Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

altın iğne tedavisi

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Yaş alma, mevsimsel değişiklikler, çalışma koşulları, güneş ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği ve yanlış beslenme gibi faktörler cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilir. Cilt dış etkenlere açık olduğundan diğer organlara oranla çok daha hızlı bir şekilde yaşlanabilir. Kırışıklık ve leke oluşumu yaş almayla birlikte artsa da, cildin yirmili yaşlardan itibaren daha fazla bakıma ve desteğe ihtiyacı olduğu göz ardı edilmemesi gereken bir gerçektir.

Daha sağlıklı, canlı ve genç bir cilt görünümüne sahip olmak için son yıllarda hızla gelişen medikal teknoloji ile birlikte yenilikçi uygulamalar gündeme gelmektedir. Bu uygulamaların büyük kısmını lazer ışınları ya da radyo dalgaları ile yapılan uygulamalar oluşturur. Fraksiyonel radyo frekans dalgaları, FRF uygulaması ya da altın iğne olarak adlandırılan uygulama cilt üzerinde güvenli bir şekilde uygulanabilen en yenilikçi tekniklerin başında gelir. Sağlıklı ve güzel bir cilde, acısız ve ağrısız bir şekilde sahip olma imkanı sağlayan altın iğne uygulamasında cilt yüzeyine etki edilmesi söz konusu değildir. Cilt altının hedeflendiği uygulamada kesi ya da yara olmadan, ameliyatsız bir şekilde yüz gençleştirme yapılabilir.

Radyofrekans enerjisinin altınla kaplı mikro iğneler aracılığıyla kullanıldığı cilt yenileme teknolojisi altın iğne olarak isimlendirilir. Altın iğne prosedürü ile deri gevşekliğinin tedavi edilmesi, yaşlanmış cildin gerilmesi, kırışıklıkların azaltılması ve akne izlerinin düzeltmek mümkündür. Altın iğne tedavisi esnasında gerekli enerjinin verilmesinin yanı sıra yalıtımlı iğneler sayesinde epidermis de korunduğu için yan etki oluşma riski düşük, iyileşme süreci de oldukça kısadır. Ayrıca lazer ve diğer yöntemlerde söz konusu olduğu gibi ciltte kabuklanma, pullanma ve ödem oluşumu meydana gelmez.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Altın iğne prosedürüne başlanmadan önce uygulama alanı temizlenerek anestezik etkili krem sürülür. Ciltte uyuşma etkisi sağlanınca, ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan radyofrekans cihazı cilde temas ettirilir ve cildi taraması sağlanır. Altın iğneler ayarlanmış olan derinlikteki cilde temas edip ani giriş çıkışlar gerçekleştirirler. Fraksiyonel radyo frekans cihazı ve çok iyi birer iletken olan altın iğne uçlarının yardımıyla cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. Bu sayede uygulama bölgesinde kontrollü bir tahribat sağlanmış olur. Uygulama öncesinde altın iğnelerin ciltte ne kadar derinliğe yalaşacağı ayarlandığından cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmesi söz konusu değildir. Altın iğne tedavisi ile cildin alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir.

Altın İğne Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Altın iğne tedavisi pek çok farklı cilt kusurunun tedavi edilebilmesini sağlayan bir cilt yenileme yöntemi olarak öne çıkar. Kullanım alanı son derece geniş olan altın iğne tedavisi, daha genç bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen hemen herkese uygulanabilir. Bunun dışında;

– Yara ve yanık izlerinin tedavisinde,
– Hamileliğe ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesinde,
– Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinde görünümün düzeltilmesinde,
– Aknelerin ve izlerinin tedavisinde,
– Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılmasında,
– Göz çevresindeki morlukların giderilmesinde,
– Cilt lekelerinin giderilmesinde,
– Vücutta form kaybı ya da sarkıklık bulunan bölgelerin düzeltilmesinde altın iğne tedavisinden faydalanılabilir.

Altın iğne tedavisinin hem yüze hem vücudun farklı bölgelerine uygulanması mümkündür. Cildi gençleştirmek, canlandırmak ve cilt kusurlarını gidermek için vücudun istenen bölgesine altın iğne tedavisi uygulanabilir.

