Mezolifting

Mezolifting

Zamanın ilerlemesi ve yer çekiminin etkilerine karşı koyulamamasına bağlı olarak ciltte sarkmalarla karşılaşılması son derece doğaldır. Yüz derisinde yaşlanmanın ilk belirtileri genellikle kırışıklıkların belirmesi, ince çizgiler oluşması ve deride elastikiyetin kaybolması şeklinde görülür. Zaman içerisinde bu kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkma oluşur. Bu durum kişinin kendisini mutsuz hissetmesine neden olabilir.

Günümüzde uygulanmakta olan farklı prosedürler sayesinde  yüz kırışıklıklarının cerrahi müdahale gereksinimi olmaksızın ortadan kaldırılması mümkündür. 

Yüz gençleştirme için kullanılan en etkili yöntemlerden biri olan mezolifting prosedüründe çoğunlukla A. C ve E vitaminleri, mineraller, antioksidanlar, aminoasitler ve hyaluronik asit gibi maddelerden oluşan dolgu maddeleri özel bir kokteyl haline getirilip derinin alt tabakalarına enjekte edilir.

Mezolifting cildi yenileyen, cilt kırışılıklarına ve cilt sarkmalarına karşı oldukça etkili olan bir prosedürdür. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi yapı itibarıyla vücudun diğer bölgelerine oranla daha erken yaşlanma belirtileri gösteren dokuların yeniden canlandırılması ve cilt altında eksilen maddelerin yerine koyulabilmesi için uygulanır. 

Mezolifting (Yüz Kaldırma) Nedir?

  Yüz ve vücut üzerinde bulunan problemli alanları azaltmak için uygulanan ve cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme yöntemi olan mezolifting; yüz, boyun, göz altı gençleştirme ve saç dolgunlaştırma amacına yönelik olarak uygulanabilir. Bu yöntem kapsamında; mikroenjeksiyon yöntemi ile yüzün canlılığını ve diriliğini yeniden kazanmasını sağlayacak bir tazelenme-yenilenme prosedürü uygulanır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan mezolifting karışımlarının içeriğinde; konsantre vitamin, mineral, kök hücre ekstresi ve özel aminoasitler yer alır. Bu karışım sayesinde cilt yeniden yapılandırılır, derinin çok daha fazla nem tutması ve canlanması sağlanır.

  Mezolifting kişiye özel bir tedavi olup cilt altına enjekte edilecek olan formül kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanabilir. Cilde enjekte edilen karışımda, kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmiş vitaminler, aminoasitler, mineraller, hyaluronik asit ve somon DNA’sı gibi anti aging moleküller yer alır.

  Yüzde sarkma oluşmadan ve kırışıklıklar derinleşmeden düzenli olarak uygulama yapıldığı takdirde mezolifting uygulamasından çok daha fazla kazanım elde edilmesi mümkündür. Bununla birlikte kişinin mezolifting (yüz kaldırma) prosedüründen beklentilerinin gerçekçi olması ve bir yüz germe estetiği ameliyatından alınacak olan sonuca yüz mezoliftingi ile ulaşılamayacağını bilmesi son derece önemlidir.

  Mezoliftingin Amacı Nedir?

  mezolifting

  Mezolifting, cilde ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin verilmesini temel alan bir anti-aging tedavisi olarak tanımlanabilir. Cilt gençlik yıllarında bazı özel moleküller üretir. Yılların ilerlemesi ile birlikte gençliğin yapıtaşları olarak kabul edilen bu moleküller cilt tarafından üretilememeye başlar. Buna bağlı olarak kas yapısında gevşeme olur ve nemini, elastikiyetini yitirip solgunlaşmış bir ciltle karşı karşıya kalınır. Aynı zamanda cilt renginde bozulmalar, ince çizgiler ve kırışıklıklar da görülür. 

  Mezolifting prosedürü ile liftin etkisi yaratılması diğer bir deyişle cildin kaybettiği gerginliğin ve canlılığın yeniden kazandırılması amaçlanır. Bu amaca yönelik olarak farklı yaş gruplarında farklı özellikte kozmetik kremlerin kullanılması söz konusu olsa da bu kremlerin cilt üzerinden emilmesi ve etki gösterebilmesi için oldukça uzun süreli bir kullanıma ihtiyaç duyulur. Ayrıca cildi besleyen ve stratum bazale olarak da bilinen tabaka dahil olmak üzere derin tabakalara da genellikle ulaşılamaz. Mezolifting prosedüründe ise cildin ihtiyaç duyduğu takviyeler istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda doğrudan ulaştırılır.

  Mezoliftingin Faydaları Nelerdir?

  mezolifting amacı nedir

  Mezolifting uygulaması ile birlikte ciltte azalmış olan elastin, kolajen ve hyaluronik asit içeriğinin dengesi sağlanır. İçeriğinde bulunan hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar, cildin nemini ve dolgunluğunu dengeleme görevi üstlenen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımına ihtiyaç duyulmayacak ölçüde nemlenme ve ince çizgilerde azalma görülür. Buna bağlı olarak daha fazla kolajen oluşur, elastin kalitesinin artmasına bağlı olarak derinin yapısında da sağlamlaşma meydana gelir. Oksijenlenmenin artması sonucunda haftalar içerisinde cilt daha sağlıklı, parlak ve tazelenmiş bir görünüme kavuşur. Mezolifting prosedürünün etkilerinin daha ileri noktalara taşınabilmesi için botoks ve dolgu gibi medikal prosedürlerle kombinlenerek uygulanması da mümkündür.

