Göz Altı Mezoterapisi

Göz Altı Mezoterapisi

göz altı mezoterapisi

Göz Altı Mezoterapisi Nedir?

Göz çevresi ince ve hassas bir cilt yapısına sahiptir. Bu nedenle, yaşlanma belirtileri öncelikli olarak göz çevresinde ortaya çıkar. Göz çevresindeki kozmetik sorunlar; çevresel faktörlerden, yaş almadan, yaşam tarzı alışkanlıklarından ve cilt bakımı süreçlerinin ihmal edilmesinden kaynaklanabilir. Göz altı mezoterapisi, göz çevresinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan problemlerin minimize edilmesi amacıyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür.

Göz altı mezoterapisi; göz çevresindeki problemleri azaltmak, göz çevresi cildini canlandırmak, göz altı morluklarını ve yaşlanma belirtilerini hafifletmek için çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler, hyaluronik asit ve antioksidan çeşitlerinden oluşan kokteyllerin cilt altına mikro enjeksiyon yöntemiyle verilmesi yoluyla uygulanır.

Göz Altı Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Göz altı mezoterapisi kesi ya da genel anestezi gerektirmeyen bir medikal estetik prosedürdür. Göz altı mezoterapisinin uygulanması için hastanın detaylı olarak muayene edilmesi ve doktor tarafından prosedüre uygun olduğu kararının verilmesi gerekir. Göz altı mezoterapisi için uygun bulunan hastanın cilt yapısı, göz altı bölgesinin durumu ve ihtiyaçları belirlenir. Daha sonra prosedür planlanır ve göz çevresi bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. İstenen uyuşma etkisi sağlanınca tedavi aşamasına geçilir ve enjeksiyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

Göz altı mezoterapisi ince ve küçük iğneler kullanılarak yapılır. Kişi özelinde ihtiyaçlara uygun olarak hazırlanan kokteyl 2 ila 3 cm’lik aralıklarla cilt altına enjekte edilir. Enjekte edilen özel formül, kısa süre içerisinde sorunlu bölgelere ulaşır. Bölgedeki kolajen ve elastin üretimini tetikler.

Göz Altı Mezoterapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Göz altı mezoterapisi farklı amaçlara yönelik olarak uygulanabilen bir medikal estetik prosedür olma özelliğine sahiptir.

– Göz altı çevresinde kırışıklıklar olan kişilere,
– Göz altında torbalar bulunan kişilere,
– Göz çevresinde morluklar olan kişilere,
– Göz çevresinde halka şekli beliren kişilere,
– Göz çevresinde yorgun bir görünüm bulunan kişilere,
– Göz çevresinde kararma ve renk değişikliği olan kişilere göz altı mezoterapisi uygulanabilir.

Göz altı mezoterapisi yapılacak olan kişilerin karşılaması gereken şartlar aşağıda sıralanmıştır:

– 18 yaşının üzerinde olunması
– Hamilelik ve emzirme sürecinde bulunulmaması
– Göz altı mezoterapisinde kullanılan kokteylin içindeki bileşenlere karşı alerjik reaksiyon gösterilmemesi
– Göz altı bölgesinde enfeksiyon ya da farklı sağlık sorunları yaşanmaması
Göz altında koyu renkli morluklar bulunan kişiler, cilt altına enjekte edilen kokteyldeki maddelerin cilt rengini açıcı etkisinden dolayı göz altı mezoterapisini tercih edebilir. Göz altı bölgesinde şişlikler ya da torbalar olması durumunda göz altı mezoterapisi uygulanarak cilt altı sıvı birikiminin azaltılması sağlanabilir.

Yaşlanmayla birlikte ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Ayrıca ciltte ton düzensizlikleri ya da renk farklılıkları görülebilir. Göz altı mezoterapisi sayesinde cilde daha genç ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılabilir. Cilt tonunun daha homojen bir hale gelmesi sağlanabilir.

Cilt elastikiyetinin azalmasına bağlı olarak ciltte sarkmalar ve gevşemeler oluşabilir. Göz altı mezoterapisi cilt sıkılığını artırarak bu durumu ortadan kaldırabilir. Göz altı mezoterapisi kapsamında cilde enjekte edilen besleyici maddeler, cildi daha iyi besleyerek ve nemlendirerek cildin genel görünümünün iyileşmesine yardımcı olabilir.

