Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

BlogLipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?
lipoliz hangi bölgelere uygulanır

lipoliz yağ hücrelerinin yüksek soğukla ve vakumla parçalanarak öldürülmesine dayanan bir bölgesel incelme işlemidir. Hem kadınlarda hem erkeklerde sık karşılaşılan sorunlardan biri olan bölgesel yağlar, lipoliz uygulaması ile etkili bir şekilde giderilebilmektedir. 

Bazı kişiler düzenli spor aktivitesinde bulunmasına ve sağlıklı beslenmesine rağmen bel, basen ve göbek bölgelerindeki fazla kilodan ve yağlanmadan kurtulamazlar. Bazen genetik nedenlerle ya da vücut tipinden dolayı yerleşen bölgesel kilolar doğal yollarla giderilemez. Bu tür durumlarda lipoliz yöntemine başvurulabilir.

Lipoliz Nedir?

Lipoliz yağ parçalama lipoliz ise yağların parçalanması için yüksek soğuktan yararlanılan bölgesel bir zayıflama yöntemi olarak ifade edilebilmektedir. Vakum başlıklar aracılığıyla yakalanan yağ dokusu 360 derece çevresel ve tepe noktadan kademeli olarak belirli bir süre boyunca soğuğa maruz bırakılmaktadır. İşlem 45 – 60 dakika arasında tamamlanmakta olup yaklaşık -3 ile -7 derece arasında bir soğuk uygulanır. Yağ hücreleri uygulanan soğuk nedeniyle donarak ölür ve vücudun temizliğinden sorumlu olan lenf drenaj sistemi aracılığıyla atılır.

Soğuk lipoliz vücut şekillendirme amacına yönelik olarak uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Yağ hücrelerinin dondurularak parçalandığı bu yöntemin etkili olmasının nedeni yağ hücrelerinin, yapısal özellikleri nedeniyle soğuğa ve diğer travmalara karşı diğer dokulara oranla daha az dayanıklı olmasıdır. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldıklarında hücre yapıları bozulduğundan ortalama 2 aylık bir süre içerisinde apopitoz de denilen programlı hücre ölümüne maruz kalırlar. Bunun sonucunda ölen hücreler lenf ve idrar dolaşımı yoluyla vücutta atılır. lipoliz yönteminin en önemli avantajlarından bir diğeri apopitozda çevre dokulara herhangi bir zarar verilmiyor olmasıdır. Yapılan işlem sonucunda daha doğal ve sıkılaşmış bir görünüme kavuşulması mümkün olur. 

Lipoliz Uygulama Alanları

lipoliz uygulamasında kullanılan cihazın iki büyük bir küçük vakum başlığı vardır. Küçük başlık kol ya da gıdı gibi daha dar bölgelerde kullanılırken; karın, basen, göbek, bel bölgelerinde iki vakum başlık aynı anda kullanılarak uygulama yapılır. 

Aslında lipoliz uygulamasının yapıldığı bölgeler ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan yağlanma sorunu için lipoliz uygulaması yapılabilmektedir. lipoliz doğal yollarla yağları eritmenin en zor olduğu bölgelerde mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. lipoliz uygulaması ile bel, karın, bacak, sırt, vücut yanları, basen, kalça, kollar ve doğum sonrası meydana gelen alt karın bölgesinde en etkili sonuçlar elde edilebilir.  Dengeli beslenme ve düzenli spor ile yağ yakılmasının zor olduğu vücut bölgelerinde yağlanma durumuna bağlı olmak kaydıyla lipoliz yöntemi uygulanarak birkaç seans sonrasında istenilen görüşüme kavuşulması mümkün olabilmektedir. 

Bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlayan bir tedavi yöntemi olan lipoliz vücudun belirli bölgelerindeki yağların eritilmesi için uzun süreli tedavi ve egzersiz programlarına gerek kalmadan ilgili bölgelerdeki yağlardan kısa süre içerisinde tamamen kurtulma imkanını verir.

Vakumlanan yağ dokuya fokuslanmış olan soğuk uygulaması ciltte herhangi bir soğuk yanığı oluşmasına neden olmaz. Ayrıca uygulamaya başlanmadan önce cildin korunması için koruyucu özelliğe sahip jeller ve pedler kullanılır. 

lipoliz tamamen acısız ve ağrısız bir işlem olup ilk 5-10 dakika soğuğun verdiği küçük bir rahatsızlık hissi, ardından gelen uyuşma ile birlikte hissedilemez bir hale gelir. 

Lipoliz Uygulamasından Sonra Neler Yapılmalıdır?

Baştan belirtmek isteriz ki lipoliz bir kilo verme yöntemi değil bölgesel zayıflama amacına yönelik olarak kullanılan etkili bir yöntemdir. Uygulama sonucunda bedensel incelme elde edilmesine karşın kiloda bir değişiklik meydana gelmeyebilir. Uygulama sonrası erken dönemde sonuçların daha kısa sürede görülmesi ve uzun yıllar kalıcı olması açısından sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, kötü yağlara beslenme programında yer vermemek, detoks yöntemiyle vücuttan ölü yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olmak etkili yöntemlerdir. 

lipoliz uygulamasından sonra lenf sistemini harekete geçirebilmek için işlemin yapıldığı bölgeye masaj yapılır. Hastanın uygulama günü en az 2 litre su tüketmesi gerekir. İşlemden sonraki ilk dört hafta düzenli olarak spor yapılması ve ter atılması önerilir. Bol su tüketilerek lenf sistemi desteklenmelidir. Detoks uygulanarak böbreklerin ve karaciğerin rahatlatılması da etkili bir yöntemdir. Ayrıca kişi diyetine devam etmeli, yağlı öğünlerden uzak durmalıdır. 

Uygulamadan son 2-4 hafta içerisinde vücuttaki yağ atılımının sonuçları görülmeye başlanır. Bu süre içerisinde beslenmeye ve fiziksel aktiviteye özen gösterilmesi sonuçları pozitif yönde etkileyecektir. 

lipoliz nedir

Lipolizin Avantajları

Bölgesel yağ almaya yönelik cerrahi operasyonlardan sonra yağın alındığı bölgede oluşan doku boşluğu, ciltte sarkmalar oluşmasına neden olabilir. lipoliz yöntemi ise yağ hücrelerini parçalarken derinin de sıkılaşmasını sağlar. Bunun yanı sıra neştersiz ve ameliyatsız bir şekilde etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntem olup anestezi uygulanması gerekmez. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadığı gibi acı, yara ya da kanama olması söz konusu değildir. Uygulamanın ardından kişinin sosyal ya da iş hayatına ara vermesi gereksinimi oluşmaz. 

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?