Mezoterapi ve Lipoliz İle Zayıflama

Mezoterapi ve Lipoliz İle Zayıflama

Fazla kilo, selülit ve bölgesel yağlanma farklı yaş gruplarındaki kadınların en sık karşı karşıya kaldığı sorunlardandır. Uygulanan diyet ve egzersiz programlarına rağmen bu sorunların giderilmesi çoğu zaman mümkün olmaz. 

Günümüzde cihazlı ve cihazsız olarak farklı bölgesel incelme yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemlerin tamamı vücut şekillendirme amaçlı olup kilo kaybı hedeflenerek uygulanmaz. Bu tür yöntemler uygun boy ve kilo oranına sahip olmasına rağmen bölgesel yağ birikimi bulunan kişilerde etkilidir. Bölgesel incelme amacına yönelik olarak en sık uygulanan yöntemler arasında mezoterapi ve lipoliz bulunmaktadır. 

mezoterapi ve lipoliz ile zayıflama

Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi; hedeflenen tedaviye ve kişinin ihtiyaçlarına göre vitamin, mineral, aminoasit, enzim gibi maddelerden elde edilen karışımın mikroenjeksiyon yöntemiyle derinin orta tabakasına uygulandığı yöntemdir. Uygulama bölgesine mikroenjeksiyon yöntemiyle küçük miktarda karışım enjekte edilerek doğrudan problemli bölgeye ulaşılmış olur. Bu sayede sistemik bir etki oluşturulmadan problemin çözülür ve tedaviden maksimum düzeyde fayda sağlanabilir.

   

  Bölgesel incelme amacı ile uygulanan mezoterapi, enjeksiyon lipoliz olarak da bilinir. Bu prosedürde, yağ yakma özelliğine sahip olduğu bilinen safra asiti, soya lesitini, kafein, karnitin gibi belli maddeler özel oranlarda karıştırılıp yağ doku içerisine enjekte edilir. 

  Mezoterapi karın, kol, bel ve bacak bölgelerindeki bölgesel yağlanmaların giderilebilmesi için kullanılan alternatif bir tedavidir. Uygulama ile enjeksiyon bölgesindeki yağ dokusunun yıkılması sağlanır. Diyet ve egzersizle desteklendiği takdirde son derece başarılı sonuçlar alınması mümkündür.

  Lipoliz Nedir?

  Son yıllarda kullanılan etkili bir lokal zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemi olan lipoliz yönteminde  PPC (pphosphadytilcolin) maddesi deri altına enjekte edilmektedir. PPC soya fasulyesinden elde edilen bir madde olup adiposit denilen yağ hücrelerinin içerisindeki katı yağın çözünmesini sağlar. Akışkan-yağlı su solüsyonuna dönüştürerek yağ hücrelerinin parçalanıp vücuttan uzaklaştırılmasını daha kolay bir hale getirir. Lipidik bileşenler daha kolay bir şekilde hücre dışına çıkar, uzaklaştırılıp metabolize edilen yağların vücudun doğal lenfatik sistemiyle dışarı atılması sağlanır. Yağlar vücuttan doğal bir şekilde dışarı atıldığı için de uygulama bölgesinde gevşeme ve sarkma sorunu olabildiğince az oluşur.

  PPC kişinin vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli role sahip bir madde olma özelliğini taşır. PPC ve lesitin, safra kesesi tarafından üretilen safranın içerisinde bulunan maddeler olduğundan tedavinin bir yan etkisi olması söz konusu değildir. Çünkü bu halihazırda vücut tarafından gerçekleştirilen bir prosestir. Ancak lipoliz tedavisinde doğrudan hedeflene bölgedeki yağ dokusunun içerisine enjeksiyon yapılır. Buna bağlı olarak da yağ eritici etkisi hızlandırılmış olur.  Diğer bir deyişle lipoliz yönteminde yağların erimesi ve atılması aslında vücudun kendi doğal süreci içerisinde gerçekleştirilir. 

  Mezoterapi ve Lipoliz Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Mezoterapi aslında vücutta birçok farklı sorunun giderilmesini sağlayan son derece etkili ve pratik bir prosedürdür. Mezoterapi; bölgesel zayıflama, selülit, cilt gençleştirme, deri sarkması, leke tedavisi, deri çatlakları gibi farklı sorunların giderilmesine yönelik olarak uygulanabilir. 