altın iğne tedavisi

Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Altın iğne tedavisi çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte oluşan pek çok estetik problemi iyileştirme amacıyla uygulanır. Altın iğne tedavisi sayesinde ciltte sağlanan olumlu değişimleri ve giderilen problemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Altın iğne tedavisi ciltteki siyah noktaları yok etmeye yardımcı olur.
– Akne tedavisi amacıyla kullanılan altın iğne tedavisi aynı zamanda akne oluşumuna engel olabilir.
– Altın iğne tedavisi, vücudun sarkma görülen bölgelerinin kısa süre içerisinde toparlanmasına ve daha sıkı bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunur.
– Gebelik sırasında ortaya çıkan çatlaklar altın iğne tedavisi ile giderilebilir.
– Yüz bölgesinde görülen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için altın iğne tedavisinden faydalanılabilir.
– Altın iğne tedavisi sayesinde cilt daha pürüzsüz bir görünüm kazanır.
– Ciltte meydana gelen yanıkları azaltmak için altın iğne tedavisi uygulanabilir.
– Altın iğne tedavisi cilt dengesini korumaya ve ciltteki kızarıklık etkisini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
– Altın iğne tedavisi göz çevresinde ortaya çıkan morarmaları giderme sürecinde fayda sağlar.
– Altın iğne tedavisiyle cildin renk tonunu eşitlemek ve renk tonunu açmak mümkündür.
– Altın iğne tedavisi gıdı sorununu ortadan kaldırabilir.
– Cilt gözenekleri altın iğne tedavisi ile sıkılaştırılabilir.
– Güneş ya da çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan cilt lekelerini yok etmeye yönelik leke tedavisi kapsamında altın iğne tedavisi uygulanabilir.
– Altın iğne tedavisi cilt bariyerine daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmak için uygulanabilir. Bu sayede kişi daha genç ve güzel hisseder, öz güveni pekişir.

Altın İğne Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Altın iğne tedavisi pek çok cilt iyileştirme ve gençleştirme prosedürüne göre çok daha kolay ve ağrısız bir yöntem olarak öne çıkar. Kısa sürede tamamlanan ve cerrahi prosedür gerektirmeyen bir tedavidir. Bu nedenle son yıllarda sık başvurulan alternatif tedavilerden biridir.

Altın iğne tedavisi seanslar şeklinde uygulanır. Seans süresi, uygulama bölgesine göre değişebilse de genellikle 30 ila 45 dakika arasındadır. Tedavinin kaç seans süreceği hasta özelinde uygulama bölgesinin mevcut durumuna, elde edilmek istenen sonuçlara, cildin tedaviye verdiği yanıta ve diğer çeşitli faktörlere göre değişebilir. Hasta uygulama öncesi detaylı bir şekilde muayene edilir ve seansların hangi aralıklarla tekrarlanacağına karar verilir. Altın iğne tedavisi başladıktan sonra gerekli görülmesi halinde seanslar arasındaki sürenin değiştirilmesi söz konusu olabilir.

Altın iğne tedavisi uygulanmadan önce bölge temizlenir, bölgeye lokal anestezik kremler sürülür. Krem etki edince uygulamaya geçilir. İşlemden sonra hastanın hastanede kalması gerekmez.

Altın İğnenin Avantajları Nelerdir?

Kişilerin daha genç ve canlı görünümlü bir cilde sahip olması amacıyla kullanılan pek çok farklı yöntem ve cihaz bulunur. Bu yöntem ve cihazlardan hangilerinin kullanılacağı hasta özelinde çeşitli unsurlara göre karar verilir. Altın iğne tedavisi kolay uygulanabilen ve hasta konforunu sağlayan bir prosedür olarak son yıllarda sıklıkla kullanılır. Altın iğne tedavisinin sağladığı belli başlı faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Altın iğne tedavisinden sonra ciltte kabuklanma, pullanma ya da soyulma meydana gelmez.
– Şişlik, morluk ve uzun süreli kızarıklık gibi yan etkilere neden olmadığı için altın iğne tedavisinin uygulandığı dışarıdan anlaşılmaz.
– Altın iğne tedavisiyle elde edilen etkiler kalıcıdır.
– İlk seansın uygulanmasıyla birlikte olumlu etkiler fark edilmeye başlar.
– Seanslardan sonra hastanın günlük yaşantısında herhangi bir kesinti olmaz.
– Her tür cilt tipinde ve ren renginde altın iğne tedavisinin uygulanması mümkündür.
– Cerrahi prosedür içermediği ve kısa sürede tamamlandığı için hasta konforunu ön planda tutan bir yöntemdir.

Altın İğne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın iğne tedavisi kapsamında ciltte mikro tahribatlar oluşur. Bu nedenle, uygulama sonrası doktorun tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyulmalıdır. Altın iğne tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

– Altın iğne tedavisini takip eden 24 saat boyunca uygulama bölgesine su değdirilmemelidir.
– İşlem sonrası oluşan hafif şişlik ve kızarıklıklar genellikle 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden düzelir.
– Altın iğne tedavisi yüz bölgesine uygulandıysa iyileşme sürecinde makyaj yapılmamalıdır.
– Uygulanan tedaviye bağlı olarak bölgede oluşan mikro tahribatlarda kabuklanma görülebilir. Bu kabuklar soyulmamalı ve cilt doğal iyileşme sürecine bırakılmalıdır.
– Tedavi sonrası kullanılması önerilen nemlendirici kremler ya da vitaminler varsa ihmal edilmeden cilde uygulanmalıdır.
– Altın iğne tedavisinden sonra güneş ışığıyla doğrudan temas edilmemelidir. Açık havaya çıkılması gereken durumlarda doktorun önerdiği yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılarak cildin korunması sağlanmalıdır.
– Altın iğne cilt altı dokularını besleyen bir tedavi olduğundan uygulama sonrası ciltteki kolajeni artıran kremlerin ve nem oranını artıran bakımların tercih edilmesi fayda sağlayan bir unsur olabilir.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları

