunmayan kelimeler olması halinde bunları tespit etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak önemlidir.

Potansiyel müşteri kitlesine ve aranma hacmine sahip olan diğer bir deyişle sektöre hitap etmesi mümkün olan kelimeler tespit edilir, gerekli ölçümler yapılır. Yapılan analizlerin ardından belirlenen anahtar kelimelerin markanın trafiğine ne kadar katkıda bulunacağı ve bu anahtar kelimelerden ortalama ne kadar sürede trafik alınacağı detaylandırılır.

Bir sonraki adım rakip analizi yapılması ve anahtar kelimelerde hangi rakiplerin olduğunun tespit edilmesidir. Böylece rakiplerin hangi anahtar kelimelerden ne kadar trafik elde ettiği, hangi stratejileri izlediği, arama motoru sıralamaları ve backlink profilleri detaylı bir şekilde incelenir.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinden faydalanacak olan web sitesinin genel durumunu detaylı bir şekilde analiz etmek gerekir. Web sitesinin analiz edildiği süreç sayesinde web sitesinin mevcut durumu kontrol edilir. Analiz süreci içerisinde mobil uyumluluk, içerik, meta başlık ve açıklamaları, H etiketleri, site hızı, backlink ve benzer pek çok kriter değerlendirilmelidir. Web sitesi analiz süreci tamamlandıktan sonra, web sitesi özelinde belirlenmiş olan optimizasyon çalışmaları ve düzenlemelerine ilişkin zaman planlaması yapılması gerekir. Böylece ihtiyaç duyulan çalışmaların tamamı programlı bir şekilde gerçekleştirilebilmekte, iş ortaklarının hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemesi mümkün olabilmektedir.

Siz de SEO ve kurumsal SEO alanında uzman ve deneyimli isimlerle çalışmak, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmek ve sektörel rekabette öne çıkmak için Simur Digital ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?