Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

BlogCilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Doğal bir süreç olan yaşlanma tüm organlarda meydana gelse de en çok ciltte fark edilir. Ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinde genetik yatkınlık son derece önemli bir role sahiptir. Buna ek olarak güneş ışınlarının zararlı etkileri, yetersiz cilt bakımı, makyaj, zararlı yaşam tarzı alışkanlıkları, yetersiz uyku, beslenme alışkanlıkları, mesleki nedenlerle kimyasal maddelere maruziyet gibi faktörler deri yaşlanmasının hızlanmasına yol açabilir. 

Cilt sürekli kendini yenileyerek yaşlanma etkilerini onaran bir yapıya sahip olsa da zaman içinde onarım süreci yavaşlamaya başlar. Kolajen üretimi azalır, cildin destek dokusundaki elastik lifler kaybolur. Sonuçta ciltte kırışıklık, gevşeme, güneş lekeleri ve cilt incelmesi gibi etkenler ortaya çıkar. Bu durum kişide estetik kaygılara ve öz güven eksikliğine neden olabilir. Yaş almanın gözle görülür belirtilerini gidermek, sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için cilt gençleştirme yöntemlerinin uygulanması fayda sağlayabilir. Cilt gençleştirme amacıyla uygulanacak tedaviler hastanın cilt yapısına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre belirlenir.

Botoks

 

Son yılların en popüler medikal estetik prosedürleri arasında yer alan botoks yüzde ortaya çıkan dinamik kırışıklıklara karşı mücadele etmenin en etkili yoludur. Botoks kısa sürede gerçekleştirilebilen pratik bir prosedürdür. İyileşme süresi kısadır. Bu alanda uzman ve deneyimli doktorların kişi özelinde planlayarak uyguladığı botoks son derece doğal ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Botoks prosedürü minik kırışıklıkları oturmadan önce önlem olarak da uygulanabilir. Ortalama dört ila altı ay arası kalıcılığa sahiptir.

Dermal Dolgu

Dermal dolgu; ciltteki kıvrımları ve kırışıklıkları düzeltme, inişli çıkışlı gevşek hatları belirginleştirme, sıkar görünümünü düz değiştirme ve deriye yenilenmiş bir görünüm kazandırma amacıyla uygulanabilir. Uygulanacak doz kişi özelinde ihtiyaçlara göre belirlenir. Cildinde dolgunlaşmasında, nemlenmesinde ve düzgün bir görünüme kavuşmasında dermal dolgular önemli bir katkı sağlar. 

Hydra Beauty

Hydra Beauty son zamanlarsa sık kullanılan yeni nesil bir cihazdır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte görülen pullanmaları giderme ve tıkanık gözenekleri açma etkisine sahiptir. Bu prosedürde cildi derinlemesine temizleyen ve pürüzsüzlük kazandıran solüsyonlar kullanılır. Bu sayede cilt gözeneklerinden ve siyah noktalardan arındırılır. Cihazın özel elmas mikro dermabrazyon başlığı vardır. Bu başlık berrak ve ışıltılı bir cilde sahip olmayı sağlar. Hydra Beauty prosedüründe bazı hastalarda tek seanslık uygulama ile etkili sonuçlar alınabilirken ihtiyaca göre daha fazla sayıda seans uygulanması mümkündür. 

Hydra Beauty pratik ve ağrısız bir işlem olduğundan son derece konforludur. Uygulama öncesinde kişinin cilt tipi analiz edilir. Uygulanması gereken ürünler ve solüsyonlar cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir. İlgili ürünler ve solüsyonlar uygulanarak cilt temizlenir, beslenir ve nefes alır hale getirilir. Cilde uygulanan solüsyon içinde bulunan Hyaluronik Asit cilt için son derece önemli olan kolajen yapıyı harekete geçirme özelliğine sahiptir. Bu sayede cilt onarılır ve yenilenme süreci başlatılır. Son aşamada LED tedavisi uygulanır ve ciltteki gözenekler sıkılaştırılır.7

PRP

Trombositlerden zenginleştirilmiş plazma olarak da bilinen PRP prosedürü kapsamında hastadan kan alınır. Kan işlemden geçirilir. İşlem sonucu elde edilen az miktardaki trombosit yönünden zengin plazma kişiye enjekte edilir. PRP yara izlerinin, lekelerin, kırışıklıkların ve saç dökülmesinin tedavisinde kullanılabilir. Plazma içinde yoğun şekilde trombosit vardır. Trombositlerin bünyesinde bulunan büyüme faktörleri hem yeni kılcal damarlar oluşmasını hem kolajen üretimini uyarır. Bunun sonucunda cilt kendini daha hızlı bir şekilde yeniler.

Mezolifting

Mezolifting prosedüründe kişi özelinde ihtiyaçlara göre hazırlanan vitamin, aminoasit, antioksidan ve hyaluronik asit gibi bileşenlerden oluşan özel bir karışım cildin orta tabakasında enjekte edilir. Mezolifting uygulamasından sonra hastanın günlük yaşantısına hızlı bir şekilde dönmesi mümkündür. Hazırlanan solüsyon hedef bölgeye enjekte edilir. Pratik bir şekilde gerçekleştirilen uygulama sonrasında solüsyonun içindeki maddeler kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt yenilenmesine katkıda bulunur. Cilt daha parlak bir görünüme kavuşur. Daha elastik bir hale gelen ciltteki sarkmalar azalır.

Mikroiğneleme

Bu yöntem mesoroller, dermaroller, dermapen ya da kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinir. Prosedür kapsamında derinin ikinci alt tabakasında yer alan dermiste mikro iğneleme yöntemiyle mikro kanallar oluşturulur. Mikro kanallar iyileşirken deriy hacim ve dolgunluk kazandırma özelliğine sahip elastin, kolajen ve hyaluronik asit üretimi artar. Böylece derinin yüzeyi, dokusu ve rengi düzelir. Derideki ince çizgiler açılır, gözenekler sıkılaşır ve deri üzerindeki skar izleri azaltılır. Mezolifting prosedüründe cilde uygulanan cilde uygulanan topikal kozmetikler ve/veya büyüme faktörleri, peptidler ve kök hücrelerin emilimini arttırma özelliği taşımaktadır.

Plazma Tedavisi

Lokal anestezi altında uygulanan plazma tedavisi sık uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Bu yöntemde cilde küçük noktasal atışlar yapılır. Uygulama alanı katı halden gaz haline getirilerek süblimleşme etkisi yaratılır. Göz kapağı sarkmaları, yara izleri, yüzdeki ince kırışıklıklar, göz çevresindeki kolesterol birikintileri giderilebildiği gibi cildin sıkılaşması da sağlanabilir. Plazma tedavisi vücudun her bölgesine uygulanabilen ağrısız, acısız ve pratik bir yöntemdir.

İletişim Formu

TR- Randevu Formu

Post a comment

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?