Paris Işıltısı Nasıl Uygulanır?

BlogParis Işıltısı Nasıl Uygulanır?

Cilt gençleştirme ve sıkılaştırma amacıyla uygulanan Paris ışıltısı, son zamanların en çok tercih edilen medikal estetik prosedürlerinden biridir. Yaş alma, düzensiz uyku, yetersiz su tüketimi, güneş ışınlarının zararlı etkileri, yorgunluk, stres, mevsimsel değişiklikler ve sağlıksız beslenme gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak cildin zaman içerisinde ışıltısını kaybetmesi olağan bir durumdur. Yaz aylarında güneş ışınlarının artan etkisi ve kış aylarında soğuk havanın etkisi sonucunda ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşması sık görülen bir durumdur. Daha parlak, sıkı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler bu durumda farklı medikal estetik prosedürlere başvurmayı tercih edebilirler. Paris ışıltısı bunlar arasında öne çıkan ve son derece etkili sonuçlar alınmasını sağlayan medikal estetik prosedürlerin başında gelir.

Paris ışıltısı tedavisi uygulanacak hastalar öncelikle muayene edilir, cildin ihtiyaçları belirlenir ve hastanın beklentileri öğrenilir. Hastaya tedavi uygulanması kararı verildikten sonra, hangi bölgelere enjeksiyon yapılacağı ve uygulanacak olan doz belirlenir. Paris ışıltısı yapılmadan önce, uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem uygulanır ve etki etmesi için belirli bir süre boyunca beklenir.

Daha sonra hasta özelinde belirlenen bölgelere, yine hasta özelinde belirlenen dozdaki özel karışımın enjeksiyonu gerçekleştirilir. Paris ışıltısı seansının tamamlanması için gereken süre, kaç bölgeye enjeksiyon yapılacağına bağlı olarak hasta özelinde değişiklik gösterebilir. 

Paris ışıltısı tedavisi genellikle 5 seansta tamamlanıyor olsa da, ihtiyaçlara bağlı olarak kişi özelinde seans sayısının beklenmesi söz konusu olabilir. Etkili bir medikal estetik prosedür olan Paris ışıltısı çoğunlukla her iki haftada bir seans, daha sonra 4 haftalık bir arayı takiben 2 seans şeklinde uygulanır. 

Paris ışıltısı düzenli aralıklarla yenilenmesi gereken bir medikal estetik prosedürdür. Kalıcı sonuçlar sağlamaz. Paris ışıltısı prosedürünün sağladığı etkiler genellikle kalıcılığını 6 ila 12 ay arasında değişen sürelerle korur.

Paris Işıltısı Nedir?

Paris ışıltısı son yılların en çok uygulanan yaşlanma karşıtı tedavilerinin başında gelir. Cilde gençlik ve parlaklık kazandırma amacıyla tercih edilen bir medikal estetik prosedürdür. Cilde özel bir karışımı enjekte etme yoluyla uygulanan Paris ışıltısı tedavisi sayesinde; hastanın cildindeki fibroblast aktivitesi artırılır ve hücre yenilenmesinin sağlanması hedeflenir.

18 yaşın üzerinde olan ve tedaviye engel bir sağlık sorunu olmayan herkese Paris ışıltısı uygulanabilir. Cildinde yorgun ve donuk bir görünüm olan aynı zamanda nem ihtiyacı bulunan kişiler Paris ışıltısı tedavisi için en uygun adaylardır. Cildinde yaş alma belirtileri görülmeye başlayan ve ameliyatsız bir anti-aging tedavisini tercih eden kişiler için Paris ışıltısı konforlu ve işlevsel bir tedavi yöntemi olma özelliğine sahiptir. 

Tüm bunlara ek olarak cildinde sarkma, elastikiyet kaybı ve kuruluk olan kişilere Paris ışıltısı yapılabilir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde ya da göz altı bölgesinde ince çizgiler ve kırışıklıklar bulunan kişilere; cildi canlandırmak, gençleştirmek ve aydınlık bir görünüm kazandırmak için Paris ışıltısı tedavisine başvurulabilir.

Paris Işıltısından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Paris ışıltısı tedavisi kapsamında hastalara genel anestezi ya da cerrahi kesi uygulanmaz. Buna bağlı olarak Paris ışıltısından sonra bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Paris ışıltısı tedavisi tamamlanır tamamlanmaz, ciltte etkiler görülmeye başlanır. Paris ışıltısı tedavisinin ardından cildin güneş ışınlarına ve ısıya maruz kalmamasına özen gösterilmelidir. Paris ışıltısı tedavisini izleyen ilk 24 saat boyunca egzersizden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra başın yukarıda kalacağı bir pozisyonda uyunmalıdır. 

Hastalar Paris ışıltısı tedavisinden sonraki 4 saat boyunca mimik yapmamalıdır. Yine 48 saat boyunca sıcak su, hamam ve saunadan uzak durmak gerektiği unutulmamalıdır. Hastalar Paris ışıltısı tedavisinden sonra doktorlarının belirttiği süre boyunca, enjeksiyon bölgesine masaj yapmamalı ve ciltlerine kozmetik ürünler uygulamamalıdır. Paris ışıltısı tedavisini izleyen erken dönemde enjeksiyon bölgesinde hafif bir kızarıklık ve şişlik görülebilir. 

Paris ışıltısı tedavisinden optimum fayda sağlamak için enjekte edilecek olan karışımın içerisinde cildin gereksinim duyduğu kaliteli bileşenler yer almalıdır. Karışım hazırlandığı sırada temel amaç, cilt yüzeyini kusursuz bir pürüzsüzlüğe kavuşturmaktır. Enjeksiyondan sonra uygulamanın etkilerini görmek için genellikle birkaç güne ihtiyaç duyulur. Kalıcı ve optimum fayda sağlamak için tedavinin seans sayısı ve aralığı hasta özelinde belirlenmelidir.

Paris ışıltısı tedavisinde uygulama bölgesine enjekte edilen özel karışımın içinde birçok cilt tedavisinin olmazsa olmazı hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asitin yanı sıra ciltteki kolajen üretim sürecini destekleme özelliğine sahip vitamin, mineral, amino asit, protein, nükleik asit, koenzim, elastin ve polisorbat gibi cildi uyarma ve serbest radikallerle savaşma yeteneği olan bileşenler bulunmalıdır. Paris ışıltısı tedavisi kapsamında uygulan formül; hastanın yorgun cildini canlandırır ve yüzeysel kırışıklıkları tedavi eder. Bu sayede son derece etkili sonuçlar alınması söz konusu olabilir. En iyi ve etkili sonuçların alınabilmesi için Paris ışıltısı tedavisinin toplam kaç seans şeklinde uygulanacağı her hasta özelinde belirlenir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?