Mezolifting Nedir? Nasıl Uygulanır?

BlogMezolifting Nedir? Nasıl Uygulanır?
mezolifting nedir

Mezolifting yani yüz mezoterapisi; vitaminler, mineraller, antioksidanlar, amino asitler ve bazı homeopatiklerin karışımı kullanılarak uygulanan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Mezolift, kolajen ve elastin üretimini uyarmak, cildi sıkılaştırmak, çizgileri azaltmak, nemi artırmak ve cildi parlak hale getirmek için deri altından yüze uygulanır. 

Mezolifting, tüm erkek ve kadınlara her yaşta ve her zaman uygulanabilir. Gevşeme ve sarkma görülen vücut bölgelerine uygulanan mezolifting; ultraviyole, solaryum, değişken hava koşulları, sigara, alkol, aşırı dozda kahve, uygunsuz kozmetik ürünlerde seçici olunmaması nedeniyle göz çevresi ve boyundaki çizgilere, gevşemeye ve sarkmaya meyilli bölgelere uygulanır. 

Uygulama bölgesine lokal anestezi uygulandıktan sonra kişiye özel olarak hazırlanan kokteyl mikro enjeksiyon tekniğiyle cildin 1 ile 6 mm altına enjekte edilir. Bu sayede cildin olduğundan daha genç, sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Ultrason, radyofrekans gibi prosedürlerle kombine edildiğinde mezolifting ile elde edilen sonuçlar daha etkili olabilir. Botoks dolgusu öncesi veya sonrasında mezolift uygulanması sarkmaların azalmasında gözle görülür sonuçlar vermektedir. Canlandırma ve cilt bakımı uygulamaları arasında mezolifting olmazsa olmazlardandır. Bu bakım, yüksek nemlendirme gücü sayesinde hızlı bir şekilde parlaklık kazanmayı mümkün kılar.

Mezolifting yani yüz mezoterapisi canlandırıcı bir bakımdır. Hyaluronik asit, amino asitler, antioksidanlar, vitaminler ve minerallere dayalı besleyici ve nemlendirici karışımın küçük enjeksiyonlarından oluşur. Bu tedavi, cildi nemlendirerek ve içeriden besleyerek cilde parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Uygulama sonucunda cilt daha parlak, sıkı ve elastik hale gelir. Mezolifting tedavisinde kullanılan hyaluronik asit çapraz bağlı değildir yani hacim kazandırma gücü yoktur ancak nemlendirme gücü yüksektir.

Mezolifting İşleminde Hangi Maddeler Kullanılır?

Mezolifting; kırışıklıkları azaltmaya, cildi gençleştirmeye ve cilde genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı bir tedavidir. Vitaminler, mineraller, bitkiler ve elastin gibi antioksidanlar içeren hyaluronik asit bazlı, cildinizin ihtiyacına göre özelleştirilmiş tıbbi bir kokteylin enjekte edilmesini içeren bir mezoterapi tedavisidir. Donuk, yorgun görünen cildi anında iyileştirebilir, içten nemlendirebilir ve gençleştirebilir.

C, D ve E vitaminleri cildin eksikliklerini gidermek, kolajen ve elastin sentezini uyarmak ve cildin bağışıklık fonksiyonunu iyileştirmek için güçlü antioksidanlar olarak çalışırlar. Mineraller cildin biyolojik metabolizmasını güçlendirmeye yardımcı olur ve bu nedenle işlevi, dolaşımı ve toksinlerin yok edilmesini iyileştirirler. Amino asitler, proteinler yapısal moleküler elementler oluşturmaya yardımcı olur ve bu nedenle genç ciltte bulunan güçlü mimari temelin daha verimli bir şekilde oluşturulmasını sağlarlar. Koenzimler, biyokimyasal reaksiyonları aktive etmeye yardımcı olmak için kullanılırlar ve nükleik asitler, proteinlerin doğal sentezini uyarmaya hizmet ederler. Tüm bu bileşenler, erken yaşlanmaya maruz kalan ciltte tükenmekte olup mezolift prosedürlerinde kullanılan tüm bileşenlerden hyaluronik asit (HA) en değerlisi olarak kabul edilir.

Mezolifting prosedürü ağrısız bir uygulama olup enjekte edilen kokteyl içindeki etkenler tedavi edilmek istenilen cilt sorununa göre belirlenir. Mezolifting prosedürü;  lekeli, kuru, susuz kalmış cilt ve ince kırışıklıklar gibi diğer cilt problemlerinde de etkilidir. Mesoliftingin fonksiyonel mekanizması; cildi korumak, sıkılaştırmak, antioksidan fonksiyonlarla beslemek ve cildi detoksifiye etmek amacıyla kolajen ve fibroblast üretimini desteklemektir. Mezolifting; cildine özen göstermek, yoğun bir şekilde nemlendirmek ve sıkılığını artırmak isteyen tüm hastalar için tasarlanmıştır. Bu yaşlanma karşıtı tedaviyi, aynı zamanda aktif maddelerin cilde nüfuz etmesine yardımcı olacak kolajen, hyaluronik asit ve aloe vera içeren yatıştırıcı ve nemlendirici bir maske uygulaması takip eder.

Mezoliftingin Faydaları

mezoliftingin faydaları

Mezolifting ciltte zaman içinde ortaya çıkan değişiklikleri yavaşlatarak tersine çevirebilir. Bu sayede ciltte daha fazla kolajen oluşur, elastin kalitesinin artmasıyla birlikte derinin yapısı güçlendirilir. Oksijenlenmenin artmasına bağlı olarak cilt haftalar içinde sağlıklı, tazelenmiş ve parlak bir görünüm alır. Botox ve dolgu enjeksiyonu prosedürleriyle kombine edilebilen mezolifting prosedüründe, cilt açısından çok faydalı olan maddeler doğrudan deri içerisine verildiğinden deriye dışarıdan sürülerek uygulanan kremlerden çok daha fazla etki sağlanır.

Mezolifting yılda bir kez ortalama 4-6 seans olarak uygulanır. Uygulamanın sıklığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 10-15 günlük aralıklarla 2 ya da 3 seansla başlanması, daha sonra ayda 1 seans olarak 6 seansa tamamlanması tercih edilebilir. Diğer bir alternatif her 1-2 ayda bir tek seans olarak uygulanması da mümkündür. 

 

Mezolifting prosedüründen elde edilmesi beklenilen ilk etki canlı ve pırıltılı bir yüze sahip olmaktır. İkinci etki cildin orta tabakasının kaldırılmasıdır. Her enjeksiyon bölgesinde ciltte gerginleşme hissedilmeye başlanır. Zaman içinde kırışıklıklar dolmaya başlar. Seansların sayısı arttıkça ortaya çıkan dolgu etkisi de kalıcı olmaya başlar. Deri içerisine vitamin, mineral ve diğer önemli yapı elemanlarının mikro enjeksiyonları yapılarak derinin hem alt hem üst tabakasında doku yenilenmesi sağlanır. Mezoliftingin cilt gençleştirme, cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırma, kırışıklıkları önleme, cilt parlaklığını artırma ve ciltteki yorgun görünümü azaltma etkisi vardır.

 

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?