Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon nedir?

Glutatyon tedavisi, son yıllarda en çok tercih edilen tedavilerin başında geliyor. Özellikle Corona virüs sürecinde hastalar, bağışıklık sistemlerini güçlendirmek amacıyla glutatyon takviyesi yapmayı tercih ediyor. Sebebi ise herhangi bir viral enfeksiyon ile karşılaşılması durumunda, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, enfeksiyonun etkilerini azaltması. Yaşanacak rahatsızlıkların da en hafif şekilde atlatılmasını sağlar. İçerisinde üç aminoasit bulunur: Glutamin, Glisin ve Sistein. Sağlıklı bir yaşam ve hastalık etkilerinin en az seviyede seyir ettiği bir yaşlılık için, düzenli olarak alınması tavsiye edilir.

Glutatyon, vücuda bağışıklık kazandırmanın yanı sıra vücudu birçok hastalığın oluşmasına karşı koruyan güçlü bir antioksidandır. Faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Günümüzde problem yaratan birçok kronik hastalığın oluşmasında önleyicidir. Ancak yalnız kronik rahatsızlıklarda sınırlandırmamak gerekir. Genel anlamda vücudu hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı dirençli bir hale getirir. Hücrelerin daha iyi çalışmasını destekler ve vücutta yeteri kadar bulunduğunda, kişinin sağlıklı ve daha yüksek standartlarda bir hayat sürmesini destekler. Vücutta 20 yaştan sonra üretimi giderek azaldığı için, takviye alındığı taktirde kişilerde oluşan yaşlanma belirtilerini de en aza indirir.

Glutatyon eksikliği neden olur? Nasıl etki eder?

Yaşa bağlı olarak, vücutta üretilen glutatyon seviyesi azalmaya başlar. Sağlıksız beslenme ve dengesiz bir yaşam stili, vücuttaki glutatyon seviyesinin azalmasını hızlandırır. Ancak bu eksikliği düzeltmede yalnızca sağlıklı bir besleme düzeni oluşturmak yeterli de olmaz. Vücutta azalmaya başlamasıyla birlikte, bağışıklık sistemine etki eder. Kalp damar rahatsızlıklarından, demans gibi birçok hastalığın önündeki engelleyici etkisini kaybeder ve kişinin bu rahatsızlıklara karşı daha savunmasız bir hale gelmesine sebep olur.

Glutatyon tedavisi nasıl uygulanır?

Glutatyon tedavisi oral (ağız) yolla takviye edilebileceği gibi, damar yoluyla da alınabilir. Ancak ağız yoluyla alınması çoğu durumda yeterli bir çözüm olmaz. En etkili formu, damar yoluyla alınan IV glutatyon tedavisidir. Kliniğimizdeki hastalarımıza önerdiğimiz, haftada 1 kere olacak şekilde, minimum 4 ila 6 seans arasında glutatyon takviyesi alınmasıdır. Tedavi damar yoluyla gerçekleşir ve ortalama 30 dakika süreyle uygulanır. Glutatyonun yanı sıra C vitamini takviyesi de bulunur. C vitamini de bu serum takviyesini daha güçlü ve koruyucu bir hale getirir. Steril bir klinik ortamında uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Glutatyon tedavisine besinlerle takviye yapılabilir mi?

Yalnızca besinlerle glutatyon seviyesini düzenlemek mümkün değildir. Ancak glutatyon tedavisi alırken, besinlerle bu tedaviyi desteklemek mümkündür. Bitkisel olarak glutatyon seviyesini arttıran besinlere şunları örnek verebiliriz; ıspanak, greyfurt, kuşkonmaz, elma, enginar ve karnabahar. Bu besinlerle, sağlıklı bir beslenme düzeni kurarak tedavi yanında ek bir direnç kazanılır.

Glutatyon cilde etki eder mi?

Glutatyon takviyesi, cildin daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olmasında destekçidir. Cildin nem oranını arttırırken bir yandan da renk tonlarını eşitler. Ciltte bir aydınlanma yaratır. Özellikle yüzde melanin oluşumunu engeller ve leke tedavisinde aktif bir rol oynar. Yani glutatyon tedavisi, yalnızca hastalıklara karşı korumaz. Cildi de yaşlanma belirtileri ve leke oluşumuna karşı korur, direnç kazandırır.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Google Yorumları 

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

 

Çiğdem Han Tosunoğlu
Çiğdem Han Tosunoğlu
2023-11-01
İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
Lokman Demir
Lokman Demir
2023-10-24
Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
Seher Ates Dundar
Seher Ates Dundar
2023-10-24
Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
Filiz Ayaz
Filiz Ayaz
2023-10-24
Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
tuğba tavalı
tuğba tavalı
2023-10-20
Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
Özlem Karakuş
Özlem Karakuş
2023-10-20
Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
Some S
Some S
2023-10-06
Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
Aytül Büyüker
Aytül Büyüker
2023-09-30
Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
hülya özer
hülya özer
2023-09-30
Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?