Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Mezoterapi; enzim, vitamin, hormon ve bitki özleri gibi cildi sıkılaştırma ve fazla yağları ortadan kaldırma etkisi olan maddelerin cilde enjekte edildiği bir yöntemdir. Ameliyat gerektirmeyen bir cilt gençleştirme işlemi olup yüzde ve vücutta zamanla ortaya çıkan sorunların etkilerinin azaltılmasını amaçlar. Mezoterapi; yüz, boyun ve göz altı gençleştirme amacıyla kullanılmasının yanı sıra saçların incelmesi ve dökülmesi gibi durumlarda da uygulanabilir. Mezoterapi esnasında enjekte edilen kokteyllerde genellikle hyaluronik asit bulunur ve cildin orta tabakasına enjeksiyon yapılır. Böylece kolajen ve elastin üretimi teşvik edilerek cildin yenilenmesi sağlanır.

yüz mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Nedir?

  Zamanla birlikte güneşin zararlı ışınlarının etkisi ile kolajen kaybının birleşmesi sonucunda cildin görünümünde ve dolgunluğunda bozulmalar oluşur. Bu tür durumların giderilebilmesi için uygulanan en etkili prosedürlerden biri olan yüz mezoterapisinde kişinin ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlanan ilaçlar cildin içerisine ve altına doğrudan enjekte edilir. Bu sayede cilt enjekte edilen solüsyonun içerisindeki etkili maddelerden kısa süre içerisinde yararlanmaya başlayabilir. Uygulama çok az miktarlarda kokteyl ile yapıldığı için kullanılan maddelerin yan etki oluşturma olasılığı son derece azdır.

  Yüz mezoterapisi cilt kırışıklığında ve sarkmalarında etkili olan ve cildi yenileyen faydalı ve doğal bir yöntem olarak kabul edilir. Son derece etkili bir anti-aging tedavi olup ciltte kolajen sentezini uyarır. Bu sayede cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini ve daha parlak bir görünüm almasını sağlar. Yüz mezoterapisi prosedüründen sonra cilt daha dinlenmiş ve taze bir görünüme sahip olur. Cildin elastikiyetinde artma, kırışıklıklarda ve cilt sarkmalarında azalma görülür. Ayrıca cilt daha aydınlık bir görünüme erişir.

  Yüz mezoterapisi prosedüründe kişiye özel olarak hazırlanan kokteyllerin içerisinde hyaluronik asit, vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar bulunur. Hepsi cilt üzerinde farklı faydalara sahip olan bu maddelerin doğrudan cilde verilmesi ve cildin bu şekilde uyarılmasıyla birlikte ciltte kolajen ve elastin üretimi artırılmış olur. Aynı zamanda ciltte nemlenme arttığı gibi yenilenme de görülür. 

  Yüz Mezoterapisi Neden Yapılır?

  Yüz mezoterapisi; yıpranmış ve parlaklığını kaybetmiş durumdaki ciltlere sağlıklı yapısının geri kazandırılması amacına yönelik olarak uygulanır. Buna ek olarak cildin yaşlanmasının ve ciltteki sarkmaların engellenmesi için de yüz mezoterapisi prosedüründen yararlanılabilir. Aynı zamanda ciltte oluşan çatlakların tedavisi edilmesi, ciltte oluşan lekelerin hafifletilmesi ve leke oluşumunun engellenmesi için de tercih edilebilecek olan yöntemlerden biridir.

  Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaktadır?

  Yüz mezoterapisi; cildi parlaklığını ve canlılığını yitiren, cildinde sarkmalar ve kırışıklıklar olan, yorgun görünümlü bir cilde sahip olan, cildinde sigara kullanımı kaynaklı hasarlar oluşan, cildi güneşten zarar gören, bu güneş ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirmek isteyen, cilt lekelerinin, sivilce ve yara izlerinin giderilmesini isteyen kişilere yüz mezoterapisi prosedürü uygulanabilir.

