Paris Işıltısı

Paris Işıltısı

Paris Işıltısı Nedir?

Yorgunluk, yaş alma, stres, düzensiz uyku, mevsimsel değişikliler, yetersiz su tüketimi, sağlıksız beslenme ve güneş ışınlarının zararlı etkileri gibi faktörler zaman içerisinde cildin ışıltısını kaybetmesine neden olabilir. Kış aylarında soğuk hava, yaz aylarında ise etkisini artıran güneş ışınları ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmasına yol açabilir. Daha parlak, sıkı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler farklı medikal estetik prosedürlerle istedikleri görünümü elde etmeyi amaçlarlar. Son zamanların popüler medikal estetik prosedürlerinden biri olan Paris ışıltısı bunlardan biridir. 

Çeşitli nedenlere bağlı olarak mat, donuk ve yorgun görünen cildi canlandırma ve kırışıklıkları açmayı amaçlayan Paris ışıltısı etken mezoterapi maddelerinin enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Paris ışıltısı bir hücre yenileme tedavisi olup uygulama bölgesine aktif maddelerin enjekte edilmesiyle cildin kendini yenileme süreci çok daha ileri bir seviyeye taşınır. Tek bir uygulamadan sonra dahi cilde ışıltılı bir görünüm sağlama özelliğine sahip olan Paris ışıltısı hücresel anlamda yaşlanma etkilerine karşı mücadele yürütmek için tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Paris Işıltısı Etkili Bir Medikal Estetik Prosedürdür

Anti-aging tedavi prosedürlerinden biri olan Paris ışıltısı yüze gençlik ışıltısı kazandırmayı amaçlayan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Yüz, göz altı, dekolte, boyun ve kol bölgelerine Paris ışıltısı uygulanabilir. Uygulama sırasında enjekte edilecek özel karışım hasta özelinde belirlendiği gibi enjeksiyon bölgeleri ve seans sayısı belirlenirken de aynı durum söz konusudur. 

Paris ışıltısı düzenli aralıklarla tekrarlanabilen bir tedavidir. Ancak tedavinin başarılı olması için mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulama yapılması gerekir. Hücre yenileme özelliği bulunan yani anti-aging bir tedavi olan Paris ışıltısı uygulamasından sonra ciltteki fibroblast aktivitesi artar. Bunun nedeni enjekte edilen karışımda başta hyaluronik asit olmak üzere cilt sağlığını iyileştiren pek çok farklı madde olmasıdır.

Paris Işıltısı Neden Yapılır?

Paris ışıltısı tedavisi cilde canlılık kazandırır, cildin dayanıklılığını artırır ve ciltteki ince kırışıklıkları onarır. Cildi aydınlatarak göz kamaştırıcı bir parlaklığa erişmesini sağlar. Paris ışıltısı prosedüründe uygulanan karışım pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmayı sağlayacak çeşitli maddeler içerir. Paris ışıltısında enjekte edilen karışımın olmazsa olmazı hyaluronik asit nem oranını artırır ve cildin en önemli ihtiyacı olan nem ihtiyacını karşılar. 

Ciltte yeterli miktarda bulunmaması ve azalması durumunda çeşitli sorunlara neden olan kolajen sentezini tetikleyen serbest radikaller Paris ışıltısı karışımında mutlaka bulunur. Tüm bunların yanı sıra; elastin, vitamin, glutation, dekstroz anhidroz, polisorbat, protein, koenzim, nükleik asit, polisorbat ve kolajen üretimini destekleyen amino asitler karışımda yer alır.

Kimler Paris Işıltısı Yaptırabilir?

Paris ışıltısı her yaş grubuna uygulanabilen etkili medikal estetik prosedürler arasında yer alır. Cildinde farklı nedenlerle kırışıklıklar meydana gelen, cansızlık, kuruluk, donukluk ve elastikiyet kaybı görülen kişiler için Paris ışıltısı doğru bir prosedür olabilir.

Özellikle yaş almaya, ultraviyole ışınlarının ve yer çekiminin olumsuz etkilerine bağlı olarak ortaya çıkan sorunları gidermek için yaşlanma belirtilerinin sıklıkla görüldüğü göz çevresi, yüz, el, kol ve boyun gibi bölgelere Paris ışıltısı yapılabilir.

Paris ışıltısı ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleme özelliği sayesinde cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağlar. Bu sayede cilt daha genç, daha canlı ve daha ışıltılı bir görünüm kazanır. Paris ışıltısı tüm cilt tiplerine, her mevsim uygulanabilen bir prosedür olma özelliğine sahiptir.

Paris ışıltısı her yaş grubuna uygulanabilen bir medikal estetik prosedür olmasına karşın ciltteki elastikiyet kaybı ve buna bağlı ince çizgiler genellikle 35 yaşın üzerinde ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle genellikle 35 yaş ve üzerindeki kişilere Paris ışıltısı uygulanır. Bu yaş grubunda daha genç bir cilt görünümüne erişilmesi için cildin desteklenmesine ihtiyaç duyulur.

Paris Işıltısı Nasıl Yapılır?

Paris ışıltısı alanında uzman ve deneyimli doktorların uygulaması gereken bir medikal estetik prosedürdür. Aksi durumda uygulamadan sonra hastanın cilt yüzeyinde geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelebilir. Paris ışıltısı uygulamasından önce uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. Uyuşma etkisi sağlanınca özel karışım enjekte edilir. Anestezinin etkisi sayesinde hastanın enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu olmaz. 

Uygulamadan sonra doktorun belirttiği süre boyunca cilde kozmetik ürün sürülmemeli, enjeksiyon bölgesine masaj yapılmamalıdır. Cildi güneş ışınlarından korumak önemlidir. Enjeksiyon bölgesinde şişlik ve kızarıklık görülmesi olağan bir durum olarak kabul edilir.

Paris ışıltısı prosedürü sırasında enjekte edilen karışımın, cildin ihtiyacı olan kaliteli bileşenlerden oluşması uygulamanın başarısı açısından önemlidir. Cilt yüzeyinin kusursuz bir pürüzsüzlüğe kavuşması için karışım hazırlanır ve hasta özelinde ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir.

Enjeksiyonun ardından uygulamanın sonuçları görülmeye başlamakla birlikte tam etkinin görülmesi içi birkaç güne ihtiyaç duyulabilir. Kalıcı ve optimum fayda elde edilebilmesi için seans sayıları ve aralıkları titizlikle belirlenmelidir.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Google Yorumları 

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

 

Çiğdem Han Tosunoğlu
Çiğdem Han Tosunoğlu
2023-11-01
İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
Lokman Demir
Lokman Demir
2023-10-24
Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
Seher Ates Dundar
Seher Ates Dundar
2023-10-24
Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
Filiz Ayaz
Filiz Ayaz
2023-10-24
Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
tuğba tavalı
tuğba tavalı
2023-10-20
Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
Özlem Karakuş
Özlem Karakuş
2023-10-20
Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
Some S
Some S
2023-10-06
Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
Aytül Büyüker
Aytül Büyüker
2023-09-30
Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
hülya özer
hülya özer
2023-09-30
Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?