H-100 Gençlik Aşısı

H-100 Gençlik Aşısı

H-100 gençlik aşısı son zamanların en trend medikal estetik tedavi prosedürlerinden biridir. En yeni ve en başarılı cilt gençleştirme kokteyllerinden biri olarak kabul edilen H-100 gençlik aşısı, diğer gençleştirme tedavilerine göre çok daha zengin bir içeriğe sahip olması nedeniyle giderek daha popüler bir hale gelmektedir.

Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde pek çok kişi rutin cilt bakımını ihmal etmekte ya da unutmaktadır. Bundan kaynaklanabilecek zararın minimize edilmesinde H-100 aşısının kullanılması son derece önemli bir avantaj haline gelebilmektedir. H-100 aşısı içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde son derece etkili bir uygulama olma özelliğini taşır. Hyalüronik asitle birlikte cildin ihtiyaç duyduğu antioksidan mannitolu da içermesi nedeniyle son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Günümüzde kullanılmakta olan pek çok alternatif gençleştirme tedavisi olsa da H-100 gençlik aşısı içeriğindeki hyalüronik asit ve mannitol ile diğer gençleştirme tedavilerinden birkaç adım öndedir. Bu sayede H-100 gençlik aşısıyla cilt dokularının ömrünün uzaması sağlanır ve ödem sökücü etkisi de vardır. H-100 gençlik aşısının içeriğini oluşturan kokteylde mineraller, peptitler ve aminoasitler gibi diğer yapı taşları da yer alır. 

 

h 100 gençlik aşısı

H-100 gençlik aşısı sarkmış kırışmış, deforme olmuş, nemini kaybetmiş ve zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırmada oldukça etkilidir. Aynı zamanda cildin yaş almaya bağlı olarak artık sentezleyemediği peptit, vitamin, mineral ve aminoasit gibi yapı taşlarını cildin altına hazır olarak verir. Cildin tüm ihtiyaçlarını giderip; canlı, elastik ve genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.

H-100 Gençlik Aşısı Nedir?

                                   

H100 aşısı olarak da bilinen gençlik aşısı yaş almaya ve genetik faktörlere bağlı olarak kişilerin ciltlerinde oluşan sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan medikal bir prosedürdür. Zaman içerisinde aşırı kolajen kaybına uğrayıp sarkan ve gevşeyen cilt H-100 gençlik aşısı sayesinde parlak ve nemli bir görünüme kavuşturulabilir. H-100 gençlik aşısı ile yeni kolajen üretimi tetiklendiği için cildin tedavi edilmesi ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması da mümkündür.

H100 gençlik aşısının içeriğinde alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir madde yoktur. Uygulamanın ardından, cilt yapılanmaya, hacim, parlaklık ve canlılık kazanmaya başlasa da H100 gençlik aşısının etkilerinin gözle görülür bir hal alması için yaklaşık 15 günlük bir süre geçmesi gerekir.

H-100 Gençlik Aşısı Kullanım Alanları Nelerdir?

H-100 gençlik aşısının uygulanabileceği bölgeler arasında boyun, dekolte, yüz, gıdı ve el üzeri sayılabilir. Cildin elastikiyet kaybı, yaşlanma belirtileri, tedavi ihtiyacı ve tedaviden beklentisi her kişi özelinde farklıdır. Bu nedenle  uygulamadan önce hastanın ihtiyaçlarını belirlenir ve tedavi seansları kişiye özel olarak düzenlenir. Tedavi süresi olarak genç ciltlerde genellikle 2 ya da 3 hafta arayla 2 seans yeterli gelmektedir. Orta yaştaki ciltlerde 2 ya da 3 hafta arayla 2 ya da 3 seans, yıpranmış ve yaşlanmış ciltler için ortalama 3 ya da 5 seans gerekir. Seans aralıklarının 1 ya da 2 hafta olması ideal olarak kabul edilir.

h 100 gençlik aşısı nedir

H-100 Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

H100 gençlik aşısı uygulaması için herhangi bir yaş sınırı yoktur. H100 gençlik aşısı, cildinin daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasını isteyen tüm kadınlara ve erkeklere uygulanabilse de genellikle 30 yaş üzerindeki kişiler tarafından daha sık başvurulan bir yöntemdir. Bunun nedeni insanlarda ciltteki nem kaybının çoğunlukla 30’lu yaşlardan sonra artmasıdır. Bu yaştan sonra ortaya çıkan ince kırışıklıkların tedavisinde H100 gençlik aşısı uygulaması  son derece etkili bir yöntem olarak kabul edilir.

H-100 Faydaları Nelerdir?

  H-100 gençlik aşısı, Hyalüronik asitin aktivasyonunu devam ettirip dokudaki ömrünü uzatır. Yıllar içerisinde ciltte oluşan kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin de açılmasını sağlar. Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır. Derinin daha diri görünmesine ve sıkılaşmasına katkıda bulunur. Deri altında bulunan kas dokusunu destekler ve deri sarkmalarını azaltır.