Göz Altı Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Göz altı mezoterapisinin kaç seans uygulanacağı; tedavi edilmek istenen cilt sorununun derecesine, elde edilmek istenen sonuçlara, cildin ihtiyaçlarına ve tedaviye verdiği yanıta bağlı olarak kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte göz altı mezoterapisinin genellikle 4 ila 6 seans şeklinde uygulanması önerilir. Diğer yandan göz altı mezoterapisi 2 seans ya da 10 seans şeklinde uygulanabilir. Burada belirleyici olan hasta özelinde doktorun verdiği karardır.

Hafif düzeydeki cilt sorunları için genellikle tek seans yeterli olabilirken orta dereceli cilt sorunlarında 4 ila 6 seans tercih edilebilir. Daha ciddi düzeydeki cilt sorunları için ise 8 ila 10 seans ya da daha fazlasına ihtiyaç duyulabilir. Göz altı mezoterapisi seansları genellikle 2 ila 4 hastalık aralarla uygulanır. Sağlanan faydanın devamlılığı için 4 ila 6 ayda bir hatırlatma seansı yapılması gündeme gelebilir.

göz altı mezoterapisi

Göz Altı Mezoterapisini Kimler Tercih Edebilir?

Göz altı problemleri son derece yaygın görülür ve estetik kaygılara neden olabilir. Göz altı mezoterapisi son derece faydalı ve etkili bir medikal estetik prosedürdür. Farklı yaş gruplarındaki kadın ve erkeklerin karşı karşıya kaldığı göz altı bölgesi koyulukları, kırışıklıklar, torbalanmalar ve çizgilerin tedavisi için göz altı mezoterapisine başvurulabilir.

Göz altı mezoterapisi temel olarak göz altı bölgesinde yaşanan cilt problemlerinin iyileştirilmesini ve cildin gençleştirilmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Göz altı mezoterapisi aşağıda sıralanmış durumları yaşayan kişiler için uygun bir tedavi yöntemi olabilir.

– Uykusuzluk, stres, yaşlanma ve genetik etkenlere bağlı olarak göz altı morlukları ortaya çıkabilir. Göz altı mezoterapisi, göz altı morluklarının görünümünü azaltmak için tercih edilebilir.
– Yaşlanma ve genetik etkenlere bağlı olarak göz altı bölgesinde şişlik ve torba görünümü oluşabilir. Bu tür şişlikleri ve torbalanmaları azaltmak için göz altı mezoterapisi yapılabilir.
– Yaşlanmaya bağlı olarak göz altı bölgesinde cilt sıkılığı ve elastikiyet kaybı yaşanabilir. Cilt sıkılığını artırıp elastikiyetini geri kazandırmak için göz altı mezoterapisi yapılabilir.
– Göz altı mezoterapisi göz altı bölgesindeki ince kırışıklık görünümünü azaltma amacıyla uygulanabilir.
– Göz altı bölgesini gençleştirmek ve bu bölgede daha canlı bir görünüm elde etmek için gözaltı mezoterapisine başvurulması gündeme gelebilir.

Göz Altı Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz altı mezoterapisinden sonra kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Hafif düzeyde kızarıklık ve şişlik, göz altı mezoterapisinin geçici yan etkileri arasında sayılabilir. Göz altı derisi çok hassas bir yapıya sahip olduğundan ince uçlu iğnelerle yapılan enjeksiyon sonrası bu tür komplikasyonlar gelişmesi olağan bir durumdur.

Göz altı mezoterapisinden sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar aşağıda belirtilmiştir:

– Göz altı mezoterapisinden sonra güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır.
– Göz altı mezoterapisi seansından sonraki ilk gün göz makyajı yapılmamalıdır.
– Uygulama bölgesine temas edilmemeli ve bölge ovulmamalıdır.
– İlk 24 saat süre boyunca göz altlarına aşırı sıcak su temas ettirilmemelidir.
– Göz altı mezoterapisi yapılan gün hamam ve sauna gibi ortamlarda bulunulmamalıdır.

