Paris Işıltısı Kalıcı mıdır?

BlogParis Işıltısı Kalıcı mıdır?

Cildi gençleştirme ve sıkılaştırma amacıyla son zamanlarda en çok kullanılan medikal estetik prosedürler arasında Paris ışıltısı da bulunur. Yaş alma, yorgunluk, düzensiz uyku, stres, yetersiz su tüketimi, mevsimsel değişiklikler, güneş ışınlarının zararlı etkileri ve sağlıksız beslenme gibi etkenlere bağlı olarak cilt zaman içinde ışıltısını kaybedebilir. Kış aylarında soğuk hava ve yaz aylarında etkisi artan güneş ışınları sonucu ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Daha sıkı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi bu tür durumlarda medikal estetik prosedürlerden faydalanır. Bunların arasında yer alan Paris ışıltısı son derece etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntem olarak öne çıkar.

Paris ışıltısı çeşitli nedenlere bağlı olarak donuk, yorgun ve mat görünen cildin canlandırılması ve ciltteki kırışıklıkların açılması amacıyla uygulanır. Mezoterapi maddelerinin hedef bölgeye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan Paris ışıltısı bir hücre yenileme tedavisi olma özelliğine sahiptir. Uygulama bölgesine aktif maddeler enjekte edilince cildin kendini yenileme süreci tetiklenmiş olur. Tek bir uygulama sonrası dahi cilde ışıltılı bir görünüm sağlayan Paris ışıltısı prosedürü sayesinde hücresel anlamda yaşlanma etkilerine karşı mücadele etmek mümkündür.

Paris ışıltısı düzenli aralıklarla yenilenmesi gereken bir tedavi olup kalıcı değildir. Paris ışıltısı tedavisi sonrası elde edilecek etkilerin kalıcılığı 6 ila 12 ay arası değişiklik gösterebilir.

Paris Işıltısı Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen yaşlanma karşıtı tedavilerinden biri olan Paris ışıltısı; cilde gençlik ışıltısı kazandırmak amacıyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Özel bir karışımın cilde enjekte edilmesi yoluyla uygulanan Paris ışıltısı tedavisi ile ciltteki fibroblast aktivitesini artırmak ve hücrelerin yenilenmesini sağlamak amaçlanır.

Paris ışıltısı tedavisi kapsamında kullanılan özel karışımın içerisinde diğer pek çok cilt tedavisinde sıklıkla kullanımı tercih edilen hyaluronik asit bulunur. Buna ek olarak kolajen üretimi sürecini destekleyen amino asitler, mineraller, proteinler, vitaminler, nükleik asit, elastin, koenzim ve polisorbat gibi cildi uyarıp serbest radikallerle savaşan bileşenler yer alır. Paris ışıltısı tedavisi kapsamında uygulanan formül yorgun cildin canlandırılmasında ve yüzeysel kırışıklıkların tedavi edilmesinde son derece etkili sonuçlar sağlar. Paris ışıltısı tedavisinin kaç seans şekline uygulanacağı kişi özelinde belirlenir.

Paris Işıltısı Kimlere Uygulanır?

Yaşlanma karşıtı bir tedavi olan Paris ışıltısı temelde 18 yaşının üzerindeki kişilere uygulanır. Paris ışıltısı tedavisi; yorgun ve donuk görünen aynı zamanda neme ihtiyaç duyan bir cildi olan kişilere uygulanabilir. Cildinde yaşlanma belirtileri görülmeye başlayan ve ameliyatsız bir yaşlanma karşıtı tedaviyi tercih edenler için Paris ışıltısı etkili bir seçenektir. 

Bunların yanı sıra cildinde kuruluk, sarkma ve elastikiyet kaybı olan; boynunda, yüzünde, dekolte bölgesinde ya da gözaltında ince çizgileri ya da yüzeysel kırışıklıkları olan, cildini canlandırmak, gençleştirmek ve cilde aydınlık veren bir tedavi arayan kişilere Paris ışıltısı tedavisi uygulanabilir.

Paris Işıltısı Nasıl Uygulanır?

Paris ışıltısı tedavisinden önce hasta muayene edilerek beklentileri öğrenilir ve ihtiyaçları belirlenir. Tedavinin uygunluğuna karar verildikten sonra enjeksiyon yapılması gereken bölgeler ve enjekte edilecek doz tespit edilir. Uygulamaya başlanmadan önce tedavi bölgesi lokal anestezi etkili kremler ile uyuşturulur. 

Daha sonra belirlenmiş bölgelere, belirlenmiş olan dozdaki özel karışım enjekte edilir. Seansın ne kadar sürede tamamlanacağı kaç bölgeye uygulama yapılacağına göre değişiklik gösterebilir. 

Paris ışıltısı genellikle 5 seans şeklinde uygulanan bir medikal estetik prosedür olsa da, uygulanacak kişi sayısı kişi özelinde belirlenir. Genellikle iki haftada bir seans, daha sonra bir aylık arayı takiben iki seans şeklinde uygulama yapılır.

Paris Işıltısı Sonrası Ne Yapmalı?

Paris ışıltısı genel anestezi ya da cerrahi kesi içeren bir süreç olmadığı için, tedaviden sonra bir iyileşme süreci meydana gelmez. Uygulama tamamlanır tamamlanmaz etkileri görülmeye başlanır. Paris ışıltısı tedavisinden sonra cilt güneş ışınlarına ve ısıya maruz bırakılmamalıdır. Tedaviyi izleyen ilk 24 saat boyunca egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır. Uyku sırasında başı yüksekte tutacak bir yastık tercih edilmelidir. Paris ışıltısı tedavisini izleyen ilk 4 saat boyunca mimik yapmaktan uzak durulmalıdır. Aynı şekilde 48 saat boyunca sıcak su, hamam ve saunadan kaçınmaya özen gösterilmelidir.

Paris ışıltısı tedavisinden sonra doktorun belirttiği süre boyunca enjeksiyon bölgesine masaj yapmamak ve cilde kozmetik ürün uygulamamak gerekir. Tedaviyi izleyen erken dönemde enjeksiyon bölgesinde kızarıklık ve şişlik görülmesi olağan bir durum olarak kabul edilir. Paris ışıltısı tedavisinden optimum fayda sağlanması için, enjekte edilecek karışımda cildin ihtiyacı olan kaliteli bileşenler bulunmalıdır. Karışım hazırlanırken temel amaç, cilt yüzeyinin kusursuz bir pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlamaktır. Enjeksiyonun ardından uygulama sonuçlarını görmek yani tam etkinin ortaya çıkması için birkaç gün beklenmesi gerekebilir. Kalıcı ve optimum fayda sağlanabilmesi için Paris ışıltısı tedavisinin seans sayıları ve aralıkları uygulamanın yapılacağı kişi özelinde titizlikle belirlenmelidir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?