Sıvı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

BlogSıvı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiklerinin geniş ve yüksek, çenenin ve çene hattının belirgin olması genellikle güzel bir yüze sahip olmak için olmazsa olmazlar arasında kabul edilse de; herkes doğuştan bu özelliklere sahip değildir. Bu tür durumlarda pek çok kişi daha estetik bir görünüme sahip olmak için çeşitli medikal estetik prosedürlerden faydalanmayı tercih ederler. Gerek erkeklerin gerek kadınların yüzündeki dokular belirgin kilo kaybı, yaş alma ve çeşitli etkenlere bağlı olarak hacim kaybedebilir. Yüzde bulunan kas, kemik ve yağ dokuları hacim kaybederken, bunları destekleyen derinin yüzey alanında değişme olması söz konusu değildir. Ayrıca deri ve deri altı dokularında görülen kolajen ve elastin kaybına bağlı olarak, ilgili dokuları yerinde tutan destek azaldığından yüzde aşağı doğru sarkma başlar. Bunun doğal sonucu ise kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesidir. Yanaklarda çukur ve düzleşmiş, çene hattında ise dalgalı bir görünüm ortaya çıkar. Sıvı yüz germe bu görünümü gidermek, daha estetik, genç ve canlı bir görünüme sahip olmak amacıyla uygulanabilen popüler bir medikal estetik prosedürdür.

Konforlu ve kolay bir medikal estetik prosedür olan sıvı yüz germe tedavisi kapsamında genel anestezi ve cerrahi kesi yapılmadığından, uygulamadan sonra uzun bir iyileşme sürecine gereksinim duyulmaz. Diğer bir deyişle hastalar sıvı yüz germe tedavisinden sonra günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Sıvı yüz germe tedavisi uygulanmadan önce hastanın tedaviye uygun olup olmadığını değerlendirmek için kapsamlı bir muayene yapılır. Tedaviye uygun bulunan hastalarda öncelikle cilt temizlenir ve hedef bölgeye lokal anestezik etkili krem sürülür. Uyuşma etkisi sağlandıktan sonra ince uçlu iğneler kullanılarak cildin alt kısmına enjeksiyon yapılır.

Tedavi sırasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu olmaz. İşlemden sonra elde edilen sonuçlar yaklaşık 18 ila 24 ay boyunca kalıcılığını sürdürür. Ancak bu süre başta cilt tipi olmak üzere çeşitli etkenlere bağlı olarak kişi özelinde farklılık gösterebilir.

Sıvı yüz germe tedavisi kapsamında kullanılan hyaluronik asit, ciltteki temel dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir. Kendi ağırlığının bin katına kadar su tutma özelliği taşıması nedeniyle hyaluronik asit, cildi dolgun hale getirmek ve cilde hacim kazandırmak için ideal bir çözüm olarak kabul edilir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderme amacıyla tercih edilebilecek en başarılı malzemedir. 

Sıvı yüz germe işlemi hastaların yüz hatlarının yumuşatılmasını, aynı zamanda ciltte sıkılaştırma etkisi yaratılmasını sağlar. Cildin elastin ve kolajen üretiminin tetiklenmesi de mümkün olabilir. Diğer yandan polikaprolakton veya hidroksit apatit gibi hacim etkisi hyaluronik asite oranla daha az ancak etki süresi daha uzun dolgu maddeleri de bulunmaktadır.

Sıvı Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Sıvı yüz germe tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte, diğer tüm medikal estetik prosedürlerde olduğu gibi enjeksiyona bağlı hafif kızarıklıklar ve morluklar görünmesi olağan bir durum olarak kabul edilir. Bu tür yan etkiler geçicidir ve ortalama bir hafta içerisinde herhangi bir müdahalede bulunulması gerekmeksizin düzelir. Sıvı yüz germe işleminden sonra kalıcı şişlikler ya dakabarıklıklar ortaya çıkması ise söz konusu değildir.

Sıvı yüz germe tedavisi zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak dokularda kaybolan bağ ve yağ dokularının yeniden yerine koyulmasına yardımcı olur. Uygulamanın ardından geçici bir ödem oluşumu ortaya çıkabilir. Hastalar sıvı yüz germe tedavisindeni takip eden 5 gün boyunca günde 5 kez ve ikişer dakikalık sürelerle uygulama bölgesine masaj yapmalıdır. Bu işlem, enjekte edilen sıvının etkisini artırmak için önemlidir.

Sıvı yüz germe tedavisi ile normalde dokularda bulunan ancak çeşitli nedenlerle zaman içinde kaybolan bağ ve yağ dokusu yerine koyulabilir. Bu kayıp genellikle yüzün derin katmanlarında ve kas tabakasının altında yaşanır. Söz konusu kayıp düzeltilince dışarıdan bakıldığında şişkin ve doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkmaz. Uygulamayı takip eden günlerden enjeksiyonun neden olduğu hafif bir ödem gelişebilmesine karşın, sıvı yüz germe genel olarak daha dinç ve iyi bir görünüme sahip olmayı sağlar. Bu nedenle uygulama sıklığı son zamanlarda giderek artan bir medikal estetik prosedür olma özelliğine sahiptir.

Sıvı Yüz Germe Uzman Doktorlar Tarafından Uygulanmalıdır

Sıvı yüz germe alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanması gereken bir prosedürdür. Bu sayede hasta özelinde planlama yapılması, en doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların elde edilmesi söz konusu olabilir. Tedavi genellikle 30 ila 60 dakika arasında değişen sürelerde tamamlanır. Kalıcılık süresi ile 1.5 ila 2 yıl arasında farklılık gösterebilir. Sıvı yüz germe tedavisinin ardından hastaya rutin bir takip programı uygulanır. Hasta genellikle işlemden bir hafta sonra kontrole çağrılır ve gerek görülmesi halinde rötuşlar yapılması gündeme gelebilir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?