Paris Işıltısı

Paris Işıltısı

Paris Işıltısı Nedir?

Yorgunluk, yaş alma, stres, düzensiz uyku, mevsimsel değişikliler, yetersiz su tüketimi, sağlıksız beslenme ve güneş ışınlarının zararlı etkileri gibi faktörler zaman içerisinde cildin ışıltısını kaybetmesine neden olabilir. Kış aylarında soğuk hava, yaz aylarında ise etkisini artıran güneş ışınları ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmasına yol açabilir. Daha parlak, sıkı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler farklı medikal estetik prosedürlerle istedikleri görünümü elde etmeyi amaçlarlar. Son zamanların popüler medikal estetik prosedürlerinden biri olan Paris ışıltısı bunlardan biridir. 

Çeşitli nedenlere bağlı olarak mat, donuk ve yorgun görünen cildi canlandırma ve kırışıklıkları açmayı amaçlayan Paris ışıltısı etken mezoterapi maddelerinin enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Paris ışıltısı bir hücre yenileme tedavisi olup uygulama bölgesine aktif maddelerin enjekte edilmesiyle cildin kendini yenileme süreci çok daha ileri bir seviyeye taşınır. Tek bir uygulamadan sonra dahi cilde ışıltılı bir görünüm sağlama özelliğine sahip olan Paris ışıltısı hücresel anlamda yaşlanma etkilerine karşı mücadele yürütmek için tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Paris Işıltısı Etkili Bir Medikal Estetik Prosedürdür

Anti-aging tedavi prosedürlerinden biri olan Paris ışıltısı yüze gençlik ışıltısı kazandırmayı amaçlayan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Yüz, göz altı, dekolte, boyun ve kol bölgelerine Paris ışıltısı uygulanabilir. Uygulama sırasında enjekte edilecek özel karışım hasta özelinde belirlendiği gibi enjeksiyon bölgeleri ve seans sayısı belirlenirken de aynı durum söz konusudur. 

Paris ışıltısı düzenli aralıklarla tekrarlanabilen bir tedavidir. Ancak tedavinin başarılı olması için mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulama yapılması gerekir. Hücre yenileme özelliği bulunan yani anti-aging bir tedavi olan Paris ışıltısı uygulamasından sonra ciltteki fibroblast aktivitesi artar. Bunun nedeni enjekte edilen karışımda başta hyaluronik asit olmak üzere cilt sağlığını iyileştiren pek çok farklı madde olmasıdır.

Paris Işıltısı Neden Yapılır?

Paris ışıltısı tedavisi cilde canlılık kazandırır, cildin dayanıklılığını artırır ve ciltteki ince kırışıklıkları onarır. Cildi aydınlatarak göz kamaştırıcı bir parlaklığa erişmesini sağlar. Paris ışıltısı prosedüründe uygulanan karışım pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmayı sağlayacak çeşitli maddeler içerir. Paris ışıltısında enjekte edilen karışımın olmazsa olmazı hyaluronik asit nem oranını artırır ve cildin en önemli ihtiyacı olan nem ihtiyacını karşılar. 

Ciltte yeterli miktarda bulunmaması ve azalması durumunda çeşitli sorunlara neden olan kolajen sentezini tetikleyen serbest radikaller Paris ışıltısı karışımında mutlaka bulunur. Tüm bunların yanı sıra; elastin, vitamin, glutation, dekstroz anhidroz, polisorbat, protein, koenzim, nükleik asit, polisorbat ve kolajen üretimini destekleyen amino asitler karışımda yer alır.

Kimler Paris Işıltısı Yaptırabilir?

Paris ışıltısı her yaş grubuna uygulanabilen etkili medikal estetik prosedürler arasında yer alır. Cildinde farklı nedenlerle kırışıklıklar meydana gelen, cansızlık, kuruluk, donukluk ve elastikiyet kaybı görülen kişiler için Paris ışıltısı doğru bir prosedür olabilir.

Özellikle yaş almaya, ultraviyole ışınlarının ve yer çekiminin olumsuz etkilerine bağlı olarak ortaya çıkan sorunları gidermek için yaşlanma belirtilerinin sıklıkla görüldüğü göz çevresi, yüz, el, kol ve boyun gibi bölgelere Paris ışıltısı yapılabilir.

Paris ışıltısı ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleme özelliği sayesinde cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağlar. Bu sayede cilt daha genç, daha canlı ve daha ışıltılı bir görünüm kazanır. Paris ışıltısı tüm cilt tiplerine, her mevsim uygulanabilen bir prosedür olma özelliğine sahiptir.

Paris ışıltısı her yaş grubuna uygulanabilen bir medikal estetik prosedür olmasına karşın ciltteki elastikiyet kaybı ve buna bağlı ince çizgiler genellikle 35 yaşın üzerinde ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle genellikle 35 yaş ve üzerindeki kişilere Paris ışıltısı uygulanır. Bu yaş grubunda daha genç bir cilt görünümüne erişilmesi için cildin desteklenmesine ihtiyaç duyulur.

Paris Işıltısı Nasıl Yapılır?

Paris ışıltısı alanında uzman ve deneyimli doktorların uygulaması gereken bir medikal estetik prosedürdür. Aksi durumda uygulamadan sonra hastanın cilt yüzeyinde geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelebilir. Paris ışıltısı uygulamasından önce uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. Uyuşma etkisi sağlanınca özel karışım enjekte edilir. Anestezinin etkisi sayesinde hastanın enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu olmaz. 

Uygulamadan sonra doktorun belirttiği süre boyunca cilde kozmetik ürün sürülmemeli, enjeksiyon bölgesine masaj yapılmamalıdır. Cildi güneş ışınlarından korumak önemlidir. Enjeksiyon bölgesinde şişlik ve kızarıklık görülmesi olağan bir durum olarak kabul edilir.

Paris ışıltısı prosedürü sırasında enjekte edilen karışımın, cildin ihtiyacı olan kaliteli bileşenlerden oluşması uygulamanın başarısı açısından önemlidir. Cilt yüzeyinin kusursuz bir pürüzsüzlüğe kavuşması için karışım hazırlanır ve hasta özelinde ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir.

Enjeksiyonun ardından uygulamanın sonuçları görülmeye başlamakla birlikte tam etkinin görülmesi içi birkaç güne ihtiyaç duyulabilir. Kalıcı ve optimum fayda elde edilebilmesi için seans sayıları ve aralıkları titizlikle belirlenmelidir.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?