Göz Altı Mezoterapisi Sonrası Görülen Değişiklikler Nelerdir?

Göz altı mezoterapisi, göz altında ve göz çevresinde ortaya çıkan sorunları gidermeye yardımcı olur. Göz altı mezoterapisi kişi özelinde planlandığı, alannıda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde etkili sonuçlar almak mümkündür. Göz altı mezoterapisi sonrası görülen değişiklikler aşağıda sıralanmıştır:

– Ortalama 6 ila 8 seans arasında gerçekleştirilen göz altı mezoterapisi prosedürünün etkileri genellikle 3. seanstan sonra görülmeye başlar.
– Göz altı bölgesinde oluşan morarmalar ve torbalar ile halka görünümü zaman içinde azalmaya başlar.
– Göz altındaki deri elastikiyeti kaybettiğinde sarkmalar oluşabilir. Genellikle 5.seanstan itibaren kolajen üretiminin etkisiyle cilt gergin bir hal alır. Sonuç itibarıyla kişinin yorgun, bezgin ve daha yaşlı görünmesine neden olan durum ortadan kalkar.
– Çeşitli nedenlere bağlı olarak göz çevresinde meydana gelen renk değişiklikleri giderilerek cilt tonu eşitlenir.
– Göz altı mezoterapisi botoks enjeksiyonuyla kombine edildiği takdirde ilk seanstan itibaren kırışıklıklar büyük ölçüde giderilebilir.
– Aynı şekilde göz altı mezoterapisinden sonra gözle görülür bir gençleşme etkisi elde edilebilir, daha canlı bir görünüme erişilebilir.

Göz Altı Mezoterapisi Kalıcı mıdır?

Göz altı mezoterapisi tedavisi kapsamında gerçekleştirilen ilk seansla birlikte gözle görülür değişimler elde edilebilir. Uygulamanın kalıcılığı kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Göz altı mezoterapisinin sağladığı etkiler genellikle 1 yıl süreyle kalınlığını korur. Bu sürenin ardından mezoterapi etkisinin giderek azalması söz konusu olabilir. Diğer yandan göz altı mezoterapisi hastanın talep etmesi ve doktorun onaylaması durumunda tekrarlanabilir.

Göz Altı Mezoterapisi Fiyatları

Göz altı mezoterapisi, göz altı bölgesinde cilt altına özel bir karışımın enjekte edilmesi yoluyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Göz altı mezoterapisi uygulamalarının temel amacı, göz altı bölgesindeki cilt problemlerini tedavi etmek ve gençleştirmektir. Göz altı mezoterapisi fiyatları pek çok farklı faktöre bağlı olarak belirlenir ve bu faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Göz altı mezoterapisi tedavisinin uygulanacağı bölgenin genişliği, mevcut durumu, tedavi edilmek istenen sorunun derecesi, göz altı bölgesi cildinin ihtiyaçları, göz altı mezoterapisi tedavisinin kaç seans olarak uygulanacağı, kullanılan ürünlerin kalitesi, uygulamayı yapacak doktorun uzmanlığı ve deneyimi gibi faktörler göz altı mezoterapisi fiyatları belirlenirken değerlendirilir.

Çalışma Saatlerimiz

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–18:00
Salı 10:00–18:00
Çarşamba 10:00–18:00
Perşembe 10:00–18:00
Cuma 10:00–18:00
Cumartesi 10:00–18:00
Pazar Kapalı

Göz Altı Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Botoks ve göz altı mezoterapisi, farklı amaçlarla uygulanan ancak kombine edildiklerinde etkileyici sonuçlar sağlayan iki farklı uygulamadır. Botoks, enjekte edilen özel madde aracılığıyla kırışıklıkları azaltarak genç ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar. Öte yandan, göz altı mezoterapisi cildi yenileyerek canlılık ve parlaklık kazandırır. Botoks tek bir seansta tamamlanırken, mezoterapi cildin ihtiyacına göre birden fazla seansta uygulanır. Botoks kırışıklıkları hedef alırken, göz altı mezoterapisi cilt tonunu düzenlemeye yardımcı olur. Bu iki yöntem bir araya geldiğinde, cildin gençleşmesi ve canlanması konusunda etkileyici sonuçlar elde edilir.