  Mezolifting, cilt donukluğu ile mücadele etmek ve yüz hatlarını yeniden şekillendirmek için de kullanılabildiği için yüzlerine ekstra nemlendirme sağlamak ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmak isteyen gençler tarafından da talep gören bir yöntemdir.

  Mezolifting Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Mezolifting; alın, üst dudaklar, boyun, çene, yanaklar, göz kenarları ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Bununla birlikte; cilt parlaklığını ve canlılığını yitiren, cildinde kırışıklık ve sarkma görülen, yorgun görünümlü bir cilde sahip olan, cildinde sigara kullanımından kaynaklanan hasarlar bulunan, cildi güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktan dolayı zarar gören, cildindeki lekelerin azaltılmasını, sivilce ve yara izlerinin giderilmesini isteyen kişilere yüz mezoliftingi uygulanabilir.

  Mezolifting (yüz kaldırma) ihtiyaç duyulduğu takdirde her yaş grubuna uygulanabilen bir medikal prosedürdür. Ancak; gebelik ve emzirme sürecinde bulunan, cilt enfeksiyonu, kan pıhtılaşma bozukluğu, regüle olmayan diyabet hastalığı, kalp hastalığı, damar tıkanıklığı ya da daha önceden felç geçirmiş olan ve uygulanacak maddelere karşı alerjisi bulunan kişilere mezolifting yapılamaz.

  Mezolifting (Yüz Kaldırma) Nasıl Yapılır?

  mezolifting nasıl yapılır

  Mezolifting uygulamasından önce kişiye detaylı bir cilt analizi yapılarak mezolifting uygulamasına uygun olup olmadığı ve cildin ihtiyaçları belirlenir. Cilde topikal anestezik krem sürülüp uyuşması beklenir. Uyuşma sağlandıktan sonra cilt temizlenerek uygulama için hazır hale getirilir. Uygulanacak olan tedavi protokolüne göre enjekte edilecek olan kokteyl hazırlanır. Ve mikro iğneler aracılığı ile cilt altına verilir.  Yani uygulama esnasında üst cilt tabakasının 1 ile 4 milimetre kadar altına inilmiş olur. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika aralığında tamamlanır. 

  Mezolifting uygulamasında kullanılan maddeler temelde nemlendiricilerle kombine edilmiş besleyici kremlerle benzer etkiye sahip olmakla birlikte doğrudan cilde enjekte edildikleri için besleyici etkileri daha fazladır. Mezoterapi prosedüründen sonra cilt nemlenmiş, ışıltılı, parlak ve daha sıkı bir görünüme kavuşur. Mezoterapinin etkili olabilmesi için 2-4 hafta aralıklı olacak şekilde 4-6 seans uygulama yapılması önerilir. Ancak bu durum kişinin ihtiyaçlarına ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir.

  Yüz kaldırma ağrısız ve acısız bir prosedür olduğundan dolayı kişiler uygulama sonrası normal hayatlarına devam edebilirler. Uygulamadan sonra kısa sürede toparlanma görülebilmesi için doktor tavsiyelerine eksiksiz olarak uyulmalı ve cildin güneş ışınlarından korunmasına özen gösterilmelidir.  Cilt uygulamadan sonra hassas olduğu için direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Eğer kişinin güneş ışığına çıkılması zorunluysa bu durumda güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemelidir. İşlemden sonraki ilk 24 saat cilt suyla temas ettirilmemeli, spor yapılmamalı, sauna, hamam, solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalı, bol su içilmeli, alkolden ve sigaradan uzak durulmalıdır.

  İşlemden sonra uygulama alanında hafif şişlikler kızarıklıklar görülmesi normal olup bu tür durumlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzelir. Aksi takdirde uygulamayı gerçekleştiren doktor ile iletişime geçilmelidir.

  Mezolifting diğer bir deyişle yüz kaldırma her ne kadar risksiz bir işlem olsa da alanında uzman bir doktor tarafından steril bir ortamda uygulanması çok önemlidir. Aksi takdirde ciltte istenmeyen hasarların oluşması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

  Mezolifting Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Mezoterapi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

  Mezoterapiden tam etki alabilmek için 3-4 seans yaptırmak gerekmektedir. İlk seanstan 3 gün sonra ciltte canlanma ,parlama ve yenilenme görülür.

  Mezolifting Etkisi Ne Kadar Sürer?

       3-4 seans yapıldığında etkisi 8-10aydır.

  Mezolifting Kaç Seans Yapılır?

        Kişinin cilt tipine göre değişiklik gösterir. 3 ya da 4 seansta ideal sonuç alınır.

  Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  24 saat alkol alınmaması gerekir. 

  Mezoterapi Fiyatları Nasıl Belirlenir? Mezoterapi Ne Kadar?

        Mezoterapide fiyatlar seans seans belirlenmektedir. Ortalama seans ücreti 750-1500 TL arasındadır. 

  Çalışma Saatlerimiz

  GünlerSaatler
  Pazartesi10:00–18:00
  Salı10:00–18:00
  Çarşamba10:00–18:00
  Perşembe10:00–18:00
  Cuma10:00–18:00
  Cumartesi10:00–18:00
  PazarKapalı

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?