Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yaş alma ile birlikte cildin hyaluronik asit içeriğinde buna bağlı olarak da cildin su tutma kapasitesinde azalma olur. Cilt altı kolajen ve elastin liflerinde kırılmalar oluşur. Bu kırılmalar zamanla kırışıklıklara ardından sarkmalara neden olur. Kişinin mimik kullanma sıklığı kırılmaların hızlanmasına yol açar. Cilt altı dokusunda oluşan kayba bağlı olarak kırışıklıklar derinleşir. Derinleşmiş yüz kırışıklıklarının giderilmesi için en sık kullanılan medikal prosedürlerin başında ise dolgu uygulamaları gelir. Dolgu yöntemi estetik operasyonlara kıyasla daha kısa sürede gerçekleştiği ve daha ekonomik olduğu için büyük ilgi gören bir yöntemdir.

Dolgu Nedir?

  Dolgu, cildin alt tabakasına enjeksiyon ile uygulanan bir medikal estetik prosedür olarak tanımlanabilir. Estetik dolgu maddeleri ise ciltteki kırışıklıkların ve elastikiyet kaybının giderilmesi için kullanılan vücutla uyumlu yarı kalıcı ya da kalıcı maddeler olma özelliğini taşırlar.

  Yüz dolgusu prosedüründe cildin gençleşmesini sağlayan kolajen, kalsiyum hidroksiapatit ve hyaluronik asit gibi maddeleri içeren dolgu maddeleri kullanılır. Bu sayede yüzdeki kırışıklıklar azaltılır ya da giderilir. Yaş almaya bağlı olarak oluşan çukurlar doldurulur. Aynı zamanda dudakların dogunlaşması ve yumuşak doku hacim kaybının tedavi edilmesi için de dolgu prosedüründen yararlanılabilir. 

  Hyaluronik asit, sentetik madde, kolajen ve otolog dolgu olmak üzere farklı içeriklere sahip dolgu çeşitleri bulunur. En sık tercih edilen dolgu maddesi hyaluronik asittir. Yan etkileri çok nadir olsa da enjeksiyon bölgesinde şişme, morarma, kızarıklık ve cilt altında küçük şişlikler görülebilir. Etkisi birkaç aydan bir yıla kadar değişebilir. Tekrarlanan enjeksiyonlar sonucunda vücudun kendi doğal kolajen üretimini uyarması mümkündür. Bu sayede çizgilerin ve kırışıklıkların sayısının azaltılmasında oldukça etkili bir dolgu maddesidir.

  Sentetik madde içerikli olan dolgular genellikle ince görünümlü ve henüz yerleşmemiş küçük çizgilerin tedavisinde tercih edilir. Normalde vücutta bulunmayan ve laboratuvar ortamında oluşturulmuş bir dolgu maddesi olması nedeniyle sentetik dolgular vücutta daha geç parçalanır. Bu nedenle diğer dolgu maddelerine göre kalıcılıkları daha fazladır. Ancak yan etki görülme riski daha fazladır. Ve uzman bir doktorun uygulama yapmadığı durumlarda deformasyona yol açabilir.

  dolgu

  Kolajen içerikli dolgular doğal bir görünüm sağlamakla birlikte kalıcılığı kısa sürelidir ve alerjik reaksiyon gösterme sıklığı daha fazladır. 

  Otolog dolgular; kişinin kalça, uyluk, karın bölgesinden alınan yağ işlenerek elde edilen dolgulardır. Hyaluronik asite göre kalıcılığı daha kısa süreli olur.

  Yüz Dolgusu Neden Yapılır?

  Yaşla birlikte cilt kırışıklıklara ve sarkmalara karşı daha hassaslaşır. Güneşin ve yıllarca yinelenen kas hareketlerinin de etkisi ile cildin kas dokusu gevşer. Yüz dolgusu uygulamaları ile cildin daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Dolgu uygulaması en çok yüz bölgesinde kullanılır. 18 yaşını doldurmuş herkese dolgu uygulaması yapılabilir.

  Yüz Dolgusunu Kimler Uygulamalıdır?

  Estetik dolgu uygulamaları mutlaka bu konuda deneyimli bir doktor tarafından uygulanmalı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatı olan ürünler kullanılmalıdır.

  Dolgu Tedavisi Hangi Bölgelere, Nasıl Uygulanır?