Göz altı mezoterapisi, genellikle güvenli bir kozmetik müdahale olsa da, her tıbbi veya kozmetik işlemde olduğu gibi bazı potansiyel riskleri ve yan etkileri vardır. Morarma, şişlik ve hassasiyet gibi yan etkiler kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca; uygulamayı yapan doktorun deneyimine ve uzmanlığına, kullanılan malzemelerin kalitesine ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir.

 

Göz altı mezoterapisinin uygulama bölgesinde kızarıklık, morarma ve şişlik gibi bazı yan etkileri bulunur. Bunun yanı sıra nadir olmakla birlikte göz altı mezoterapisinde enjekte edilen bileşenlere karşı alerjik reaksiyon gelişebilir. Göz altı mezoterapisinin uzman ve deneyimli doktorlar tarafından, kaliteli malzemeler ve doğru teknikler kullanılarak uygulanması olası bir yan etki gelişmesi riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca uygulama sonrası doktorun önerilerine uymak da geçici yan etkiler ortadan kalkana kadar hastanın konforunu optimize edebilir.

Göz altı mezoterapisi, özel içeriğiyle göz çevresini gençleştirmeyi, göz altı morluklarını ve halkalanmayı gidermeyi hedefleyen bir medikal estetik prosedürdür. Göz altı çevresindeki sorunlu bölgelere enjekte edilecek özel karışımın içerisinde; çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler, hyaluronik asit ve diğer bileşenler bulunur. Söz konusu karışım ihtiyaçlara bağlı olarak hasta özelinde hazırlanır, bu sayede etkili sonuçlar elde edilebilir.

Göz altı mezoterapisi; göz çevresinde oluşan kırışıklıkların, morarmaların, torbaların, göz çevresindeki koyu renkli halkalanmaların, göz çevresindeki renk değişikliklerinin ve kararmaların gidermesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda göz çevresindeki yorgun görünümü gidermek için de göz altı mezoterapisi prosedüründen faydalanılabilir. Enjekte edilen karışımın içindeki özel bileşenler sayesinde göz altı mezoterapisi hızlı bir şekilde etki eder ve cilt yenilenmesini destekler.

Göz çevresinde en sık görülen problemlerin başında gözaltı torbaları, gözaltı morlukları, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumu gelir. Gözaltı torbaları çoğunlukla uykusuzluk, yaşlanma ve genetik etkenlerden kaynaklanır. Göz torbalarının belirginleşmesi yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olabilir. Yaşlanma süreciyle birlikte beliren çizgiler ve kırışıklıklar, güneş ışığının zararlı etkilerinden ve cilt elastikiyetinin kaybından etkilenebilir.

Göz çevresi problemleri pek çok unsura bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunların başında genetik faktörler gelir. Aynı zamanda çevresel etkenler ve yaşam tarzı alışkanlıkları gibi faktörlerde göz çevresi problemlerinin oluşmasına neden olabilir. Alkol ve sigara kulanımı, yetersiz uyku, aşırı stres, yaş alma, aşırı düzeyde bilgisayar, televizyon ve cep telefonu ışığına maruz kalmak, kalitesiz ve cilde zarar verebilecek makyaj malzemelerini kullanmak, gözlük kullanımını reddetmek, lens ya da lazer tedavilerinden kaçınmak gibi nedenlere bağlı olarak göz çevresi problemleri oluşabilir.

Google Yorumları 

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

 

Çiğdem Han Tosunoğlu
Çiğdem Han Tosunoğlu
2023-11-01
İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
Lokman Demir
Lokman Demir
2023-10-24
Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
Seher Ates Dundar
Seher Ates Dundar
2023-10-24
Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
Filiz Ayaz
Filiz Ayaz
2023-10-24
Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
tuğba tavalı
tuğba tavalı
2023-10-20
Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
Özlem Karakuş
Özlem Karakuş
2023-10-20
Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
Some S
Some S
2023-10-06
Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
Aytül Büyüker
Aytül Büyüker
2023-09-30
Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
hülya özer
hülya özer
2023-09-30
Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?