Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç hem kadınlar hem erkekler için etkileyici bir görünümün en önemli unsurlarından biri olarak kabul edilir. Bu nedenle saç ile ilgili ortaya çıkan sorunlar kişinin sosyal yaşamı ve psikolojisi üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Günümüzde saç kalitesinin artması, saçların parlaklık kazanması, canlı görünmesi ve dökülmelerinin önlenebilmesi için birçok bakım ve tedavi yönteminden yararlanılır.

Saç dökülmesi genellikle hormonal sebeplerden ve genetik yatkınlıktan kaynaklanır. Bunların yanı sıra dış etkenler, saç köklerinin cansızlaşması, zayıflaması, doğum, hamilelik, kullanılan bazı ilaçlar ve bazı hastalıklar nedeniyle de saç dökülmesi ve saç kayıpları yaşanabilir. Ayrıca saçın kendi içerisinde geçirdiği; anajen faz, katajen faz ve telojen faz şeklinde ifade edilen döngü kapsamında da saç dökülmeleri görülebilir. 

saç mezoterapisi

Saçlar aynı zamanda vücutta meydana gelen değişikliklerden ilk etkilenen bölge olma özelliğini taşır. Saç problemlerinin önlenmesi her zaman için bu problemlerin neden olabileceği sonuçlar ile mücadele etmekten daha kolay olsa da koruyucu önlemler henüz çok fazla kişi tarafından uygulanmamaktadır. Bu yöntemlerden biri olan saç mezoterapisi sayesinde saç köklerini besleyen bileşenlerin son derece kolay bir şekilde saçta yerleşmesi sağlanır. Saç dökülmesinin tedavisinde kullanılabilen bu yöntem aynı zamanda incelmiş saçları kalınlaştırma, saçların dökülmesini durdurma, saçları daha canlı ve parlak bir hale getirme etkisine de sahiptir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saç için gerekli olan aminoasit, mineral ve vitamin karışımlarının saçlı deriye enjeksiyonu le uygulanan tedavi yöntemine saç mezoterapisi adı verilir. Karışımın içerisinde derinin keratin tabakasıyla ilgili ajanlar, yüzey genişleticiler, saçların uzaması ve gelişmesi için ihtiyaç duyulan aminoasitler de bulunur. 

  Mezoterapi hem saç hem kafa derisi için oldukça faydalı ve etkili bir yöntemdir. Çeşitli saç problemleriyle mücadele aşamasında tercih edilen en popüler uygulamalardan biri olup; yapılan mikroenjeksiyonlarla sağlıklı saçlara sahip olunması ve saçların büyümesi için gereken vitaminleri ve besinleri içeren özel ilaçlar uygulanır.

  İnce telli ve cansız saçların daha yoğun ve gür olarak çıkmasını sağlayan saç mezoterapisi kadınlara da erkeklere de uygulanabilen bir yöntemdir. Zayıflayan saçların kalınlaştırılması kozmetik ürünlerle neredeyse imkansız olup saç mezoterapisi sayesinde sağlıklı ve gür saçlara kavuşulması mümkündür. 

  Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

  Saç mezoterapisi saç dökülmesini önlemesinin yanı sıra saçın yeniden sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayan bir yöntem olma özelliğindedir. Saç mezoterapisi hem erkek tipi hem kadın tipi saç dökülmelerinde oldukça iyi sonuçlar verir. Hazırlanan karışımın saç diplerine enjekte edilmesiyle birlikte hücre metabolizmasındaki ve saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak saç foliküllerinin canlanması sağlanır. Böylece saçın hacimli, sağlıklı ve güçlü olması desteklenir. 

  Saç mezoterapisi, saç dökülmesi sorunu nedeniyle saç ekimi işlemi yaptırmış olan kişilere de uygulanabilir. Saç ekimi uygulaması yaptıracak olan kişilere saç ekimi işleminden önce de sonra da saç mezoterapisi uygulanarak saç ekiminin başarısı artırılabilir. Aynı zamanda yeni çıkmış ya da çıkacak olan saçların da güçlendirilmesi sağlanır.