  Lipoliz; yağlanmaya bağlı şekil bozukluklarının, jinekomastinin, selülitin, çene altındaki ve göz çevresindeki yağların giderilmesi amacıyla uygulanabilir. Cerrahi yöntemle yağ alınması işlemlerinden sonra meydana gelen şekil bozukluklarının ve selülite bağlı oluşan portakal kabuğu görünümünün giderilmesinde de lipoliz yönteminden yararlanılır. Erkeklerde ise lipoliz yöntemi genellikle sırt bölgesindeki yağ birikintilerinin giderilmesi için kullanılır. 

  mezoterapi ve lipoliz İle zayıflama nedir

  Mezoterapi ve Lipoliz İle Zayıflamak Mümkün mü?

  Mezoterapi ve lipoliz yöntemlerinin uygulanması sonucunda bölgesel zayıflama mümkündür. Bu yöntemlerin uygulanmasıyla bölgesel kilolardan kurtulmak ve daha fit bir vücuda erişmek söz konusu olmakla birlikte egzersiz ve diyetle desteklenmesi durumunda daha etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşılabilir.

  Yapılan uygulamaların etkisinin artırılması için kişiye uygun bir diyet ve günlük egzersiz programı uygulanmalıdır. Böylece uygulamaların sağladığı zayıflatıcı etki artırılabilir. 

  Tedavi Ne Zaman Sonuç Verir?

  Mezoterapi uygulamasının etkisi; kişinin yaşına, cilt tipine ve sorunun şiddetine göre değişmekle birlikte 2.ya da 3.seanstan sonra görülmeye başlar. 

  Lipoliz uygulamasında hastaların büyük kısmı ikinci seansın ardından vücutlarındaki değişikliği fark etmeye başlarlar. Vücut, lipoliz uygulamasında doğal yollarla çözülen yağ atıklarını her uygulamanın ardından kendi kendine sıfırlamakta olup sık uygulamalarda total yağ kaybı oluşabilir. Bu nedenle en doğru yöntem oluşan etkinin gözlemlenmesi ve 4-6 haftalık aralıklarla uygulama yapılmasıdır.

  Mezoterapi ve Lipoliz İle Zayıflamak Kimler İçin Uygundur?

  Mezoterapi ve lipoliz yöntemi bölgesel yağlanma sorunu olan, ideal kilosuna yakın olup dirençli yağ birikimleri bulunan, diyet ve egzersiz yapmakta olup kilo verme ve vücut şekillendirme sürecini desteklemek isteyen kişilere uygulanabilir.

  Mezoterapi ve lipoliz yöntemlerinin; gebelik ve emzirme sürecinde olan, daha önce felç geçiren, kanser, kan pıhtılaşması, diyabet hastalığı bulunan kişilerde ve ürtiker hastalarında uygulanması söz konusu değildir.

  mezoterapi ve lipoliz nasıl yapılır

  Mezoterapi ve Lipoliz Nasıl Yapılır?

  Bölgesel incelme amaçlı mezoterapi prosedüründe, ince uçlu iğneler kullanılarak bölgeye hazırlanmış olan karışım enjekte edilir. Küçük dozlarla uygulanan mineral ve vitamin destekli ilaçlar, derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşarak dolaşımın hızlanmasında etkin olur. Bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölgelerdeki yağlar, zaman içerisinde su toplayan ve sertleşen dokulara dönüşür. Mezoterapi yönteminin uygulanması esnasında bölgeye enjekte edilen yağ eritici ve dolaşım düzenleyici ilaç karışımları sayesinde bölgede bulunan yapısı bozulmuş yağ hücreleri parçalanarak lenfatik sistem canlandırılır. Yapısı bozulan yağ hücrelerinin yok olmasına bağlı olarak bölgesel incelme sağlanır. Aynı zamanda da sıkılaşma ve cilt gençleşmesi gerçekleşir. Bölgesel incelmeye yönelik mezoterapi uygulaması kişi özelinde farklılık gösterse de genellikle 8-12 seans yapılır. Haftada bir kez yapılan seansların süresi yaklaşık 30 dakikadır.

  Lipoliz prosedüründe; uygulama bölgesine soğutucu sprey uygulanarak hastanın acıyı en az seviyede hissetmesi sağlandıktan sonra çok ince uçlu enjektörler aracılığıyla PPC maddesi enjekte edilir. PPC maddesi bölgesel yağ fazlalığı olan bölgelere enjekte edilerek bu yağların eritilmesinin sağlanması hedeflenir. Bu prosedür ile vücutta doğal şekle benzer yağ yıkılışının fazlalaştırılması beklenir.