  Dolgu tedavisi; ince yapılı dudakların dolgunlaştırılması, kısa çene hattının cerrahi müdahale gerekmeksizin uzatılabilmesi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, göz altında stres, yorgunluk ya da genetik etkenlerden kaynaklı oluşan çökmelerin giderilmesinde kullanılabilir. Dolgu tedavisi vücudun yüz dışındaki farklı bölgelerine de uygulanabilir. 

  Ayrıca; burun kenarlarından aşağıya doğru inen çukurlara, dudak kontürüne, dudak içerisine, dudağın üzerindeki ya da çevresindeki kırışıklıklara, kaşların kaldırılması ya da kaşlar arasındaki asimetrinin düzeltilmesi için kaş bölgesine, burun ucunun kaldırılması için burnun uç kısmına, kaş çatmaya bağlı olarak oluşan çizgilerin giderilmesi için kaşların arasına uygulanabilir.

  yüz dolgusu nasıl yapılır

  Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yüz dolgusu uygulamalarından en başarılı sonuçların alınabilmesi için hastanın şikayeti ve beklentisi iyice anlaşılması, mevcut problemleri detaylı bir şekilde değerlendirilmeli ve gerekli durumlarda en doğru yönlendirmeler yapılabilmelidir. 

  Yüz dolgusu uygulamaları, yüzün belirli bölgelerindeki noktalara küçük enjeksiyonlar ile uygulanan yarı kalıcı çözümler olarak tanımlanabilir. Estetik dolgu kısa sürede tamamlanan, basit ve ağrısız bir prosedürdür. İşleme başlanmadan önce uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Kişinin yüzü ve cilt yapısı incelenerek hangi bölgelere hangi miktarda ve hangi dolgu malzemesinin uygulanacağı tespit edilir. Uygulama alanı sterilize edilir ve işaretleme yapılır. İnce uçlu iğneler kullanılarak belirlenmiş bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Enjeksiyon tamamlandıktan sonra morluk oluşmaması için özel kremler sürülür. 

  Uygulama yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulamanın ardından dolgu maddelerinin su tutma özellikleri nedeniyle yüzde ödem oluşabilir. Bu durum bir hafta içerisinde kendiliğinden düzelir. Hasta yüz dolgu uygulamasının yapıldığı gün fazla mimik yapmamaya özen göstermelidir. Uygulamadan sonraki 4 saat bölgeye su değdirilmemesi ve makyaj yapılmaması dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Yüz dolgu maddelerinin sıcaktan etkilenmesi nedeniyle doktorun belirttiği süre boyunca hamam ve sauna gibi ortamlardan uzak durulmalıdır. Uygulamadan sonra bol su tüketilmeli, cilde masaj yapılmamalı ve ilk gün sırtüstü yatılmaya özen gösterilmelidir.

  Dolguların Avantajları Nelerdir?

  Dolgu uygulamaları ameliyathane ortamına ve anestezi uygulanmasına ihtiyaç duymadan yapılabilen prosedürlerdir. Böylece hastalar çok fazla zaman ayırmalarına ve uzun bir iyileşme süreci geçirmelerine gerek kalmadan kısa süreli, basit ve acısız bir uygulama ile daha genç görünümlü bir cilde kavuşabilirler. Ayrıca dolgu uygulamaları diğer estetik tedavi alternatiflerine göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Konforlu ve genellikle kendiliğinden geçen basit yan etkileri olan bir uygulama olduğu için cerrahi operasyonlara oranla daha çok tercih edilirler. 

  Bununla birlikte dolgu enjeksiyonu yaptırılacağı zaman karar aşamasında fiyat odaklı bir yaklaşım benimsenmemelidir. Maliyetin düşürülmesi için maddenin etkinliğinin azaltıldığı uygulamalar yapılması gibi durumlarla karşılaşılması riski göze alınmamalıdır. Uygulamanın uzman bir doktor tarafından, steril ortamlarda yapılmasına özen gösterilmelidir.

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Google Yorumları 

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

   

  Çiğdem Han Tosunoğlu
  Çiğdem Han Tosunoğlu
  2023-11-01
  İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
  Lokman Demir
  Lokman Demir
  2023-10-24
  Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
  Seher Ates Dundar
  Seher Ates Dundar
  2023-10-24
  Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
  Filiz Ayaz
  Filiz Ayaz
  2023-10-24
  Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
  tuğba tavalı
  tuğba tavalı
  2023-10-20
  Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
  Özlem Karakuş
  Özlem Karakuş
  2023-10-20
  Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
  Some S
  Some S
  2023-10-06
  Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
  Aytül Büyüker
  Aytül Büyüker
  2023-09-30
  Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
  hülya özer
  hülya özer
  2023-09-30
  Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?