Altın iğne tedavisi fiyatları, tedaviye ilişkin olarak en çok merak edilen konulardan biridir. Altın iğne tedavisi her hasta özelinde ihtiyaçlara, beklentilere ve cildin tedaviye verdiği yanıta göre planlanır. Bu nedenle seansların sayısı ve süresi her hasta özelinde değişebilir. Altın iğne tedavisi fiyatları da tedavi bölgesinin büyüklüğü, bölgedeki deformasyonun derecesi, seans sayısı, sıklığı, uygulamayı yapan uzmanın deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğin fiyat politikası gibi çeşitli etkenler değerlendirilerek belirlenir.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Altın İğne Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Altın iğne tedavisi cilt gençleştirme amacıyla uygulandığında genellikle ayda bir seans şeklinde uygulanır. Pek çok durumda altın iğne uygulamasının 2 ila 4 haftalık aralarla olmak üzere ortalama 3 seans şeklinde yapılması tercih edilir. Ancak, seans sayıları ve sıklığı hasta özelinde ihtiyaçlara, tedavi edilmek istenen soruna, sorunun derecesine, cildin tedaviye verdiği yanıta ve diğer bazı faktörlere göre belirlenir. Bu nedenle altın iğne uygulaması sıklığı hastanın muayenesinin ardından doktor tarafından belirlenir, tedavinin seyrine göre gerekli görülmesi halinde değişiklikler yapılabilir.

Altın iğne uygulamasının kaç günde etkisini göstereceği uygulama yapılan kişinin cilt yapısına, yaşına ve tedavi edilmek istenen cilt problemine göre değişiklik gösterebilir. Altın iğne tedavisi yaptıran pek çok kişi cildindeki gözle görülür değişiklikleri kısa süre içinde fark eder. Genellikle ilk seanstan itibaren cilt yapısındaki düzelme görülmeye başlanabilir. Altın iğne uygulamasından sonraki 2 hafta içinde ciltte parlaklık, gerginlik ve toparlanma etkileri fark edilebilir. İyileşme ilk ayda maksimum seviyeye erişmekle birlikte cildin kendini yenileme süreci 3 aya kadar sürer.

 

Altın iğne uygulaması seanslar şeklinde uygulanır. İşlemin yapıldığı kişinin cildi gençse, tek seansın etkisi ortalama 3 ila 6 ay arası devam eder. Altın iğne tedavisinden sonra ciltteki onarım ve yenileme süreci devam eder. Buna bağlı olarak cildin canlılığı, nem ve elastikiyet düzeyi 3 ayın sonuna kadar artar. Uygulamanın maksimum etkisi bu dönemde alınabilir. Yaş almayla birlikte ciltteki doku kalitesi bozulur, cildin canlılığı azalır ve ciltte yaşlanma belirtileri görülmeye başlar. Bu nedenle tek seanslık bir uygulama yeterli olmaz.

Altın iğne tedavisi 18 yaş üzerindeki kişilere uygulanabilen ve geniş yaş aralığına hitap eden bir medikal estetik prosedürdür. Ciltteki yaşlanma belirtilerini hafifletmeyi ve cildi canlandırmayı amaçladığından genellikle 30 ila 40’lı yaşlardaki kişiler tarafından tercih edilir. Ancak ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce de altın iğne tedavisi yapılabilir. Tedaviye uygunluk kararı yapılan değerlendirme sonrası kişi özelinde verilebilir.

 

Altın iğne uygulaması alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı sürece güvenli bir prosedürdür. Bununla birlikte uygulamaya bağlı olarak geçici kızarıklık, şişlik, ödem ve iğne giriş yerlerinde küçük kanamalar görülmesi söz konusu olabilir. Bu tür yan etkiler herhangi bir müdahalede bulunulması gerekmeden hastanın cilt yapısına bağlı olarak genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kalkar.

Google Yorumları 

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

 

Çiğdem Han Tosunoğlu
Çiğdem Han Tosunoğlu
2023-11-01
İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
Lokman Demir
Lokman Demir
2023-10-24
Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
Seher Ates Dundar
Seher Ates Dundar
2023-10-24
Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
Filiz Ayaz
Filiz Ayaz
2023-10-24
Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
tuğba tavalı
tuğba tavalı
2023-10-20
Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
Özlem Karakuş
Özlem Karakuş
2023-10-20
Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
Some S
Some S
2023-10-06
Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
Aytül Büyüker
Aytül Büyüker
2023-09-30
Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
hülya özer
hülya özer
2023-09-30
Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?