  Yüz Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yüz mezoterapisi prosedüründen sonraki ilk 24 saat; uygulama bölgesi yıkanmamalı, cilt doğrudan güneşe maruz bırakılmamalı ve solaryum, hamam, sauna gibi aşırı sıcak alanlardan uzak durulmalıdır. Aynı zamanda uygulamadan sonra hastalara bol su içmeye ve spor yapmamaya da özen göstermelidir.

  yüz mezoterapisi nasıl yapılır

  Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  Yüz mezoterapisi uygulamasına başlanmadan önce cilt temizlenerek makyajdan ve kirden arındırılır. Daha sonra dezenfekte edilir, lokal anestezi kremiyle uyuşturulur ve uygulama esnasında hissedilebilecek acı ve ağrı azaltılır. Kişinin ihtiyacına göre belirlenmiş kokteyl temizlenmiş cildin içine ya da üzerine mikroenjeksiyon yöntemiyle enjekte edilir. Cilde uygulanacak olan miktar ciltteki soruna ve sorunun şiddetine göre değişiklik gösterebilir. Yüz mezoterapisinde uygulama iğneyle ya da mikroiğnelere sahip cihazlar yardımıyla gerçekleştirilebilir. Her iki yöntemde de amaç aynı ancak uygulama yöntemi farklıdır.

  Cilt enjekte edilen kokteyl içerisinde yüksek yoğunlukta yer alan vitaminlerden ve diğer içeriklerden oldukça büyük fayda sağlar. Kullanılan kokteylin içerisinde yüksek oranda vitamin ve cilt besleyici içerikler, doğru uygulama ile cilde oldukça etkili bir şekilde nüfuz eder.

  Yüz Mezoterapisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

  Yüz mezoterapisi prosedürü başlangıç aşamasında 14 günde bir tekrar edilen 4-5 seans olarak uygulanır. Seans sayısı ve uygulama sıklığı hastanın sorununa, yaşına, cildin durumuna ve sorunun şiddetine göre kişi özelinde belirlenir. 

  İleri yaştaki kişilerde ya da cildindeki yıpranma yüksek ölçüde olan kişilerde daha fazla seans sayısına ihtiyaç duyulabilir. Yüz mezoterapisi seansları düzenli olarak uygulanıp sona erdikten 3-6 ay kadar sonra yeniden yüz mezoterapisi yapılabilir. Mezoterapi prosedüründen sonra da cilt kendisini yenilemeye devam eder.

  Hastalar ilk seansın ardından gözle görülür iyileşme belirtilerini fark etmeye başlarlar. Tedavinin birikimsel olarak hareket etmesi nedeniyle, istenilen etki çoğunlukla 4 ile 6 seans sonrasında tamamen elde edilmiş olur. Mezoterapi prosedürünün etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 2-4 ay sürer. Tedavi başladıktan 3 ay sonra, seansların bakım aşamasına girmesi ve terapötik sonucun sürdürülebilmesi için her 2 ile 6 ayda bir tekrarlanması söz konusu olur.

  Yüz Mezoterapisi Sıkça Sorulan Sorular

  Yüz Mezoterapi̇si̇ Uygulaması Kaç Seans Sürmektedi̇r?

  Yüz mezoterapisi, 2 hafta ara ile 3 ya da 4 seans yapılmaktadır. 4 seans yapıldığında kalıcılığı 8-12 ay sürmektedir.

  Yüz Mezoterapisi Etkilerini Ne Zaman Göstermektedir?

  Yüz mezoterapisinde, etki, ilk seans itibari ile görülmektedir. İlk seanstan sonra, 3.günden itibaren yüzde canlanma, parlama ve lifting etkisi gözükür.

  Yüz Mezoterapisi İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

  Yüz mezoterapisinin ciddi ve kalıcı bir yan etkisi yoktur. Olabilecek yan etki, işlem sonrası (1-2 saat süren) şişlik, kızarma ve ufak morarmalar olabilir.

  Yüz Mezoterapisi Sadece Yaşlanma Karşıtı Bir Tedavi Olarak Mı Kullanılır? 

  Yüz mezoterapisinin, çeşitleri vardır. Yaşlanma karşıtı, leke tedavisi, lifting etkili (yüzü yukarı doğru çekme) gibi bir çok mezoterapi çeşidi vardır.

  Yüz Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

  Yaş aldıkça kaybolan vitamin ve minerallerin yerine konması ile cilt kalitesinin artmasında etkili olur. Bununla birlikte leke açar, cildin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlar.

  Yüz Mezoterapisinin Fiyatları Nasıl Belirlenir? Yüz Mezoterapisi Ne Kadar?

  Kullanılan ürün çeşidine göre değiştirmektedir. Ortalama seans fiyat 750-1500 arasındadır.

  Çalışma Saatlerimiz

  GünlerSaatler
  Pazartesi10:00–18:00
  Salı10:00–18:00
  Çarşamba10:00–18:00
  Perşembe10:00–18:00
  Cuma10:00–18:00
  Cumartesi10:00–18:00
  PazarKapalı

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?