  Çalışma Saatlerimiz

  Günler Saatler
  Pazartesi 10:00–18:00
  Salı 10:00–18:00
  Çarşamba 10:00–18:00
  Perşembe 10:00–18:00
  Cuma 10:00–18:00
  Cumartesi 10:00–18:00
  Pazar Kapalı

  Google Yorumları 

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

   

  Çiğdem Han Tosunoğlu
  Çiğdem Han Tosunoğlu
  2023-11-01
  İstanbul’daki en iyi botoks vb. Uygulamaları yaptıracağınız yer. Uzun yıllardır tüm uygulamalardan çok Memnunum.
  Lokman Demir
  Lokman Demir
  2023-10-24
  Şafak Hocamı uzun yıllardır tanırım kendisi hem benim hemde ailemde ki her bireyin Doktor’u ve kendisinden şifa aldığımız yada güzelleştiğimiz çok an oldu . Çalışan arkadaşlar Arzu Hanım, Eylem Hanım ve Hatun Hanım her zaman güler yüzlü samimi ve yardımcı olmak adına herşeyi yapıyorlar ☺, her işlem için kendisine çok teşekkür ederz iyiki varsınız Hocamm☺🙏
  Seher Ates Dundar
  Seher Ates Dundar
  2023-10-24
  Şafak bey her yaptırdığım işlemde asla aşırıya kaçmaz en doğal şekilde yapar.kendisinin yaptığı tüm işler çok doğal ve güzel teşekkürler.tum ekip muhteşem Arzu hanım da her konuda destek onada teşekkürler.tavsiye ediyorum tüm çevreme ve asla kimseden olumsuz dönüş olmadı 🙂
  Filiz Ayaz
  Filiz Ayaz
  2023-10-24
  Her konuda uzman güvenilir ellerdeyim.Neye ihtiyaç duyarsam hic düşünmeden Şafak beyi tercih ediyorum.Arzu hanimin güler yüzü ve ilgisi ayri bir tercih sebebi.Hersey icin teşekkürler.
  tuğba tavalı
  tuğba tavalı
  2023-10-20
  Yaptırdığım tüm işlemlerde içim son derece rahat şekilde kendimi bırakıyorum.Gösterdikleri özen ve başarılı işlemler için Şafak Bey’e ve ekibine,her zaman güler yüz ve güzel enerjiyle karşılayan Arzu Hanım’a teşekkür ediyorum.
  Özlem Karakuş
  Özlem Karakuş
  2023-10-20
  Merhabalar, bu işlerin acemisi olarak geldiğim kliniğimizden rahatlamış ve mutlu ayrıldım, kibarliginiz-Şafak Beynin ve çalışanlarınizin-kendimi daha iyi hissetmemi sağladınız, teşekkür ediyorum, mezoterapi uygulamanız gerçekten sonuçlarını ilk anda hissettiğim muhteşem çalışma, teşekkürler
  Some S
  Some S
  2023-10-06
  Bugün migren botoksu için geldim ve çok memnun kaldım. Doktor bey aşırı sempatik ve ekibi de çok profesyonel ve cana yakın 🙂 Ayriyeten iğne fobiniz varsa doktor beyin hafif ellerinden hissetmiyorsunuz ve doktor beyin her hastasına teker teker ilgilendigine şahit olabilirsiniz. Pişman olmıycanız bir doktor!
  Aytül Büyüker
  Aytül Büyüker
  2023-09-30
  Öncelikle Şafak hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğum ( gıdı lipoliz, dudak dolgusu,çene dolgu, göz altı mezoterapi ve botox işlemleri anlatarak uygulaması benim için çok önemliydi çünkü nasıl yapıldığını işlem yapılırken anlatması ilk kez yaptırdığım için benim açımdan çok güven vericiydi. Yaptigi işlemlerde doğallık ön planda…..Şafak hocam ve ekibi iyi ki tanışmışım sizinle❤❤❤
  hülya özer
  hülya özer
  2023-09-30
  Mesleki bilgisi birikimi, güler yüzü, sihirli ellerinin hafifliğiyle tam ihtiyacımız olanı ve dozunda işlem yapması sebebiyle daimi tercihimiz sevgili Şafak Hocam ve ekibine kocaman teşekkürler 🙏🏼

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?