H-100 Gençlik Aşısı

H-100 Gençlik Aşısı

H-100 gençlik aşısı son zamanların en trend medikal estetik tedavi prosedürlerinden biridir. En yeni ve en başarılı cilt gençleştirme kokteyllerinden biri olarak kabul edilen H-100 gençlik aşısı, diğer gençleştirme tedavilerine göre çok daha zengin bir içeriğe sahip olması nedeniyle giderek daha popüler bir hale gelmektedir.

Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde pek çok kişi rutin cilt bakımını ihmal etmekte ya da unutmaktadır. Bundan kaynaklanabilecek zararın minimize edilmesinde H-100 aşısının kullanılması son derece önemli bir avantaj haline gelebilmektedir. H-100 aşısı içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde son derece etkili bir uygulama olma özelliğini taşır. Hyalüronik asitle birlikte cildin ihtiyaç duyduğu antioksidan mannitolu da içermesi nedeniyle son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Günümüzde kullanılmakta olan pek çok alternatif gençleştirme tedavisi olsa da H-100 gençlik aşısı içeriğindeki hyalüronik asit ve mannitol ile diğer gençleştirme tedavilerinden birkaç adım öndedir. Bu sayede H-100 gençlik aşısıyla cilt dokularının ömrünün uzaması sağlanır ve ödem sökücü etkisi de vardır. H-100 gençlik aşısının içeriğini oluşturan kokteylde mineraller, peptitler ve aminoasitler gibi diğer yapı taşları da yer alır. 

 

h 100 gençlik aşısı

H-100 gençlik aşısı sarkmış kırışmış, deforme olmuş, nemini kaybetmiş ve zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırmada oldukça etkilidir. Aynı zamanda cildin yaş almaya bağlı olarak artık sentezleyemediği peptit, vitamin, mineral ve aminoasit gibi yapı taşlarını cildin altına hazır olarak verir. Cildin tüm ihtiyaçlarını giderip; canlı, elastik ve genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.

H-100 Gençlik Aşısı Nedir?

                                   

H100 aşısı olarak da bilinen gençlik aşısı yaş almaya ve genetik faktörlere bağlı olarak kişilerin ciltlerinde oluşan sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan medikal bir prosedürdür. Zaman içerisinde aşırı kolajen kaybına uğrayıp sarkan ve gevşeyen cilt H-100 gençlik aşısı sayesinde parlak ve nemli bir görünüme kavuşturulabilir. H-100 gençlik aşısı ile yeni kolajen üretimi tetiklendiği için cildin tedavi edilmesi ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması da mümkündür.

H100 gençlik aşısının içeriğinde alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir madde yoktur. Uygulamanın ardından, cilt yapılanmaya, hacim, parlaklık ve canlılık kazanmaya başlasa da H100 gençlik aşısının etkilerinin gözle görülür bir hal alması için yaklaşık 15 günlük bir süre geçmesi gerekir.

H-100 Gençlik Aşısı Kullanım Alanları Nelerdir?

H-100 gençlik aşısının uygulanabileceği bölgeler arasında boyun, dekolte, yüz, gıdı ve el üzeri sayılabilir. Cildin elastikiyet kaybı, yaşlanma belirtileri, tedavi ihtiyacı ve tedaviden beklentisi her kişi özelinde farklıdır. Bu nedenle  uygulamadan önce hastanın ihtiyaçlarını belirlenir ve tedavi seansları kişiye özel olarak düzenlenir. Tedavi süresi olarak genç ciltlerde genellikle 2 ya da 3 hafta arayla 2 seans yeterli gelmektedir. Orta yaştaki ciltlerde 2 ya da 3 hafta arayla 2 ya da 3 seans, yıpranmış ve yaşlanmış ciltler için ortalama 3 ya da 5 seans gerekir. Seans aralıklarının 1 ya da 2 hafta olması ideal olarak kabul edilir.

h 100 gençlik aşısı nedir

H-100 Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

H100 gençlik aşısı uygulaması için herhangi bir yaş sınırı yoktur. H100 gençlik aşısı, cildinin daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasını isteyen tüm kadınlara ve erkeklere uygulanabilse de genellikle 30 yaş üzerindeki kişiler tarafından daha sık başvurulan bir yöntemdir. Bunun nedeni insanlarda ciltteki nem kaybının çoğunlukla 30’lu yaşlardan sonra artmasıdır. Bu yaştan sonra ortaya çıkan ince kırışıklıkların tedavisinde H100 gençlik aşısı uygulaması  son derece etkili bir yöntem olarak kabul edilir.

H-100 Faydaları Nelerdir?

  H-100 gençlik aşısı, Hyalüronik asitin aktivasyonunu devam ettirip dokudaki ömrünü uzatır. Yıllar içerisinde ciltte oluşan kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin de açılmasını sağlar. Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır. Derinin daha diri görünmesine ve sıkılaşmasına katkıda bulunur. Deri altında bulunan kas dokusunu destekler ve deri sarkmalarını azaltır.

