Micro Gençlik Aşısı

Micro Gençlik Aşısı

micro gençlik aşısıMicro Gençlik Aşısı Nedir?

Micro gençlik aşısı, yaş almayla birlikte ciltte ortaya çıkan sarkmaları, kırışıklığa neden olan ince çizgileri, lekeleri, nem yetersizliğinden kaynaklanan kuruluğu ve ciltteki cansızlığı ortadan kaldırma amacıyla uygulanan etkili bir medikal estetik prosedürdür. Cilt gençleştirme ve yenileme amacıyla son yıllarda sıklıkla kullanılan micro gençlik aşısı hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilir. 

Micro gençlik aşısının gördüğü yoğun ilginin nedeni; alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanması hâlinde ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltan, cilt elastikiyetini artıran ve cildin genç görünümünü korumaya yardımcı olan bir tedavi olmasıdır. 

Micro gençlik aşısı temel olarak, ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildi sıkılaştırmayı ve ciltteki kırışıklıkları azaltmayı hedefler. Bunun yanı sıra cilt tonunun eşitlenmesine, cilt lekelerinin azalmasına, cildin daha canlı ve parlak bir görünüm kazanmasına da yardımcı olabilir.

Gençlik aşısı yaş almayla birlikte formu bozulan cildin daha parlak, genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması amacıyla uygulanır. Zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan güneş lekeleri, sarkmalar ve kırışıklıklar nedeniyle meydana gelen yaşlı görünümü ortadan kaldırmak, bu sayede cildin doğal görünümünü geri kazanmasını sağlamak için micro gençlik aşısından faydalanılabilir.  

Micro gençlik aşısı farklı aralıklarla tekrarlanarak kişinin daha genç, canlı ve ışıltılı bir cilde kavuşmasını sağlar. Bireyin cildindeki nem oranının artırılması, görünümü daha parlak ve cildi daha genç bir hale getirebilir. Bireylerin daha doğal ve iyi bir cilt görünümüne sahip olması amacıyla uygulanan micro gençlik aşısı prosedüründe hyaluronik asit, aminoasitler ve çeşitli minerallerin enjeksiyonu yoluyla cildin doğal dengesine kavuşması hedeflenir. 

Micro Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Micro gençlik aşısı normal şartlar altında, uygulamaya engel herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir. Bununla birlikte micro gençlik aşısı prosedürüne uygunluk kararı yapılan değerlendirmelerin ardından hasta özelinde verilir. 

Hastaya micro gençlik aşısı uygulanacağı durumlarda öncelikle uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. Lokal anestezinin etki etmesiyle birlikte hastanın enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissetmesi önlenerek uygulama sırasındaki konforu sağlanmış olur. 

Uygulama bölgesi uyuştuktan sonra dezenfekte edilir. Micro gençlik aşısı yaklaşık birer cm’lik aralıklarla ve çok ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilir. Gerek lokal anestezinin etkisi gerek enjeksiyonda çok ince uçlu iğneler kullanılması, uygulama esnasında hastanın acı ya da ağrı hissetmesini önler.

Micro gençlik aşısı sonrası enjeksiyona bağlı olarak uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Ancak bu kızarıklıklar hastanın günlük yaşantısında hiçbir kesintiye neden olmaz.

Micro gençlik aşısının vücudun pek çok farklı bölgesinde kullanılması mümkündür. Yüzün yanı sıra dekolte bölgesi, boyun, gıdı bölgesi ve ellere micro gençlik aşısı enjeksiyonuyapıla bilir. Bu sayede cilde gereksinim duyduğu nem desteği sağlanır. Ayrıca, micro gençlik aşısının pratik ve konforlu bir medikal estetik prosedür olması da farklı bölgelerde rahatlıkla uygulanmasını sağlayan bir etkendir. 

Cildi yenileme, gençleştirme ve cilt sağlığını optimize etme amacıyla sıklıkla uygulanan micro gençlik aşısı prosedüründe cilt altına son derece güçlü ve etkili bir kokteyl enjekte edilir. Micro gençlik aşısının içerisinde yüksek miktarda hyaluronik asit başta olmak üzere amino asitler, vitaminler, mineraller ve mannitol bulunur. Tüm bileşenlerin etkisiyle micro gençlik aşısı aktivasyonu artırma ve tetikleme özelliğine sahip son derece etkili bir anti-aging prosedürü olarak kabul edilir. 

Micro gençlik aşısı genellikle birkaç seans hâlinde gerçekleştirilen bir medikal estetik prosedürdür. Uygulanacak seans sayısı hasta özelinde cildin mevcut durumuna, ihtiyaçlarına, yapısal özelliklerine, giderilmesi istenen cilt sorunlarına ve diğer çeşitli faktörlere bağlı olarak belirlenir. 

