Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Mezoterapi; enzim, vitamin, hormon ve bitki özleri gibi cildi sıkılaştırma ve fazla yağları ortadan kaldırma etkisi olan maddelerin cilde enjekte edildiği bir yöntemdir. Ameliyat gerektirmeyen bir cilt gençleştirme işlemi olup yüzde ve vücutta zamanla ortaya çıkan sorunların etkilerinin azaltılmasını amaçlar. Mezoterapi; yüz, boyun ve göz altı gençleştirme amacıyla kullanılmasının yanı sıra saçların incelmesi ve dökülmesi gibi durumlarda da uygulanabilir. Mezoterapi esnasında enjekte edilen kokteyllerde genellikle hyaluronik asit bulunur ve cildin orta tabakasına enjeksiyon yapılır. Böylece kolajen ve elastin üretimi teşvik edilerek cildin yenilenmesi sağlanır.

yüz mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Nedir?

  Zamanla birlikte güneşin zararlı ışınlarının etkisi ile kolajen kaybının birleşmesi sonucunda cildin görünümünde ve dolgunluğunda bozulmalar oluşur. Bu tür durumların giderilebilmesi için uygulanan en etkili prosedürlerden biri olan yüz mezoterapisinde kişinin ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlanan ilaçlar cildin içerisine ve altına doğrudan enjekte edilir. Bu sayede cilt enjekte edilen solüsyonun içerisindeki etkili maddelerden kısa süre içerisinde yararlanmaya başlayabilir. Uygulama çok az miktarlarda kokteyl ile yapıldığı için kullanılan maddelerin yan etki oluşturma olasılığı son derece azdır.

  Yüz mezoterapisi cilt kırışıklığında ve sarkmalarında etkili olan ve cildi yenileyen faydalı ve doğal bir yöntem olarak kabul edilir. Son derece etkili bir anti-aging tedavi olup ciltte kolajen sentezini uyarır. Bu sayede cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini ve daha parlak bir görünüm almasını sağlar. Yüz mezoterapisi prosedüründen sonra cilt daha dinlenmiş ve taze bir görünüme sahip olur. Cildin elastikiyetinde artma, kırışıklıklarda ve cilt sarkmalarında azalma görülür. Ayrıca cilt daha aydınlık bir görünüme erişir.

  Yüz mezoterapisi prosedüründe kişiye özel olarak hazırlanan kokteyllerin içerisinde hyaluronik asit, vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar bulunur. Hepsi cilt üzerinde farklı faydalara sahip olan bu maddelerin doğrudan cilde verilmesi ve cildin bu şekilde uyarılmasıyla birlikte ciltte kolajen ve elastin üretimi artırılmış olur. Aynı zamanda ciltte nemlenme arttığı gibi yenilenme de görülür. 

  Yüz Mezoterapisi Neden Yapılır?

  Yüz mezoterapisi; yıpranmış ve parlaklığını kaybetmiş durumdaki ciltlere sağlıklı yapısının geri kazandırılması amacına yönelik olarak uygulanır. Buna ek olarak cildin yaşlanmasının ve ciltteki sarkmaların engellenmesi için de yüz mezoterapisi prosedüründen yararlanılabilir. Aynı zamanda ciltte oluşan çatlakların tedavisi edilmesi, ciltte oluşan lekelerin hafifletilmesi ve leke oluşumunun engellenmesi için de tercih edilebilecek olan yöntemlerden biridir.

  Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaktadır?

  Yüz mezoterapisi; cildi parlaklığını ve canlılığını yitiren, cildinde sarkmalar ve kırışıklıklar olan, yorgun görünümlü bir cilde sahip olan, cildinde sigara kullanımı kaynaklı hasarlar oluşan, cildi güneşten zarar gören, bu güneş ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirmek isteyen, cilt lekelerinin, sivilce ve yara izlerinin giderilmesini isteyen kişilere yüz mezoterapisi prosedürü uygulanabilir.

  Yüz Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yüz mezoterapisi prosedüründen sonraki ilk 24 saat; uygulama bölgesi yıkanmamalı, cilt doğrudan güneşe maruz bırakılmamalı ve solaryum, hamam, sauna gibi aşırı sıcak alanlardan uzak durulmalıdır. Aynı zamanda uygulamadan sonra hastalara bol su içmeye ve spor yapmamaya da özen göstermelidir.

  yüz mezoterapisi nasıl yapılır

  Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  Yüz mezoterapisi uygulamasına başlanmadan önce cilt temizlenerek makyajdan ve kirden arındırılır. Daha sonra dezenfekte edilir, lokal anestezi kremiyle uyuşturulur ve uygulama esnasında hissedilebilecek acı ve ağrı azaltılır. Kişinin ihtiyacına göre belirlenmiş kokteyl temizlenmiş cildin içine ya da üzerine mikroenjeksiyon yöntemiyle enjekte edilir. Cilde uygulanacak olan miktar ciltteki soruna ve sorunun şiddetine göre değişiklik gösterebilir. Yüz mezoterapisinde uygulama iğneyle ya da mikroiğnelere sahip cihazlar yardımıyla gerçekleştirilebilir. Her iki yöntemde de amaç aynı ancak uygulama yöntemi farklıdır.

  Cilt enjekte edilen kokteyl içerisinde yüksek yoğunlukta yer alan vitaminlerden ve diğer içeriklerden oldukça büyük fayda sağlar. Kullanılan kokteylin içerisinde yüksek oranda vitamin ve cilt besleyici içerikler, doğru uygulama ile cilde oldukça etkili bir şekilde nüfuz eder.

  Yüz Mezoterapisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

  Yüz mezoterapisi prosedürü başlangıç aşamasında 14 günde bir tekrar edilen 4-5 seans olarak uygulanır. Seans sayısı ve uygulama sıklığı hastanın sorununa, yaşına, cildin durumuna ve sorunun şiddetine göre kişi özelinde belirlenir. 

  İleri yaştaki kişilerde ya da cildindeki yıpranma yüksek ölçüde olan kişilerde daha fazla seans sayısına ihtiyaç duyulabilir. Yüz mezoterapisi seansları düzenli olarak uygulanıp sona erdikten 3-6 ay kadar sonra yeniden yüz mezoterapisi yapılabilir. Mezoterapi prosedüründen sonra da cilt kendisini yenilemeye devam eder.

  Hastalar ilk seansın ardından gözle görülür iyileşme belirtilerini fark etmeye başlarlar. Tedavinin birikimsel olarak hareket etmesi nedeniyle, istenilen etki çoğunlukla 4 ile 6 seans sonrasında tamamen elde edilmiş olur. Mezoterapi prosedürünün etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 2-4 ay sürer. Tedavi başladıktan 3 ay sonra, seansların bakım aşamasına girmesi ve terapötik sonucun sürdürülebilmesi için her 2 ile 6 ayda bir tekrarlanması söz konusu olur.

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Google Yorumları 

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

   

  Çiğdem Han Tosunoğlu
  Çiğdem Han Tosunoğlu
  2023-11-01
  İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
  Lokman Demir
  Lokman Demir
  2023-10-24
  Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
  Seher Ates Dundar
  Seher Ates Dundar
  2023-10-24
  Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
  Filiz Ayaz
  Filiz Ayaz
  2023-10-24
  Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
  tuğba tavalı
  tuğba tavalı
  2023-10-20
  Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
  Özlem Karakuş
  Özlem Karakuş
  2023-10-20
  Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
  Some S
  Some S
  2023-10-06
  Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
  Aytül Büyüker
  Aytül Büyüker
  2023-09-30
  Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
  hülya özer
  hülya özer
  2023-09-30
  Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?