  Cildin elastikiyetinin artmasında önemli bir rol oynayan H-100 gençlik aşısı aynı zamanda cildin su tutmasını sağlar, nem oranını artırır ve dokuları onarır. Hyaluronik asidin ciltteki ömrünü uzatması sayesinde cildin biyolojik onarım sürecinin hızlanmasına da katkıda bulunur. H-100 gençlik aşısı içeriğindeki   hyaluronik asit sayesinde cildin nem kapasitesinin artmasında ve cildin elastikiyet kazanmasında rol oynar. Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olarak mimiklerden kaynaklanan cilt kırışıklıklarının açılmasında da oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

  H-100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

  H-100 aşısı uygulanmasına başlanmadan önce aşının yapılacağı bölge temizlenir ve lokal anestezi kremi sürülür. Anestetik krem 30 dakika streç altında bekletildikten sonra cilt kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte işleminin tamamlandıktan sonra H-100 aşısı uygulamanın yapılacağı tüm bölgeye deri içerisine birer cm arayla enjekte edilerek uygulanır.  H-100 gençlik aşısı uygulaması esnasında çok ince iğneler kullanılır. Hem iğnelerin çok ince olduğu hem de işlemden önce anestezi uygulandığı için ağrı ve acı en alt seviyede hissedilir.

  H-100 gençlik aşısının içeriğindeki mannitol bilinen en etkili antioksidanlardan biri olmasının yanı sıra ödem söktürücü etkisi de vardır. Hyaluronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalması da faydalarından biridir. Hyaluronik asit ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlayarak cildin nem oranını yükseltir ve cildin elastikiyetinin artırılmasını sağlar. Hexapeptide-8 büyüme faktörü olup cildin yorgunluğunun göstergesi olan mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. Pro kolajen peptit de zamana bağlı olarak ciltte oluşan mimik çizgileriyle kırışıklıkların açılmasına katkıda bulunan bir büyüme faktörüdür. Dmae %3.5 cilt altı doku kaslarını desteklemesinin yanı sıra antioksidan etkiye sahiptir. Ciltteki sıkılaşmanın artmasına ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Pentapeptide-18 cilt kaslarının kasılma oranını düşürerek kırışıklıkların azalmasına katkıda bulunur. B1 ve B6 vitaminleri antioksidan etkilidir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatırlar. Organik Silica cilt tonunun düzelmesine katkıda bulunan kolajenin ve elastik fibrillerin artışını sağlar. 

  h-100 aşısı nasıl uygulanır

  H-100 gençlik aşısının içeriğinde, ciltteki hücrelerin yenilenmesini artırma özelliğine sahip birçok farklı aminoasit de yer alır.  H-100 gençlik aşısında bulunan aminoasitler; L-Arginine, L-Merhionine, INC, Glycine, Tyrosine, Leucine ve Alanine’dir. Söz konusu aminoasitlerin; kolajen üretimini artırma, cilt pigmentasyonunda hızlı bir ışıldama etkisi oluşturma, immün sistemini destekleyip hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırma, cilt ve kas dokusundaki bozulmaları yavaşlatma, tende pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine katkı sağlama gibi pek çok faydası vardır.

  H-100 gençlik aşısı uygulamasından sonra ilk 24 saat spor yapılmamalıdır. Aynı zamanda spordan, sauna ve hamam kullanımından kaçınılmalıdır. Doğrudan güneşe maruz kalınmamalı, doktor tarafından verilen güneş koruyucu ürünler dışında başka güneş koruyucular kullanılmamalıdır. Uygulamadan sonra bol bol su içilmeli, yüzüstü yatmaktan kaçınılmalıdır. Uygulama bölgesine sert masajlar uygulanılmaması eğer alkol ve sigara kullanımı söz konusuysa tercihen bırakılmalı, bırakılamadığı durumlarda mümkün olduğunca azaltılmaya çalışılmalıdır.

   

   

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Google Yorumları 

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

   

  Çiğdem Han Tosunoğlu
  Çiğdem Han Tosunoğlu
  2023-11-01
  İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
  Lokman Demir
  Lokman Demir
  2023-10-24
  Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
  Seher Ates Dundar
  Seher Ates Dundar
  2023-10-24
  Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
  Filiz Ayaz
  Filiz Ayaz
  2023-10-24
  Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
  tuğba tavalı
  tuğba tavalı
  2023-10-20
  Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
  Özlem Karakuş
  Özlem Karakuş
  2023-10-20
  Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
  Some S
  Some S
  2023-10-06
  Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
  Aytül Büyüker
  Aytül Büyüker
  2023-09-30
  Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
  hülya özer
  hülya özer
  2023-09-30
  Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

  Post a comment

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?