  Ayrıca; saç kıllarının daha da kalınlaşması, saç dökülmesinin en az seviyeye indirilmesi, saçın ömrünün uzaması, yeni saçların daha kaliteli bir şekilde çıkması ve hacimli bir saç formuna kavuşulması saç mezoterapisi uygulamasına bağlı olacak elde edilebilecek sonuçlardandır.

  saç mezoterapisi ne işe yarar

  Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

  Saç mezoterapisi; erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik Alopesi), çekmeye bağlı saç dökülmesi (Traksiyon Alopesi), saçkıran (Alopesi Areata), Diffüz saç dökülmesi, doğum sonrası saç dökülmesi, genel olarak saç dökülmesi nedeniyle saçlarındaki seyrekleşmeden şikayetçi olan, saçları ince ve güçsüz olan, saç ekimi yaptırmış ve yeni ekilen saçlarının uzun süre kalıcı olmasını isteyen, stres ya da hormon dengesizliklerinden kaynaklı saç dökülmeleri olan, saçları eskisi kadar sağlıklı ve parlak görünmeyen kişilere uygulanabilir.

  Saç mezoterapisi; hamilelere, emzirme sürecinde olanlara, kanser ve şeker hastalarına, immunolojik hastalığı olanlara, kan sulandırıcı tedavisi devam etmekte olan kişilere uygulanamaz. 

  Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  saç mezoterapisi nasıl uygulanır

  Son derece yaygın bir tedavi olan saç mezoterapisinde her enjeksiyon birkaç yararlı maddenin karışımı olup bir şırıngada 2 ile 6 aktif bileşenin karıştırılması mümkündür. Özellikle B grubu vitaminler oldukça faydalı olup saçın büyümesinde ve restorasyonunda önemli rol oynarlar. Mezoterapide kullanılan diğer bileşenlerden olan bakır ve çinko saç yapısının güçsüzlüğünü önleme özelliğine sahiptir. Genelde kalıtsal saç dökülmesinde kullanılırlar. Hyaluronik asit saç büyümesini hızlandırmakta olup ampullerin beslenmesinden sorumludur. Saçın temeli olan aminoasitler keratin liflerinin oluşumuna katkı sağlarlar. Büyüme faktörleri kafa derisine kan akışını normalleştirmesinin yanı sıra saç köklerini güçlendirip saçların yoğunlaşmasını sağlar. Koenzimler ise saçın yapısını iyileştirmede etkilidir. Minoksidil etken maddesi, saç dökülmesi ile mücadele eden etkili araçlardan biri olsa da çok toksik olduğu ve olumsuz reaksiyonlara neden olabildiği için karışımda bulunması tercih edilmez.

  Hastanın isteğine ve doktorun görüşüne bağlı olarak anestezik spreyler kullanılması söz konusu olabilir. Uygulama saç derisi yumuşatılıp derinin kanatılarak kan atılması ve hasta için uygun olan kokteylin saç derisine enjekte edilmesiyle tamamlanır. İlaç doğrudan saç köklerine ulaştığı için hızlı bir sonuç alınması mümkündür. Enjeksiyon yapılan bölgede kan dolaşımının hızlandırılmasını, saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin ve minerallerin doğrudan saç köküne ulaştırılmasını sağlayan bu yöntem ağrısızdır. İlk uygulamadan yaklaşık bir ay sonra etki görülmeye başlanır. Seanslar 20-25 dakika sürmekte olup saç mezoterapisinden elde edilen sonucun kalıcı olması içi 3 aylık süre içerisinde her ay en az bir kez uygulama yapılması tavsiye edilir.

  Saç mezoterapisi, saç dökülmesi ve saçlarda azalma şikayeti bulunan kişilere uygulanabilecek ideal yöntemlerdendir. Saç mezoterapisi uygulamasına başlanmadan önce; kişinin saç yapısı araştırılıp analiz edilir. Böylece saçtaki yıpranmanın boyutu belirlenir. Saç mezoterapisi seansları çoğunlukla on günde bir olacak şekilde planlanmakla birlikte kişi özelinde saçın durumuna ve doktorun değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir. Saç mezoterapisinin etkileri genellikle 3-4 seans sonrasında görülmeye başlamakla birlikte 8 seansa kadar uygulama gerçekleştirilebilir.

   

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Google Yorumları 

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

   

  Çiğdem Han Tosunoğlu
  Çiğdem Han Tosunoğlu
  2023-11-01
  İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
  Lokman Demir
  Lokman Demir
  2023-10-24
  Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
  Seher Ates Dundar
  Seher Ates Dundar
  2023-10-24
  Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
  Filiz Ayaz
  Filiz Ayaz
  2023-10-24
  Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
  tuğba tavalı
  tuğba tavalı
  2023-10-20
  Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
  Özlem Karakuş
  Özlem Karakuş
  2023-10-20
  Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
  Some S
  Some S
  2023-10-06
  Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
  Aytül Büyüker
  Aytül Büyüker
  2023-09-30
  Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
  hülya özer
  hülya özer
  2023-09-30
  Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?