Micro gençlik aşısı, cildin su tutmasını ve buna bağlı olarak cildin nem kapasitesini artırmayı hedefler. Bunun yanı sıra cildi sıkılaştırma ve ciltteki kırışıklıkları artırma gibi etkileri bulunur.  Micro gençlik aşısının etkisi, yüzün yukarı doğru yapılanmaya ve hacim kazanmaya başlamasıyla birlikte enjeksiyonun hemen ardından fark edilir.

Micro gençlik aşısı enjeksiyonunu takip eden 7 gün içerisinde ciltte dikkat çekici bir canlanma ve parlaklık ortaya çıkmaya başlar. Bu durum aylar içerisinde artar ve daha fazla görünürlük kazanır. Micro gençlik aşısının etkisinin uzun süre devam etmesi için günde en az 2 litre su tüketilmelidir. 

Cilde uygulanan tüm medikal estetik prosedürler gibi micro gençlik aşısı uygulamasından faydalı ve uzun süre etkili sonuçlar alınabilmesi için uygulama sonrası bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunların başında micro gençlik aşısı enjeksiyonu yapıldıktan sonraki ilk 24 saat içerisinde spordan, ilk 48 saat içerisinde ağır spor aktivitelerinden uzak durulması gelir. Yine micro gençlik aşısı uygulaması yapan doktorun belirttiği süre boyunca hamam, sauna ve buhar banyosu gibi ortamlardan kaçınılmamalıdır. Ayrıca bu süre içerisinde aşırı sıcakta bulunulmaması ve aşırı sıcak suyla banyo yapılmaması önerilir. 

Micro gençlik aşısı enjeksiyonunu takip eden erken dönemde hasta doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamaya özen göstermelidir. Yine doktorun önerdiği güneş koruyucu ürünler düzenli olarak kullanılmalı, doktorun önerdikleri dışındaki ürünlerin kullanılmaması konusunda dikkatli olunmalıdır.

Micro gençlik aşısı prosedüründen sonra uygulama bölgesine sert bir şekilde masaj yapılmamalı ve yüze enjeksiyon yapıldığı durumlarda yüz üstü yatılmamalıdır. Uygulamadan sonra enjeksiyon bölgesine buz kompresi yapılması ve bol miktarda su tüketilmesi önerilir. Sigara ve alkol tüketen kişilerin uygulama sonrası bu alışkanlıklarına ara vermesi ya da mümkün olduğunca azaltması fayda sağlayabilir.

mikro gençlik aşısı nedir

Micro Gençlik Aşısı Faydaları Nedir?

Micro gençlik aşısı son derece pratik, konforlu ve etkili bir medikal estetik prosedürdür. Bu nedenle, son yıllarda farklı yaş gruplarındaki kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Micro gençlik aşısı prosedüründe cilde enjekte edilen kokteylin içerisinde cilt sağlığı açısından son derece önemli olan hyaluronik asit başta olmak üzere birçok bileşen bulunur. Hyaluronik asit normal şartlar altında ciltte doğal olarak bulunsa da, zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak miktarı azalır. Micro gençlik aşısı enjeksiyonu ile hyaluronik asitin ciltteki aktivasyonunu devam ettirmek mümkündür. Aynı zamanda dokuda bulunan ve dokunun en önemli ihtiyaçlarından biri olan hyaluronik asitin uzun ömürlü olmasını sağlaması, micro gençlik aşısının faydaları arasında sayılabilir.

Yaş almaya bağlı olarak ciltte meydana gelen mimik çizgilerini ve kırışılıkları micro gençlik aşısı enjeksiyonuyla açmak, aynı zamanda daha derin bir hâle gelmelerini engellemek mümkün olabilir.

Micro Gençlik Aşısı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, estetik merkezlerinin ve kliniklerin uygulanan prosedürlerle ilgili olarak internet sitelerinde fiyat bilgisi vermeleri yasal değildir. Bu nedenle, muayene sonrası hastanın ihtiyaçları ve uygulanacak tedavinin kapsamı belirlenerek fiyat bilgisi sunulmaktadır.

Bununla birlikte micro gençlik aşısı kişi özelinde planlanan bir medikal estetik prosedür olduğundan fiyatlar pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uygulanan micro gençlik aşısının kaliteli, bileşenleri, toplam seans sayısı, uygulamayı gerçekleştiren doktorun deneyimi ve kliniğin fiyat politikası söz konusu faktörler arasında sıralanabilir. Bu nedenle, kişi özelinde muayene ve planlama sonrası micro gençlik aşısı fiyatları paylaşılabilir.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Google Yorumları 

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

 

Çiğdem Han Tosunoğlu
Çiğdem Han Tosunoğlu
2023-11-01
İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
Lokman Demir
Lokman Demir
2023-10-24
Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
Seher Ates Dundar
Seher Ates Dundar
2023-10-24
Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
Filiz Ayaz
Filiz Ayaz
2023-10-24
Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
tuğba tavalı
tuğba tavalı
2023-10-20
Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
Özlem Karakuş
Özlem Karakuş
2023-10-20
Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
Some S
Some S
2023-10-06
Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
Aytül Büyüker
Aytül Büyüker
2023-09-30
Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
hülya özer
hülya özer
2023-09-30
Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?