  Cildin elastikiyetinin artmasında önemli bir rol oynayan H-100 gençlik aşısı aynı zamanda cildin su tutmasını sağlar, nem oranını artırır ve dokuları onarır. Hyaluronik asidin ciltteki ömrünü uzatması sayesinde cildin biyolojik onarım sürecinin hızlanmasına da katkıda bulunur. H-100 gençlik aşısı içeriğindeki   hyaluronik asit sayesinde cildin nem kapasitesinin artmasında ve cildin elastikiyet kazanmasında rol oynar. Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olarak mimiklerden kaynaklanan cilt kırışıklıklarının açılmasında da oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

  H-100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

  H-100 aşısı uygulanmasına başlanmadan önce aşının yapılacağı bölge temizlenir ve lokal anestezi kremi sürülür. Anestetik krem 30 dakika streç altında bekletildikten sonra cilt kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte işleminin tamamlandıktan sonra H-100 aşısı uygulamanın yapılacağı tüm bölgeye deri içerisine birer cm arayla enjekte edilerek uygulanır.  H-100 gençlik aşısı uygulaması esnasında çok ince iğneler kullanılır. Hem iğnelerin çok ince olduğu hem de işlemden önce anestezi uygulandığı için ağrı ve acı en alt seviyede hissedilir.

  H-100 gençlik aşısının içeriğindeki mannitol bilinen en etkili antioksidanlardan biri olmasının yanı sıra ödem söktürücü etkisi de vardır. Hyaluronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalması da faydalarından biridir. Hyaluronik asit ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlayarak cildin nem oranını yükseltir ve cildin elastikiyetinin artırılmasını sağlar. Hexapeptide-8 büyüme faktörü olup cildin yorgunluğunun göstergesi olan mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. Pro kolajen peptit de zamana bağlı olarak ciltte oluşan mimik çizgileriyle kırışıklıkların açılmasına katkıda bulunan bir büyüme faktörüdür. Dmae %3.5 cilt altı doku kaslarını desteklemesinin yanı sıra antioksidan etkiye sahiptir. Ciltteki sıkılaşmanın artmasına ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Pentapeptide-18 cilt kaslarının kasılma oranını düşürerek kırışıklıkların azalmasına katkıda bulunur. B1 ve B6 vitaminleri antioksidan etkilidir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatırlar. Organik Silica cilt tonunun düzelmesine katkıda bulunan kolajenin ve elastik fibrillerin artışını sağlar. 

  h-100 aşısı nasıl uygulanır

  H-100 gençlik aşısının içeriğinde, ciltteki hücrelerin yenilenmesini artırma özelliğine sahip birçok farklı aminoasit de yer alır.  H-100 gençlik aşısında bulunan aminoasitler; L-Arginine, L-Merhionine, INC, Glycine, Tyrosine, Leucine ve Alanine’dir. Söz konusu aminoasitlerin; kolajen üretimini artırma, cilt pigmentasyonunda hızlı bir ışıldama etkisi oluşturma, immün sistemini destekleyip hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırma, cilt ve kas dokusundaki bozulmaları yavaşlatma, tende pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine katkı sağlama gibi pek çok faydası vardır.

  H-100 gençlik aşısı uygulamasından sonra ilk 24 saat spor yapılmamalıdır. Aynı zamanda spordan, sauna ve hamam kullanımından kaçınılmalıdır. Doğrudan güneşe maruz kalınmamalı, doktor tarafından verilen güneş koruyucu ürünler dışında başka güneş koruyucular kullanılmamalıdır. Uygulamadan sonra bol bol su içilmeli, yüzüstü yatmaktan kaçınılmalıdır. Uygulama bölgesine sert masajlar uygulanılmaması eğer alkol ve sigara kullanımı söz konusuysa tercihen bırakılmalı, bırakılamadığı durumlarda mümkün olduğunca azaltılmaya çalışılmalıdır.

   

  H-100 Gençlik Aşısı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  H-100 Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

  H100 gençlik aşısının 3 ila 4 gün arasında etkisi görülmeye başlar.

  H-100 Aşısı Kaç Yaşında Yapılır?

  Ciltte nem kaybı, ince kırışıklıkları, sarkması ve matlık olan kişilere yapılması tercih edilir. Cildin kaybettiği nemi ve parlaklığı geri verir. 20’li yaşların sonu, 30’lu yaşların başında yapılabilir.

  H-100 Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

  Cildin nem tutma kapasitesini arttırır. İnce kırışıklıkları açar. Cildin daha parlak ve canlı görülmesini sağlar. Lifting, yani yüzü yukarı doğru çekme etkisi yapar.

  H-100 Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanmaktadır?

  İki hafta arayla 3 seans uygulanır. Etkinliği 8-10 ay sürer.

  H-100 Gençlik Aşısı Fiyatları Nasıl Belirlenir? H-100 Gençlik Aşısı Ne Kadar?

  H100 gençlik aşısı seans ücreti ortalama 2000 – 2500 TL’dir.

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?